Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нелегални оръжия в България?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Нелегални оръжия в България?

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    То незаконното у нас и сега не е проблем, камо ли законното. Проблем са лицензите във ВПК и последващите приватизация и национализация, а темата само им помага, нищо че е провокативна.
    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Не разбирам. Може би защото ме няма вече около 17-18 години, нещо ми убягва. С какво темата пречи или вреди на някой?
    Не вреди, но вместо със злободневните проблеми у нас в момента, се юркаме към също важни, но къде-къде по- меки и стари. Дал съм неслучайно примера с бензиностанциите-1100 са с измервателни уреди, а 15000 без/ведомствени/, но са законни. Проверяват се и се щавят тези 1100 щото е много по- лесно. А и не се знае останалите на кой са. Така и с оръжията. По- лесно е тия със законните да се подкарат,
    вместо да се търсят незаконните не само съпровождащо покрай друго престъпление. Само с неразкритите убийства ( разкритите се броят на пръсти) би било добро начало. Да прегледат и необходимостта от втора и нагоре цев, че някой ще се изненада. Щото касата е до торбето с невиждали трева сет клъбове Хонма и там не се пипа. По принцип не съм милитарист, отчитам журналистическия глад и жаждата за сеир, ма парламент да занимава и отвлича обществ мнение. И сега ще разкрачат пак дедо ти, щот му не трябва да се варди от бай мангал дето ме разбива вратата с брадва.
    И да, не е вредна и не пречи темата. Ако набъбне още все някой съгледвач белким я види.
    Последно редактирано от veskov; 04-10-17, 06:18.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #92
      От: Нелегални оръжия в България?

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Не вреди, но вместо със злободневните проблеми у нас в момента, се юркаме към също важни, но къде-къде по- меки и стари. Дал съм неслучайно примера с бензиностанциите-1100 са с измервателни уреди, а 15000 без/ведомствени/, но са законни. Проверяват се и се щавят тези 1100 щото е много по- лесно. А и не се знае останалите на кой са. Така и с оръжията. По- лесно е тия със законните да се подкарат,
      вместо да се търсят незаконните не само съпровождащо покрай друго престъпление. Само с неразкритите убийства ( разкритите се броят на пръсти) би било добро начало. Да прегледат и необходимостта от втора и нагоре цев, че някой ще се изненада. Щото касата е до торбето с невиждали трева сет клъбове Хонма и там не се пипа. По принцип не съм милитарист, отчитам журналистическия глад и жаждата за сеир, ма парламент да занимава и отвлича обществ мнение. И сега ще разкрачат пак дедо ти, щот му не трябва да се варди от бай мангал дето ме разбива вратата с брадва.
      И да, не е вредна и не пречи темата. Ако набъбне още все някой съгледвач белким я види.
      4 пъти го чета, последните 2 много бавно. И пак не разбирам. Тива какво е, на какъв език е? "Щото касата е до торбето с невиждали трева сет клъбове Хонма и там не се пипа."
      Ако пак ще ми отговаряш в този стил, не си прави труда, явно ми идва много слънцето...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #93
        От: Нелегални оръжия в България?

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        ..."Щото касата е до торбето с невиждали трева сет клъбове Хонма и там не се пипа."...
        Не проверяват баровците, иска да каже Само на Болен Лидеров прибраха пищова, ама то неговото си беше патология...

        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
        ...но както винаги и тук има вратичка ако кажеш,че си въоръжена охрана и с това КНО даваш дежурство...
        Няма я тая вратичка от доста време. Откакто има ЗОБВВПИ вместо ЗКВВООБ, тоест десетина години.
        Последно редактирано от icos; 04-10-17, 07:34.
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • #94
          От: Нелегални оръжия в България?

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          4 пъти го чета, последните 2 много бавно. И пак не разбирам. Тива какво е, на какъв език е? "Щото касата е до торбето с невиждали трева сет клъбове Хонма и там не се пипа."
          Ако пак ще ми отговаряш в този стил, не си прави труда, явно ми идва много слънцето...
          Колекцията скъпи оръжия се намира до комплекта скъпи стикове за голф. И с двете се демонстрира ниво. Нито се играе голф, нито се ходи на лов, носи се пищов без да има нужда и са еднакво безобидни. Но те вози и пази някой, който ще му приберат единствения законен пищов с който си изкарва хляба. Нормално е след като се говори за рестрикции на законното, да се направи същото и за незаконното. Виж кой внася предложенията, момента и повода. Има връзка с темата, нищо че не дава конкретен отговор.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #95
            От: Нелегални оръжия в България?

            Сега разбрах. Ама как е нормално да се налагат рестрикции за законното, същото трябва да се направи за незаконното. То нали е незаконно, не го знаят какво и къде е. Какви рестрикции за нещо дето не го знаеш ни дали съществува, ни точно къде е, ни точно какво е. Или забранявам забраненото?

            А по въпроса "виж кой внася ..."- аз от българска политика толкова се интересувам, че разбрах, че имало избори в България седмица по късно. Кой какво внася, и в какъв момент го внася, му мислете вие. Вие си ги избирате, вие си им сърбате попарата. Аз само за оръжията питах, нищо политическо не съм имал в предвид.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #96
              От: Нелегални оръжия в България?

              Затова съм писал ,,говорят"
              Да говорят и какво ще внасят за обсъждане в парламента с цел ликвидиране на незаконното, не алабалистики.
              За съжаление си е само политика и нищо полезно.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #97
                От: Нелегални оръжия в България?

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Затова съм писал ,,говорят"
                Да говорят и какво ще внасят за обсъждане в парламента с цел ликвидиране на незаконното, не алабалистики.
                За съжаление си е само политика и нищо полезно.
                Като започнат политици охранявани от въоръжени гавази да говорят за оръжейни закони, и ми става толкова смешно, че ме гони махмурлика после два дни. Тук Глок 4 и 5 поколение са ни забранени, били опасни за стрелеца. И не можем да си ги купим от магазина. Ама ченгетата могат, че могат после да ни ги продадат на нас /на двойна цена/. Една торба такива закони прокара политика Ли. Накаква голяма клечка политик в Калифорния. После ФБР го гепи да продава оръжие на китайската мафия...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #98
                  От: Нелегални оръжия в България?

                  Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                  ...на Болен Лидеров прибраха пищова
                  Няма такова нещо!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Нелегални оръжия в България?

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Като започнат политици охранявани от въоръжени гавази да говорят за оръжейни закони, и ми става толкова смешно, че ме гони махмурлика после два дни. ...
                    Мдааа. Особено, когато политиците отделят за собствените си гавази повече пари, отколкото отделят за служби, които трябва да пазят цялата държава ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Нелегални оръжия в България?

                      Предложения много. Повечето никога не успяват да съберат достатъчно подкрепа, за да влязат в зала, а влязлото там рядко става закон баш във вида, в който е предложено. Рестрикциите или либерализацията на оръжието биха оказали твърде малко влияние върху общата картина на престъпност. Няма никакъв смисъл да се променя режима, ако не се променят условията, при които е позволено да се използва оръжие. Ето ви една статистика за четене, доста нова-прегледайте я и помислете при сегашната концепция на самоотбраната, изискваща защитата да съответства на характера и опасността на нападението, какъв ще е смисълът от либерализация на режима. На пета страница от тази тема поне всички признаваме фактите-у нас има огромно количество незаконно оръжие (заводско), огромни количества самоделки, има достатъчно и предостатъчно законно такова и въпреки това престъпността е мнооого далеч от нивата съвсем близки по територия до нас държави. Сравнението на индексите на престъпност изобщо не е в наша полза. Нашият е 40. Съседна Румъния-28,53, а там режимът за оръжията е още по-стриктен от нашия.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Нелегални оръжия в България?

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        ... Сравнението на индексите на престъпност изобщо не е в наша полза. Нашият е 40. Съседна Румъния-28,53, а там режимът за оръжията е още по-стриктен от нашия.
                        Това ти сравнение не доказва абсолютно нищо. Защото със същия успех може да ти се отвърне: "Ей на, във Великобритания режимът за оръжията е толкова строг, че даже и ножчета ограничават, пък индексът им на престъпност е по-висок от нашия".
                        Същата работа и за Ирландия, Швеция ...

                        А иначе да - няма много смисъл от притежаване на оръжие за самоохрана, ако законодателството прави невъзможна употребата му по предназначение.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Нелегални оръжия в България?

                          Това със самоотбраната и престъпността е измислено отдавна. Един шериф тук му писнало да се занимава с бандити. Изкарал заповед до 6 месеца всяко домакинство да придобие оръжие. Престъпността паднала с 80-90%... Да ви дам линк?

                          Чикаго е с много затегнат режим за оръжията, за рая година има над 570 застреляни, в Далас е с пъти по спокойно... От кретените ще да е, не от инструмента
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Нелегални оръжия в България?

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            ....намалеят похожденията по чужди къщи /може би с цената на 2-3-ма гръмнати ....
                            ....ъъъъ правил съм го, системата не е готова към момента

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Като хлапе, от пра дядо ми съм чувал, че половината летище в Габровница било на наши земи.....
                            Работил съм там, и да има нещо, няма да го намериш след всички преустройства

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            ..... До сега не съм чул нито един разумен довод на тези за какво, по дяволите, ....
                            По-горе ти посочиха, една причина, аз ти посочвам още една - "бивши" няма, а да се изправиш с голи ръце срещу кварталния бабабит и по-трудно отколкото с пищов на кръста ( и това съм го правил и не се е налагало да го размахвам)

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            С военните обаче не е такъв случая. А всичките са с разрешителни....
                            ...не съм забелязал да е така

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Оставям го. Обаче като отвориш новините, по няколко пъти в годината има "събития" от типа
                            ....отваряй тогава бюлетините на МВР не са секретни ....и ще видиш че "новините" са много тенденциозно подбрани

                            По темата - нелегални е за пред масите (обществеността), има регистрирани по един начин, регистрирани по друг, (тук там има и неизвестни) в зависимост на какво ниво си в обществената йерархия термина се размива и .....става за пряк разговор
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: Нелегални оръжия в България?

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              ....отваряй тогава бюлетините на МВР не са секретни ....и ще видиш че "новините" са много тенденциозно подбрани
                              И бюлетините на МВР са тенденциозно подбрани.

                              Коментар


                              • От: Нелегални оръжия в България?

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                А при излизане всеки участник си е с оръжието. Имаше прдостатъчно автомати, в провинцията ЦЧоков сега може само да им завижда. Патрони и гранати като есенна шума, иззетото, предадено и конфискувано от властта (с/у бележка с хим. молив на амбалажна хартия) е по канцеларии и къщи. Партизанското и то.
                                До лятото на 1944 година положението с оръжието при партизаните си е било направо трагично . Действащ партизанин повече от година в червенобрежкия отряд един пистолет Валтер ПП с два пълнителя като в единя и осемте са щракани по веднъж и са засекли . Карабина Манлихер 4 пачки като половината пак така . Зимата на 1943 нито един с автоматично оръжие . Стреляш само на сигурно . Добре са били с оръжието тези които са били около границите с Гърция и Сърбия там оръжие са пускали англичаните ; американците та и руснаците . През лятото на 1944 година почват да пускат и на нашите . В отряд Чавдар имат само един трофеен МР 40 и го е носил Добри Джуров .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X