Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    За питейната вода не знам да има норматив в сухопътните. Най малкото организма на всеки човек е различен. Аз през лятото изпивам 3 литра студен чай само през нощта, сумарно на ден ми се събират над 5 литра течности, а ако направя и едно бързо кардио - още литър отгоре.

    Някой разправяше тук във форума как седи въпроса с питейната вода в американските бази - два отворени контейнера пълни с бутилирана вода, влизаш и си взимаш колкото ти трябва.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

      3 литра на ден се ядва,до 2007/8 даваха по 1.5 л на ден.На нашият кораб просто нямаше възможност за съхранение на повече бутилирана вода,особено когато излизахме на море за по 20-30-40 дни,интересното е,че сме купували и зареждали провизии в чужди пристанища-и в Русия и в Турция и в Италия и т.н,но вода бутилирана никъде не сме зареждали.2004 когато бяхме в Средиземно море за 42 дена,в базата Суда на о-в Крит гледахме как зареждат холандсата фрегата "Якоб Ван Хелмскерк" и направо очите ни изтекоха като видяхме как им докараха 5 палета бира в кутийки.После по време на едно друго учение бях командирован за 2 дена на немската фрегата "Кьолн",и ми направи впечатление,че някой от морските пиеха бира по време когато не са на вахта.И като питах офицера за свръзка се оказа,че в техният плавателен порцион се полагат по 2 бири на ден,и освен това във връзка с традициите още от кайзеровата армия,отделно от порциона в хладилника винаги има сланина и чесън на свободен достъп-традиция да го е....

      Коментар


      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

        Във връзка с руските и американските ИРП/MRE има един виц:
        На среща на офицери от НАТО и Русия си говорят американски и руски генерал.Руснакът се хвали
        Ние създадохме снаряд който пробива 1 м броня.
        Американецът му отвръща.
        -Това е стара работа,ние имаме снаряд дето пробива 1.5 м броня
        Руснакът
        -Имаме снайпер дето стреля на 2 км.
        -А пък ние имаме такъв дето стреля на 3 км.
        Руснакът отново.
        -Нашият ИРП е 2500 килокалории.
        -По принцип стандартният натовски MRE е 4700 килокалории на ден.
        Руснакът възмутен.
        -Лъжеш гад,никой не може да изяде 2 чувала с зеле за 1 ден.

        Коментар


        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          E, сигурно не е било като в Германия, ама са се проявили дотолкова, че в един момент Гошо Тарабата е трябвало да пише писмо до Сталин, щото е нямало излизане на глава с паплачта тук. Дотолкова са се увлекли в реквизиции на транспортни средства, добитък и т.н., че са поставили под заплаха събирането на реколтата. Отделно, дето в писмото е даден пример за стар член на Партията (някъде в СИ България е било май) убит при опит да предотврати изнасилване ...
          Да, да, аз говорех за конкретно поселище и хората от там, които са ми разказвали. Чел съм малко, че е имало и по-сериозни издевателства из страната. Не съм убеден обаче, че ако не са били окупатори са щели да се държат по-различно. И за германците съм 50/50 как биха се държали конкретно у нас, ако нещата се бяха развили в другата посока и бяха влезли тук не като съюзници.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Аз през лятото изпивам 3 литра студен чай само през нощта,
            Това горе-долу колко нощни калории и захари ти блъска?
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

              В нета намерих някакви разкладки на американците в Афганистан по 6000 калории дневно. Завишени заради надморската височина и стреса.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Това горе-долу колко нощни калории и захари ти блъска?
                Идея си нямам. Аз го дадох като пример за течности които пия. Ако пия минерална вода пак ще е 3 литра.

                ПС. Преди пиех газирана вода с лимон, ама докторите казаха да намаля газираното заради кръвното. А пред избора газирана вода или газирана бира... е победителя е ясен.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                  Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                  3 литра на ден се ядва,до 2007/8 даваха по 1.5 л на ден.На нашият кораб просто нямаше възможност за съхранение на повече бутилирана вода,особено когато излизахме на море за по 20-30-40 дни,интересното е,че сме купували и зареждали провизии в чужди пристанища-и в Русия и в Турция и в Италия и т.н,но вода бутилирана никъде не сме зареждали.
                  Това си е било гавра с личния състав. Разните му там СЗО и прочие казват че на нормалено физически натоверен мъж му трябват над 3 литра вода на ден. Тва в умерен климат. При топъл и/или влажен климат необходимото количество се вдига до 7,5 литра на ден. Сибирски ми е споделял от неговия опит, че за пиене, готвене и елементарна хигиена на човек са му необходими мин 20 литра на ден, и то в режим оцеляване (т.е. минимум физическа активност).
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Това си е било гавра с личния състав. Разните му там СЗО и прочие казват че на нормалено физически натоверен мъж му трябват над 3 литра вода на ден.
                    Може и да бъркам, но май я намалиха на малко над 2 литра. Ма незнам дали за нормален физически мъж или за нормално физически натоварен мъж, каквото и да значи това. Още си продължават споровете дали човек трябва да пие когато му се пие (понякога това е когато се сети) или трябва да се налива и когато не е усетил пристъп на жажда. Аз клоня към второто, щото у тоалетните на американския контингент има залепена картинка с различни цветове за урината, та лесно да си свериш обезводняваш ли се и да се подсетиш да пиеш вода.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      в режим оцеляване (т.е. минимум физическа активност).
                      Това също не го разбирам. Често пъти точно засилената физическа активност е главна предпоставка за оцеляване.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                        Лятото,това желязо като се нагрее,нормалната температура в кубриците и каютите ставаше 40 градуса.А пък не дай си боже да си в помещение където работи апаратура/РЛС например/,или си при двигателите-там стигаше до 60.Аз нормално пия по 3 л вода на ден,лятото-до 5,а на корабът рекордът ми беше 10 л за 24 ч.Сеирът беше,няколко дена преди плаване,всеки си носи някои неща от вкъщи-лаптоп,книги,разни крекери и семки,аз пък си мъкнех туби с минерална вода обикновено 6 туби по 5 литра,до първото пристанище стигаха,а от там си купувах до следващото.

                        Коментар


                        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Може и да бъркам, но май я намалиха на малко над 2 литра. Ма незнам дали за нормален физически мъж или за нормално физически натоварен мъж, каквото и да значи това. Още си продължават споровете дали човек трябва да пие когато му се пие (понякога това е когато се сети) или трябва да се налива и когато не е усетил пристъп на жажда. Аз клоня към второто, щото у тоалетните на американския контингент има залепена картинка с различни цветове за урината, та лесно да си свериш обезводняваш ли се и да се подсетиш да пиеш вода.
                          Май второто ще да е. В един хмиркански филм за първста война в Ирак (май Jarheads) показваха как строяват аскера и под зоркия поглед на старшинката всеки беше длъжен да изпие бутилка вода и да я обърне с гърлото надолу за да се види че не е оставил вода вътре. И така май няколко пъти на ден.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                            Аз не бих сложил в устата си американско MRE.
                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                              обикновено 6 туби по 5 литра,до първото пристанище стигаха,а от там си купувах до следващото.
                              Е това поне на мен ми се вижда ненормално военни, на боен кораб да се запасяват самосиндикално с вода по пристанищата.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                                Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                                Аз не бих сложил в устата си американско MRE.
                                То хубаво, ама ако обясниш и защо.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X