Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Понеже някой горе беше споменал, че в порционите на немските войници е влизал шоколад, който нашите тук страшно много са харесвали...За това си има причина. Шоколадът в порционите на немската армия от това време е бил наблъскан яко с амфетамини (Первитин).Изобщо ВСВ е била войната на масово дрогираните армии. За нашата армия няма известни източници, които да доказват производство и употреба на амфетамин, но амфетамин и метамфетамин са били в широка употреба по време на цялата война, пък и след това. В доста армии се използват до ден днешен.
    Старците определено не бяха наркомани, нито са споменавали за странични ефекти от хапването на шоколад. Ся в шоколада амфетамини няма, ама има ли дете, което да не е щастливо само като му го дадеш, преди да го вкуси още? Само че на по-късен етап спират с шоколада и посягат към амфетите.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
      Може, но и съм ги опитвал. Та, затова ми е такова мнението. А бе, който иска, да си ги хрупа.
      То не е кой какво иска да яде, а как и с какво е организирано и осигурено изхранването на войската.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

        Май точно този е от друсания. Преди 2-3 години фирмата, която го е произвеждала тогава (още съществува), пусна "юбилейна" версия по случай 80 години от началото на производството. Стана нечуван скандал!
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Май точно този е от друсания. ...
          Не е. Съдържанието му е ШОколад - КАфе - КОЛА. Пуснали са го за първи път за олимпиадата в Берлин през 1936 като "Спортен шоколад". Eй му съдържанието на опаковката

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7_Nazis-on-crystal-meth.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5795520


          Первитин май е бил на таблетки

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-647806-galleryV9-pxnw-647806.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5795521

          Из Интернет се среща една картинка, на която е показан горният шоколад в комбина с надпис, предполагащ наличие и на первитин. Само че картинката като да е някакво менте, защото в надписа фигурира името на австрийска фирма (Zotter) и някаква шоколадова фабрика Херман Гьоринг. Австрийската фирма с такова име май е била създадена едва през 1999, а а шоколадова фабрика с името на дебелия райхсмаршал не е съществувала.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

            В редовият неприкосновен запас на немският войник/така нареченият Железен порцион-Eiserne Ratione/,никога не е влизал шоколад.Той е съдържал 2 пакета сухари,1 месна или рибна консерва от 200,400 или 850 грама,150 гр сушен грах на блокче и 3 пакетчета по 8 гр. кафе или ерзац кафе.Всеки войник е имал в раницата си 1 такъв порцион и още по 2 на човек са се пазели в ротният обоз.Този порцион се е отварял само при заповед на ротният командир.
            Имало е и т.н. "усилени порциони",за пехотните подразделения непосредственно участващи в бойните действия.Именно в такива усилени порциони се е намирало и 50 гр блокче черен шоколад.Но това е бил обикновен шоколад произведен от австрийската фабрика Manner/същестува и произвежда шоколади и до днес/.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Manner.jpg
Прегледи:1
Размер:12.6 КБ
ID:5795522
            А шоколад с первитин се е давал на танкистите и пилотите поради това,че са подложени на висока степен стрес.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pervitin.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5795523

            Коментар


            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
              А шоколад с первитин се е давал на танкистите и пилотите поради това,че са подложени на висока степен стрес.
              [ATTACH=CONFIG]964897[/ATTACH]

              Точно тази картинка се премята из в различни варианти на колаж и кропване

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:narkotiki-na-pole-boja_was_27.jpg
Прегледи:1
Размер:544.3 КБ
ID:5795524

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1428016338_191783_60.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5795525


              и е обявена за менте от австрийската фирма.

              В Германия е имало концерн Херман Гьоринг, който обаче е включвал предприятия от металургията, а не производство на шоколад.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Е това поне на мен ми се вижда ненормално военни, на боен кораб да се запасяват самосиндикално с вода по пристанищата.
                След като се дават минимални количества минерална вода за пиене какво да правиш?Преди някое учение и аз си вземах допълнително вода.А това да са давали по 3 литра на човек... не мисля.Даже по едно време я намалиха.Нашата цистерна е 10 тона.За готвене, миене, вода за двигатели и агрегати(те са с приоритет все пак).Лятно време свършва бързо.Като се нагрее корпуса се сгрява и цистерната.А като се разклати и излиза с утайките.Белгийките зареждат вода и навън, нямат избор.Макар и там да се стискат и да имат режим на водата още като тръгнат.

                Коментар


                • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                  https://www.youtube.com/watch?v=dE0fGAr5kfw https://www.youtube.com/watch?v=xNcmSf58vOI Реконструкция е но дава представа . https://www.youtube.com/watch?v=ZXq-ktTgBKQ Спомени на ветеран https://www.youtube.com/watch?v=Q35Ef2KLPCM
                  Последно редактирано от sek.1; 28-07-18, 16:45.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                    Да бе. А крилатата фраза
                    Матко! курки, яйко, млэко, шнапс?
                    Ггг
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                      По 3 л започнаха да дават след 2009/тогава беше последното голямо задгранично плаване на Смели/.10 тона вода това на колко екипаж?Ние на 110 човека питевата вода беше 27 тона,освен това имахме 2 цистерни по 10 тона техническа вода-за двигатели и т.н.На Смели 2005-2006 монтираха опреснител на солена вода,ама след като изтече ресурсът на химиите в него взе че спря,и механиците правеха всякакви магии че да тръгне,че да има поне вода за къпане а да не сме на режим.На белгийките съм чувал,че и там има опреснители.

                      Коментар


                      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                        По 3 л започнаха да дават след 2009/тогава беше последното голямо задгранично плаване на Смели/.10 тона вода това на колко екипаж?Ние на 110 човека питевата вода беше 27 тона,освен това имахме 2 цистерни по 10 тона техническа вода-за двигатели и т.н.На Смели 2005-2006 монтираха опреснител на солена вода,ама след като изтече ресурсът на химиите в него взе че спря,и механиците правеха всякакви магии че да тръгне,че да има поне вода за къпане а да не сме на режим.На белгийките съм чувал,че и там има опреснители.
                        Между 14-20.Зависи от годините и щата.Нямаме друга вода както ти казваш техническа.Принципно му дават 10 дена автономност.Белгийките имат опреснители, но дали са в движение не ми е известно.Но тръгнат ли на далечни плавания са на режим.Къпане и пране в определени дни.

                        Коментар


                        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                          Не знам как е на кораб, но знам как е в гората. Въпросните пакети (МРЕ, Бойна готовност, ЕДЦ...) си мисля, че са предназначени за ден- два. Не че не можеш да откараш на бисквити и консерви една седмица или две, но не е това предназначението им.
                          Ако си от добрите (РПГ, блокада, НП...) полевата кухня трябва да е дошла до 48 часа.
                          Ако си от лошите (най- общо ДРФ, че вече се нагледах на абревеатури) и до 48 часа не си установил сред местната флора и фауна доброволни, доброзорни, алтернативни източници за прилично пребиваване, значи не ставаш за диверсант.
                          Ако не си, нито от едните, нито от другите, а продължаваш да си хрупаш сухарите от пакета, значи нещо се е сгомнясало много здраво, или около теб, или в главата ти.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            То не е кой какво иска да яде, а как и с какво е организирано и осигурено изхранването на войската.
                            Ако говорим за българската войска, тя има удоволствието да хрупа MRE единствено при подготовките си в Хоенфелс, Германия. 1 месец само MRE. Голям кеф. У нас, за щастие, такива изгъзици няма. По време на мисиите MRE се ползват,като НЗ, но едва ли някой посяга към пакетите. Може от любопитство, но бързо им минава. А това, че съм ги виждал многократно, как ги държат на нагорещения асфалт при температури 60 и повече градуса, за мен говори само едно. Че са бъкани с консерванти. Нашите експериментални пакети, които направиха за 1 ПБ в Ирак, 2003 г., бяха в пъти по-хубави - жълтите пакети. Същите бяха за 3 яденета, а не за едно, като американските MRE и бяха много по-вкусни. И най-важното, бяха еднакви. Съхранявахме ги на 5 градуса, но си издържаха 1 ден на открито спокойно. Не със седмици...
                            Последно редактирано от dimkaraganchev; 28-07-18, 19:18.
                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                              ...издържаха 1 ден на открито ...
                              Определено недостатък. Технологично би трябвало да можем много повече... Дори при бюджет за усвояване .... )))
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                                Това с консервантите е относително. На баба ми сладката изкарваха пет години с хартия и канап. Печени чушки в буркан, повече. Компотите май повече от година не успяваха да се застоят та нямам преки впечатления.

                                Туршиите в близкия изток и те деянат едно пет години
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X