Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    Тя жаждата по силна от тока ,а пък и аз никога не бих пил вода от ръждясалата цистерна за питева вода,на кораба даже зъбите си миех с бутилирана.Водата не струва милиони,можех да си позволя да изхарча някой долар от полагащите ми се 10 долара и 50 цента на ден .А пък ако хептен я закъсах и не можех до отида до първият магазин,или пък не ни пускаха-пълнех празните туби от бреговите кранове.

    Коментар


    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
      Тя жаждата по силна от тока ,а пък и аз никога не бих пил вода от ръждясалата цистерна за питева вода,на кораба даже зъбите си миех с бутилирана.Водата не струва милиони,можех да си позволя да изхарча някой долар от полагащите ми се 10 долара и 50 цента на ден
      Не е въпроса дали можеш да си го позволиш ти сам, въпроса е в осигуряването на войската Ма то йебем ти и осигуряването.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        То хубаво, ама ако обясниш и защо.
        Виждал съм много пъти как ги съхраняват продължително време на слънце и много високи температури. И не се развалят пущините. Та, мерси.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          Виждал съм много пъти как ги съхраняват продължително време на слънце и много високи температури. И не се развалят пущините. Та, мерси.
          Ми те за това са мислени, некъде като ви забият на жегата из чукарите няма и хладилници да си мъкнете на гърбовете. Методи за обработка на храни има достатъчно в съвремието. Обикновените консерви от магазина и те достатъчно дълго издържат, без да в тях непременно да се отделят токсини в опасни дози, че дори понякога и изложени няколко дни на слънце.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

            Може, но и съм ги опитвал. Та, затова ми е такова мнението. А бе, който иска, да си ги хрупа.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
              Виждал съм много пъти как ги съхраняват продължително време на слънце и много високи температури. И не се развалят пущините. Та, мерси.
              Трайността няма пряка връзка с качеството на храната. При 20°С трайността на МРЕ е около три години. При същите градуси трайността на качествена лиофилизирана храна е между 20 и 30 години. Като при лиофилизацията се запазват над 98% от вкусовите и здравословни качества (витамини, минерали и пр.) - на практика неразличима от прясно приготвена храна или пресен плод/зеленчук.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                ...Немците са започнали войната на Изток с наличен само 20-дневен запас от продоволствие. Една солидна част от необходимите продукти се е осигурявала на място - окупаторите са се хранили от окупираните. Това - съвсем централизирано и организирано. Отделно войската си е подсигурявала храна и самосиндикално. Факт, че е имало някакви заповеди, съгласно които взимането на впрегатен добитък, фураж и хранителни продукти от населението е трябвало да става срещу заплащане, обаче много скоро тези заповеди са останали само на хартия. Където са преследвали грабещите са го правели, защото самосиндикалното осигуряване на продоволствие е бъркало сметките за централизирания грабеж ...
                Всъщност "материално-техническото осигуряване" на армиите с ресурси от тила е започнало с изобретяването на железницата и построяването на добре разклонена ЖП мрежа(т.е. преди 100-150год).До тогава (в т.ч. и наполеоновите войни) се е разчитало на ресурсите по пътя на настъпващата/отстъпващата армия(то това е и смисъла на "изгорената земя").Имало си е специални подразделения, които да подсигуряват продоволствие за сметка на туземците.Да не говорим, че до възникване на нациите и националните държави , основния смисъл на войните(в по-голямата им част) е бил грабеж и плячкосване, а не "защита на родината".Даже си е имало система за разпределение на плячкосаното в зависимост от чина, длъжността и произхода на конкретния воин.Та няма нищо чудно, че една армия(била тя съветска,германска или българска)особено когато изпитва затруднения със снабдяването и особено когато е на чужда територия се е завърнала към корените.
                ПП.Горното не е апостроф към мнението на Чавдар, а по-скоро допълнение.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                  Ами.. то и киселото мляко Д*нон го пробвахме... не се развали 5 дена, отворено, но оставено на един клон, Август, преди две години.
                  Хем е за цивилна употреба.



                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Трайността няма пряка връзка с качеството на храната. При 20°С трайността на МРЕ е около три години...
                    А при 60°С + колко ще е трайността на MRE според теб?
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                      Нормалната дневна дажба е от порядъка на 2000-2200 кКалории---
                      Колкото се полагат на служител седящ цял ден зад бюро Американците започват от 2300 калории за жените. За мъж 78кг/1.75м е 3150 калории и от там нагоре според размера, ама много тичат. Минават редовни тестове за физическа подготовка и просто няма начин да не тичат за да се поддържат. На 6 месеца се мери тегло. Напътствието за физическа работа и дълги тренировки е увеличение на калориите със 125 процента (за студ е само 5-10 процента повече от нормалното). За работа над 3000м надморска височина калориите са 6000-7000 или 50-60 калории допълнително на килограм тегло дневно.


                      На практика се оказва че средно войник на мисия в чужбина качва към 6-7 кила, а в Ирак много вдигат холестерола, може би повече мисии извън базите и кльопане на хранителни пакети, които съдържат повече мазно. Три пакета на ден плюс енергийни закуски и напитки дават 4500-5000 калории дневно... Имало е и много станционарен персонал без условия за физическа активност, щото нали са ги обстрелвали редовно. Големия стрес е водел и до повече посягане към десерти, плюс колети от вкъщи пълни с бонбонки и курабийки. Тактическа стъпка е била и от време на време да се сервира нездравословна храна която да напомня за цивилния живот вкъщи - пържено, сладолед и т.н. В базите навсякъде си имат сергии за пица, бургери и KFC. Който е дебел обаче, не го повишават, и не получава награди


                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Някой разправяше тук във форума как седи въпроса с питейната вода в американските бази - два отворени контейнера пълни с бутилирана вода, влизаш и си взимаш колкото ти трябва.
                      Те още от втората световна имат разработен рацион по колко милиграма витамини, минерали и прочее трябва да се изконсумират за пълна бойна готовност. За вода се препоръчва да пият 50-70 процента от теглото си в унции. Получава се, че 70кг войник трябва да изпие към 3 литра вода. За сух климат или при натоварване се добавя още 0.5л. За физическа активност над 1.5 часа се препоръчва да се пият и спортни течности с електролити и там каквото е.


                      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                      Виждал съм много пъти как ги съхраняват продължително време на слънце и много високи температури. И не се развалят пущините
                      Споко. "Развалянето" идва от налични микроби и кислород. За кислорода в пакетите - ясно, микробите са изтрепани по хуманен начин, и няма какво да раваля храната. Прав си че "фабрично обработвана" храна не се препоръчва по принцип, но пък се хващам на бас че у вас се ядат и купешки фабрикати, консерви, буркани, салами, бисквити, дори хлябът...


                      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                      А при 60°С + колко ще е трайността на MRE според теб?
                      Един месец на 49C, едва ли се случва по-дълго да седят някъде без да имат снабдяване. Имат "умен" датчик дали са годни.
                      В месеци и фаренхайт:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mre-shelf-life-chart.jpg
Прегледи:2
Размер:25.2 КБ
ID:5795513

                      Коментар


                      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                        Храната не се разваля лесно.
                        Те пример от преди пестин години. Октомврийската бира се вари през март.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Не е въпроса дали можеш да си го позволиш ти сам, въпроса е в осигуряването на войската Ма то йебем ти и осигуряването.
                          Е то цялата тема тръгнА от там, че булгарише зольдат требе да е „измръзналъ, гладенъ, уморенъ”, а очевидно и жаденъ, за да е ефективна бойна машина. Иначе се размеква и почва да джендърства.

                          Например - широко разпространено заблуждение е, че геокешинга е изобретен от некъв наглосакс през 2000 год. Грешка. Геокешингът биде изобретен от мен и група (гладни) съмишленици през лятото на 1996-та, в ПВО дивизиона над Радомир. Правилата бяха прости - ние криехме в гората крадена или донесена от вкъщи храна, сержантския и старшински състав я търсеше. Квото намерят - тяхно си е, квото не намерят си е наше. Джентълменско споразумение.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            къв наглосакс през 2000 год. Грешка. Геокешингът биде изобретен от мен и група (гладни) съмишленици през лятото на 1996-та, в ПВО дивизиона над Радомир. Правилата бяха прости - ние криехме в гората крадена или донесена от вкъщи храна, сержантския и старшински състав я търсеше. Квото намерят - тяхно си е, квото не намерят си е наше. Джентълменско споразумение.
                            А пък ние в Доброславци правехме "войни" с яйца(сурови)...
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                              Понеже някой горе беше споменал, че в порционите на немските войници е влизал шоколад, който нашите тук страшно много са харесвали...За това си има причина. Шоколадът в порционите на немската армия от това време е бил наблъскан яко с амфетамини (Первитин).Изобщо ВСВ е била войната на масово дрогираните армии. За нашата армия няма известни източници, които да доказват производство и употреба на амфетамин, но амфетамин и метамфетамин са били в широка употреба по време на цялата война, пък и след това. В доста армии се използват до ден днешен.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                ... Шоколадът в порционите на немската армия от това време е бил наблъскан яко с амфетамини (Первитин). ...
                                Цъ! Первитинът си е первитин. Шоколадът (Sho-ka-kola) е бил с кофеин и някакъв екстракт от зърна на кола.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23474_01.JPG
Прегледи:1
Размер:172.6 КБ
ID:5795519
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X