Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    Що задаваш такива въпроси?Те всичките там са корави копелета,а не меки дупета като некви американци дето във Виетнам са се друсали с ганджа,ЛСД и Кока-Кола .Те с каша,водка и тушонка да Берлин са стигнали,а ти тук един Афганистан.

    Коментар


    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

      Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
      ... Съветите в Афганистан вземали ли са предписани от шефовете опиати?
      Взимали са от непредписаните ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

        Ти да си в родината на хашиша и да не пробваш

        Коментар


        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

          Някой знае ли колко пакета "ядене" се произвеждат за полската армия, примерно, колко от тях се ползват по предназначение и какво става с останалите? На годишна база, да речем. Като бизнес- модел ми е интересно, не като стратегия за оцеляване, доколкото изобщо тези пакети имат някаква съществена роля за оцеляването на боеца в момента.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
            Що задаваш такива въпроси?Те всичките там са корави копелета,а не меки дупета като некви американци дето във Виетнам са се друсали с ганджа,ЛСД и Кока-Кола .Те с каша,водка и тушонка да Берлин са стигнали,а ти тук един Афганистан.
            Ако им вдигнат във въздуха ешалона с водка кво ли ще правят ....

            Коментар


            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

              Сега,не знам каква е числеността на полската армия,освен това това са "пакети" които се използват по време на учения,патрули и мисии а не за ежедневно хранене.Предполагам,че във складовете на съответното поделение се съхраняват такива пакети съобразно числеността на това поделение разчетени на 20-30 дни-100 човека х 30 дни-3 000 пакета ако пакета е за 3 разово хранене или 10 000 ако за едноразови порциони.Всичко останало е армейско НЗ.Преди бат Винету да е.е мамата на военновременият резерв,в складовете се държеше резерв НЗ разчетен за 200 000 човека за 4 или 6 месеца не помня точно.Предполагам така е и в Полша-ако армията им е 50 000,НЗ-то е за 150-200 000 за период до половин година.По принцип освен армейски трябва да има и НЗ складове на такива служби като Гражданска Защита-разчетени за разни бедствия и аварии.

              Коментар


              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Като бизнес- модел ми е интересно, не като стратегия за оцеляване, доколкото изобщо тези пакети имат някаква съществена роля за оцеляването на боеца в момента.
                Бизнес модела очевидно се „връзва” защото има и голям вторичен пазар на подобни рациони. Като почнеш от разни препъри и сървайвалисти и свършиш с хора, които заради хоби или професия често и/или за дълго си прекарват времето на места до които КФЦ и Доминос нямат доставки. В Русия също са много популярни, имат си техни армейски ИРП.

                Отделно също има пазар и за аварийни рациони - примерно мои приятели които се занимават любителски с лодки са ми споменавали че имат такива на лодките.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Бизнес модела очевидно се „връзва” защото има и голям вторичен пазар на подобни рациони. Като почнеш от разни препъри и сървайвалисти и свършиш с хора, които заради хоби или професия често и/или за дълго си прекарват времето на места до които КФЦ и Доминос нямат доставки. В Русия също са много популярни, имат си техни армейски ИРП.

                  Отделно също има пазар и за аварийни рациони - примерно мои приятели които се занимават любителски с лодки са ми споменавали че имат такива на лодките.
                  Извинявай, приятелю, но в Русия и екс региона, последното, с което бих се хранил са тези пакети. Не за друго, а просто храната им все още не е менте, както у нас.
                  Говорим от цивилна гледна точка.
                  Второто което е, че има много повече легални и необвързани с ограничителен режим начини да се препитаеш сред природата.
                  С такова впечатление съм.

                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Извинявай, приятелю, но в Русия и екс региона, последното, с което бих се хранил са тези пакети. Не за друго, а просто храната им все още не е менте, както у нас.
                    Говорим от цивилна гледна точка.
                    Второто което е, че има много повече легални и необвързани с ограничителен режим начини да се препитаеш сред природата.
                    С такова впечатление съм.
                    Ей тоя момък(който неведнъж цитирахме):
                    https://www.youtube.com/watch?v=dE0fGAr5kfw
                    всъщност е бушкрафтър...сиреч пустиняк и оценява(на ползу роду) МРЕ/ИРП-тата не като армейски продукти, а като вариант(стойност...не финансова, а практическа) при походи в дивата природа.Сиреч-ще може ли въпросното МРЕ да ми свърши работа на риба, в балкана, в джипа...
                    Последно редактирано от ЕМО; 29-07-18, 22:46.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                      Замразено телешко месо от 67-а, от австрийския държавен резерв бяха хванали на нашата граница преди десетина години, два вагона, малко преди да отидат за преработка (да се чете- в салами). Трябвало да стигне до екарисаж в Австрия, но решили да разходят вагоните през половин Европа. Ние не им бяхме крайна дестинация-май за Беларус или Украйна бяха.

                      Всичко, което го има в рационите на армията, го има и в магазина. Не сме 41-ва. Да не говорим за възможностите да си направиш пакети с храни по собствени предпочитания. Сушени плодове карат петилетка без особени проблеми, а сушените зеленчуци могат да откарат и 10. Сушени вкъщи, говорим...
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                        Такъв резерв и ние имахме. Сещай се кой го изяде на салами.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                          То изяждането не е еднократен акт, защото резервът постоянно се подменя. И никога никои не са горели нищо в екарисаж, това което подлежи на изтегляне и подмяна, винаги се е оползотворявало.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                            Два пъти съм попадал при смяната на НЗ-то.Първият път в родната казарма лятото на 1991 г-близо 3 месеца плюскахме на обяд свинско или телешко в собствен сос,а на вечеря-някакво месо със зелен боб.Вторият път беше в началото на 2000-те вече на Смели,отлично помня тогавашното "русенско"/нищо общо с това от 91-ва/,хубаво,че нашият кок беше голям майстор/бати Радко чест и почитания/,и за да не ни втръсва от това русенско правеше какви ли не ястия-и го панираше като шницел,и го готвеше с картофи,ориз или като гулаш,даже супа топчета правеше от тези консерви.В Айтос 1991-1992 баталера разправеше,че му били донесли някакво говеждо с печат 1956 г ама не съм го видял с очите си че да твърдя.

                            Коментар


                            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                              Вадил съм от склад ДР Студена 1987г. свински половинки с ДВСК печат от 1968г. за ШПЗО-то във Враца. Беше си супер в сравнение с понадутите всякакви видове консерви. 92-ра г. склада в Негушево беше изметен от всички храни с изключение на ориза, превързочните материали и 10-тина сандъка с по две ПК-та и боекомплекта им-две консерви патрони и лентите.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                То изяждането не е еднократен акт, защото резервът постоянно се подменя. И никога никои не са горели нищо в екарисаж, това което подлежи на изтегляне и подмяна, винаги се е оползотворявало.
                                Така дс само че коч дълбоко замразен през 1968 го ядехме през 1988 година.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X