Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подземни военни бази

    Разбра се че подземните военни бази са секретни, и няма кой да снесе инфо.
    Я тогава разкажете за въздушните военни бази?
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Подземни военни бази

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Мисля че разбра какво имам предвид
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Подземни военни бази

        Последните мнения доста вярно описват нещата - нищо особенно не са били тия обекти, или поне болшинството от тях. Казвам го като един от малкото, които са служили на такова място. Вероятно дори са били изпълнявани по стандартни проекти, разработени нейде из закритите градове в бившия СССР.

        Отделно на горното - със съвременните методи за спътниково разузнаване дълбоко се съмнявам, че такова нещо би останало задълго скрито. Няма как да бъде опазено толкова лесно - нито от окото на сателита, нито после от атака. Затова и според мен се закриха повечето такива обекти - вече са безсмислени. Специално този на който аз съм служил една по-силна бетонобойна бомба и е до там. Или една окумуш диверсионна група с няколко гранати газ във вентилационните отвори.

        Такива ми ти работи господа - вече сме 21-ви век и от 1964 до сега доста неща се смениха. Който не вярва, да си погледне телефона

        Коментар


        • От: Подземни военни бази

          Достатъчно за тая тема. КЛЮЧ и да се изтрие темата моля
          Мартин Димитров
          УАЗ

          Коментар


          • От: Подземни военни бази

            За военните летища разправят, че били и минирани... в смисъл на ключови места по полосата още по време на строежа били поставени ниши или даже и заряди за да могат при нужда да я направят негодна за употреба от врага.... но може и просто градска легенда е.

            Коментар


            • От: Подземни военни бази

              ГРадска легенда е. Бил съм на три бивши военни летища, от едното даже имам подробни снимки от разрушаването му. Само бетон беше пистата- никаква арматура и т.н. На Божурище пистата също нямаше арматура в нея. Колко негодна ще я направят като я взривят? Той врагът ако завладее пистата, значи вече е завладял достатъчно друга инфраструктура, за да си докара два бетоновоза материал и да си възстанови обекта. Виждал съм ремонтни работи на действащо летище в Германия. За около 10 часа: къртене на част от настилката до чакъл, извозване, подготовка за основата, леене на бетон (ба ли го какъв...сигурно някакъв като за летища, бързосъхнещ) и след 6 часа отгоре кацна първия самолет, някакво карго. В това време на съседната писта си кацаха самолети.
              Оставени места за взрив знам със сигурност да имало на две места-едното е стената на язовир Кърджали. Ако дойдат турците, да може да се взриви стената, което щяло да ги забави с не знам си колко дни. И другото са едни каверни в скалите по цялото Кресненско дефиле. Те са много стари-правени са ако ни нападнат гърците, да се заложи взрив и да се направи дефилето непроходимо, за да има време армията да се организира за отбрана.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Подземни военни бази

                Същото нещо го има от другата страна на Пирин, по река Места.

                Коментар


                • От: Подземни военни бази

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  ...от едното даже имам подробни снимки от разрушаването му...
                  Къде тва?
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Подземни военни бази

                    Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                    Достатъчно за тая тема. КЛЮЧ и да се изтрие темата моля
                    Басим@м@та. Нещо секретно да не би да е публикувал някой на пияна глава?

                    П.С. Не можах да схвана каква супердуперсвръхтехнология се крие в една военна самолетна писта ама нейсе...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:191430_10150427796190274_559040273_17551955_4237957_o.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5772854
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • От: Подземни военни бази

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      ... И другото са едни каверни в скалите по цялото Кресненско дефиле. Те са много стари-правени са ако ни нападнат гърците, да се заложи взрив и да се направи дефилето непроходимо, за да има време армията да се организира за отбрана.
                      Хитро !

                      В смисъл , поради секретния характер - зелените не са имали думата ! ...а колко попови лъжички , пеперуди и охлюви са щели да се унищОжат при взривовете ...., майко мила ! Да не говорим пък за прелетните птици и популациите от бръмбари и мравки .

                      Ээээх , не е като в днешно време .

                      Та ето и идея към бат Бойко : да земе да обяви автомагистрала "Струма" за секретна и да вземат най- накрая да я пострОят през дефилето ("зелените" нема и да разбЕрат) , че там се изтрепа толкова народ , колкото по време на военни действия !
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Подземни военни бази

                        Разрушеното е по врачанския край. Не е цялото бутнато-само част от него. През останалата част минава път, свърващ две села. Не мога да ти напиша точно къде, защото военните още си го водят летище и си е класифицирана информация отвсякъде. Разписвали са ми достъп до строителната документация...цирк! Ремонтът на пътя трябваше да се съгласува с тях- нЕма такъв ужъсТ....Опитват се от няколко години да продават разни имоти в района-неуспешно, разбира се.

                        За дефилето-тогава не е имало "зелени". А гърците са ни били врагове. Те после пак са били врагове заради НАТО...но там вече са по-други години.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Подземни военни бази

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Разрушеното е по врачанския край. Не е цялото бутнато-само част от него. През останалата част минава път, свърващ две села. Не мога да ти напиша точно къде, защото военните още си го водят летище и си е класифицирана информация отвсякъде. ....
                          Кое е толкова класифицираното?!? Габровница или уширението на пътя между Бяла Слатина и Борован с остатъците от капонири от двата края?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Подземни военни бази

                            Точно за пътя между Борован/Бяла Слатина. Последно когато мианвах беше в кръпи цялото. Преди и след него, на вълни потънало. Отделно,че е на толкова открито място,че а си кацанл, а се те думнали от 100 страни. Поредната глупост на златно татово време.

                            Коментар


                            • От: Подземни военни бази

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              ... Отделно,че е на толкова открито място,че а си кацанл, а се те думнали от 100 страни. Поредната глупост на златно татово време.
                              Да ти кажа, забелязал съм, че летища обикновено се правят на открито място. Сигурно има някакви причини за това ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Подземни военни бази

                                Да, на открито като длан с километри във всички посоки ... големи умници! Все пак,са оставили нещо и за поколенията си,да има какво да се крадне. Проклета държава!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X