Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата "тактика" на БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новата "тактика" на БА

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    Мисля, че е от филма "Бяхме войници".Цитатът е нещо от рода "когато опра до тази пушка ще има вече много от тях по земята".
    Много хубав филм.


    ПП.Абе хора,имаме недокомплект от 30%(защото бойците взимат заплати колкото пазач на охраняем паркинг), три летящи изтребителя, пет летящи хеликоптера, десет движещи се танка и три гемии.А вие говорите за смяна на калибъра!?! Това ли е най-належащото в момента?Още ли не сте ли на ясно, че за НАТО ние сме един пехотен батальон(ОХеРе) в Афганистан(и не само ние, а всички "въшки" от нашата черга)?Кви патрули(с по сандък и половина патрони-Сталинград???), кви световни войни?!?
    Последно редактирано от ЕМО; 01-10-17, 22:40.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: Новата "тактика" на БА

      Имам въпрос- трите самолета могат ли да изкарат 2 смени полети в дневни/нощни условия?
      Танковете ни могат ли на собствен ход да преминат България от граница до граница?
      За гемиите не питам...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Новата "тактика" на БА

        Айде сега претенции,важното е,че ги имаме..........ти гледай СМО за 7 кирливи самолета колко писаници се изписаха и пак нищо,колко години ги чепкат и до там.

        Аз все си мисля,че като сме ОХРто на компанията поне патрона ни да е като техния,308 примерно.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Новата "тактика" на БА

          Леле-мале, тука цяла стратегия има разработена, барабар с виждане по въпроса за превъоръжаване на БА. А за прострелването на войника май още официално си мълчат, времето помага.
          Начии, ако ще го играем ОХР, не ни трябва армия. Там неколкостотин, айде хиляда да са професионалисти и още толкоз цивилни гарги покрай тях и стига толкоз. Да си тренират там с каквото има и с квото ще си изпълняват задачите и това е. Да де, и самальотите дето ще ни охраняват отгоре, да не ги забравяме. Ако ще има военни действия на наша територия, значи си оставаме с това което имаме и това което можем да си произвеждаме, за какво ни е друго? Па и времето е показало, че това дет го имаме е кат за прости хора и бързо се усвоява. Агресорите няма да са с НАТОвски оръжия, нали така? Като ги трепем на наша територия, всичкото остава тука и го вкарваме в борбата. Който дойде пък да ни спасява, ще си дойде с джепането, няма да разчита на наште складове, предполагам.

          Коментар


          • От: Новата "тактика" на БА

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            А вие говорите за смяна на калибъра!?!
            А защо не? Въпросната смяна би струвала колкото ремонт на двигателите за 2-3 от самолетите - за цялата армия.
            И не сме каквото и да било за НАТО, предположено от него - ние си се поставяме така.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Новата "тактика" на БА

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение


              ПП.Абе хора,имаме недокомплект от 30%(защото бойците взимат заплати колкото пазач на охраняем паркинг), три летящи изтребителя, пет летящи хеликоптера, десет движещи се танка и три гемии.А вие говорите за смяна на калибъра!?! Това ли е най-належащото в момента?Още ли не сте ли на ясно, че за НАТО ние сме един пехотен батальон(ОХеРе) в Афганистан(и не само ние, а всички "въшки" от нашата черга)?Кви патрули(с по сандък и половина патрони-Сталинград???), кви световни войни?!?
              Това значи ли, че трябва да стане баш сакатлък(по твоему световна война), да се усетим че както винаги сме изтървали момента?Дадох пример с патрул, не с пълномащабни бойни действия.Тъп ако може тъй да се каже патрул в страна Х, в която сме пратени по нареждане от НАТО(след като същата е умиротворена от останалите в пакта).Не превземане на страната Тимбукту.
              Последно редактирано от Stoian Ivanov; 02-10-17, 10:10.

              Коментар


              • От: Новата "тактика" на БА

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                И не сме каквото и да било за НАТО, предположено от него - ние си се поставяме така.
                Имаше едни статии за батальонните бойни групи и сертифицирането им.Как техниката на група 1 след като мине сертификацията и, се предава на група 2 и с нея да мине пред изпитващите.Ама те нахални били понеже, им станало интересно защо окомплектованите уж части са с машини с едни и същи номера ...
                Оня в Белия дом добре почна да наритва останалото НАТО в началото на годината, но после забави ритъма.

                Коментар


                • От: Новата "тактика" на БА

                  Добре де, защо се правите всички на "застреляни"? МО има бюджет, който се спуска от МФ и съответно МО трябва да се простира според чергата.Тъй като очевидно парите са крайно недостатъчни, задачите се редят по важност.Е, преди преминаването на друг калибър има много по-важни и неотложни задачи и ресурса се пренасочва натам.Така по-ясно ли е?Никъде не съм написал, че ми харесва.Никъде не съм написал, че е правилно(даже напротив), но това е положението.Толкова пари има!На никой не му се плаща за армия.По-важни са магистралите и помощите.

                  И това:

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  И не сме каквото и да било за НАТО, предположено от него - ние си се поставяме така.
                  е така, ама не съвсем.Знаеш ли с какви сили и средства участваха във войната в Югославия(класическа НАТО операция) държави като Австрия,Дания,Белгия,Холандия,Португалия и т.н.
                  Последно редактирано от ЕМО; 02-10-17, 20:00.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Новата "тактика" на БА

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    На никой не му се плаща за армия.По-важни са магистралите и помощите.
                    Точно ...

                    Коментар


                    • От: Новата "тактика" на БА

                      Гласовете и подрьжката на партията и идеите им......дреме им за магистрали и помощи,но това носи гласове,армия и полиция дгд по тукашен пример
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Новата "тактика" на БА

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Гласовете и подрьжката на партията и идеите им......дреме им за магистрали и помощи,но това носи гласове,армия и полиция дгд по тукашен пример
                        Босе, ако "гласовете" искат армия, армия ще има-справка България в навечерието на Балканската война.

                        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                        Точно ...
                        В интерес на истината, точно така трябва да бъде.Това е идеята на военните съюзи.Проблема е, че ние хептен го подкарахме през просото...
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: Новата "тактика" на БА

                          Бюджетът на МО, е предназначен за текущи нужди - заплати преди всичко, тунджа, гащи, чепици, консумативи колкото за обучение. Всякакви кампанийни мероприятия, са извън него. В тази светлина, той може да служи за отправна точка на сравнения, някаква единица мярка. Например - подмяна калибъра (със съпътстващите - подмяна на оръжие, осигуряване на резерв, също и двете по отношение на боеприпаси), представлява половин годишен бюджет; закупуване на половин ескадрила самолети, представлява пет годишни бюджета (без въоръжение, никакви резерви, също и консумативи). В резултат, половин век поддържане на армия във военновременнен размер, нещата са в положение всичко да е на нула. Като си на нула по отношение на армия (демек тепърва ще я строиш и именно това е неотложната задача) - първо пушки ли ще купуваш, или междуконтинентални ракети (някъде помежду са самолетите). При това, като говорим за половинвековно поддържане на армия във военновременен размер, трябва да подчертаем, че това е в условията принадлежност към Руската империя и съответно държавата ни е съсипана и по всички останали линии, които може да се сетиш и съвсем не сме в положението като при излизане от Османската империя, където сме най-богатата част и съответно, също такива като самостоятелна държава в региона. Значи, съвсем не можем да мислим в мащабите от въпросното време (а единствено на настоящето), ми да си налягаме парцалите според чергата.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Новата "тактика" на БА

                            Значи да я закриваме ... армията де.

                            Коментар


                            • От: Новата "тактика" на БА

                              Отказвам се.
                              Имам чувството, че съм в детската градина...
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Новата "тактика" на БА

                                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                                Значи да я закриваме ... армията де.
                                Това също е вариант, но надявам се, само хипотетичен.
                                Рационалният е, все-пак да я строим, но съответно на положението "от нула" - откъм фундамента (който даже не са и пушките), а не със купуване на керемиди, за непроектиран покрив.

                                ПП
                                "Магистрали", на нас понастоящем може да ни звучи "луксозно", но за страните, към които се пишем - са тривиалност. По времето, когато сме градили най-състоятелната армия в региона - тук, така или иначе сме имали в наличност най-добрите пътища в него. И това изобщо не е било въпрос, камо ли проблем.
                                Последно редактирано от davc; 02-10-17, 21:17.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X