Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата "тактика" на БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новата "тактика" на БА

    Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
    Ало-о, вие, рамбовците, що не дойдете в редовете на БА? Предлагаме добро заплащане и бързо израстване в кариерата.
    Имам 18 г в армията , от 1984 до 2002 г (от 14 до 32годишен ) и не вярвам нещо да се е променило съществено . Пари и сега и тогава НЕМА и така че никакви промени и никакви модернизациЙ не са възможни и НЕМА да станат . Аз бях доста разочарован че след като съм завършил военно училище и исках да продължа да служа в армията не ми намериха място и ме съкратиха . Сега толкова години след това много съжелявам че още по-рано не си бях бил камшика . Армията и сега и тогава е подходящо място за хора които искат СЛУЖБИчка . Читавите са малко и не виреят много .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • От: Новата "тактика" на БА

      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
      Ало-о, вие, рамбовците, що не дойдете в редовете на БА? Предлагаме добро заплащане и бързо израстване в кариерата.
      Що да идват?!? На тази държава армия не й трябва. Питай бат Гойко!
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-11-17, 07:06.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Новата "тактика" на БА

        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
        Ало-о, вие, рамбовците, що не дойдете в редовете на БА? Предлагаме добро заплащане и бързо израстване в кариерата.
        Не от всеки прост Рамбо става ПиАр на ВВС
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • От: Новата "тактика" на БА

          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          Ало-о, вие, рамбовците, що не дойдете в редовете на БА? Предлагаме добро заплащане и бързо израстване в кариерата.
          Без да се имам за "рамбовец"!Е не мерси тая година направих 51 ,снимката на аватара е от това лято,подържам физически нормативи ,дето на доста редови бойци ,а и ветерани ще им стане лошо от само едно резко натоварване.Не се гордея,не се и срамувам,просто си ви требва подготовка .Праим 80 лицеви от раз,150 преси на раз,набирания 16 -18 на бърза серия, а за десет минути падам до 9-10,след това добавям и 4км. с колело.,та серия 25-30 минути.Плуването отделно 25м./23сек.,а на една ръка 100м. 2мнути и 30 сек.,за 2 часа въртя по 5 или 6 км.Не съм от рамбовците ,цивилен съм при това дрът вече ,ма начин на живот кво да правиш!Лошото е че поразредих резките натоварвания на 1-2в месеца.Опит и похват+натренираност на бойците ,това го няма масово и не само в армията ,отнася се и за полиция!Респекта е с оръжие!Не плювам по редовия боец,а по ръководството ,щото не им осигурява реалност в обучението и учението!Трагедията от Кербала,пак е благодарение на закостенелото мислене на фатмашки фуражки,как са планирали отразяване на масивни цели от далечна дистанзия и с какви средства,освен снайперите ,които са свършили и невъзможното!Да ме простят героите от база Индия!Вечна памет! Това искам да кажа,натренираност в обстановка близка до реалноста.Натовското оборудване не трябва да е само за международни мисии ,а поне като килограми да присъства на учението,ако няма достатъчно от него в наличност.Елементарна логика ,има си и максима "Повече пот в учението,по -малко жертви в боя".Та не е нужно да си Рамбо ,за да можеш и знаеш това-онова!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Новата "тактика" на БА

            Хм, предложението беше майтап. Ако беше истина, нямаше така масово да напускат.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • От: Новата "тактика" на БА

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              ... Това искам да кажа,натренираност в обстановка близка до реалноста....
              Не че нещо, но и по петстотин коремни да правиш за половин час, пак няма да се доближиш до реалността. Там обикновено не се плува за норматив и не се правят лицеви опори. Виж, ако опиташ да потренираш една друга дисциплина - няколко седмици без къпане с едни и същи дрехи и чорапи, ще си малко по-близо.

              Коментар


              • От: Новата "тактика" на БА

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Не че нещо, но и по петстотин коремни да правиш за половин час, пак няма да се доближиш до реалността. Там обикновено не се плува за норматив и не се правят лицеви опори. Виж, ако опиташ да потренираш една друга дисциплина - няколко седмици без къпане с едни и същи дрехи и чорапи, ще си малко по-близо.
                И това го има
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Новата "тактика" на БА

                  Ма има и национална сигурност без военен и вътрешен министър, и министър без премиер
                  http://www.mediapool.bg/premierat-sa...ews271637.html
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Новата "тактика" на БА

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Не че нещо, но и по петстотин коремни да правиш за половин час, пак няма да се доближиш до реалността. Там обикновено не се плува за норматив и не се правят лицеви опори. Виж, ако опиташ да потренираш една друга дисциплина - няколко седмици без къпане с едни и същи дрехи и чорапи, ще си малко по-близо.
                    На мизерия бързо се свиква.Изпитано в казармата.Ама при един по-сериозен преход повечето сегашни бойци ще изпадат още в началото.
                    Към момента май най натренирани са пожарникарите, които всяко лято гасят горите и полята и показват чудеса от издържливост.Уважение и поклон за работата им.

                    Коментар


                    • От: Новата "тактика" на БА

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Не че нещо, но и по петстотин коремни да правиш за половин час, пак няма да се доближиш до реалността. Там обикновено не се плува за норматив и не се правят лицеви опори. Виж, ако опиташ да потренираш една друга дисциплина - няколко седмици без къпане с едни и същи дрехи и чорапи, ще си малко по-близо.
                      Това е основа,писал съм в теми за пребиваване в природата, планината и въобще !Където и да си, личната хигиена в каквито и да било условия и с каквито и да било приоми е приорИтет ,преди водата и храненето,щото иначе лошо-Гошо!Това за практици,това за седмици без подмиване или бърсане с мокри дезинфектанти е простотия от фатмашките времена= на неефективност и риск от това просто да се издъниш ,заради здравословен проблем придобит от проспана хигиена със седмици!Те така,"нова тактика " и логична!За дълги седмици има поне талкове и 'бързи 'кърпи!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Новата "тактика" на БА

                        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                        ...повечето сегашни бойци...
                        Повечето сегашни бойци може да са всякакви (включитело - и съвсем не невероятно - съвсем да не се вписват във визията ти). Защото "оногавашните", бяха осемнайсет-годишни лапета, събирани не от "кол и въже", ами още по-зле - всичките наред.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Новата "тактика" на БА

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Повечето сегашни бойци може да са всякакви (включитело - и съвсем не невероятно - съвсем да не се вписват във визията ти). Защото "оногавашните", бяха осемнайсет-годишни лапета, събирани не от "кол и въже", ами още по-зле - всичките наред.
                          Митко, и в това си имаше плюсове, защото в казармата попадаха не малко таланти на които иначе и през ум не би им минало да станат професионални войници.Пример-възпитаник на математическа гимназия-роден мерач, човек който не просто смята числата, а ги разбира и усеща.Човек който за два месеца влиза в час просто защото му идва отвътре.Нещо което ония профито дето са го натресли за мерач може да го учи цял живот и пак да е гОла вОда.
                          Сам се сещаш, че повечето математици продължават в ИТ сферата и работят за петцифрени заплати.Я опитай да ги вкараш в армията...
                          Подобни примери могат да се дадат много.
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Новата "тактика" на БА

                            Чай ся. Профито, не са го натресли - натресъл се е. Натресен, е онзи (възпитаникът от математическата).
                            Натресъл се е неадекватен за профи, пък адекватният е в позиция на натресен (и при първа възможност - набрал трета космическа), по съвсем седми и осми причини. А не по същината на парадигмата.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Новата "тактика" на БА

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Чай ся. Профито, не са го натресли - натресъл се е. Натресен, е онзи (възпитаникът от математическата).
                              Натресъл се е неадекватен за профи, пък адекватният е в позиция на натресен (и при първа възможност - набрал трета космическа), по съвсем седми и осми причини. А не по същината на парадигмата.
                              Така или иначе математИка ше пуца по-точно.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Новата "тактика" на БА

                                Да, така е. Ама, за да се състои тая работа, кат начало трябва да му създадат някакъв интерес (и далеч не, непрменно материален).
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X