Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НА КАКВО ви научи казармата ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: НА КАКВО ви научи казармата ?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Грубо от както Рим става империя армията не е наборна, а професионална и не са римски граждани легионерите.
    Кака вики ли е в грешка или ти?

    For most of the Roman Imperial period, the legions formed the Roman army's elite heavy infantry, recruited exclusively from Roman citizens, while the remainder of the army consisted of auxiliaries, who provided additional infantry and the vast majority of the Roman army's cavalry.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: НА КАКВО ви научи казармата ?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Порових малко из нета, и на няколко места намерих написано, че легоинери са се избирали от "римски граждани", като в първоначалния си вид са били представители на видните римски фамилии.

      Те ако не са "граждани", в смисъл не на местоживеене... Наборе, обиждаш ме начи... Висиш стек бира.
      Aз пак да кажа, че това е статут, а не производно на месторождението. Моите деца (например) са родени в София, но по никакъв начин не са шопчета.
      Инак за бира - никва грижа. И кебабчета, и пражоли (печоли). (А може и от пословутата ти ракия .) Само трее се засечем.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: НА КАКВО ви научи казармата ?

        Добре, не съм го написал пунктоално, под легионер имах предвид войниците като цяло. Иначе самата истина - легионерите са римляни, огзилията не са.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: НА КАКВО ви научи казармата ?

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Aз пак да кажа, че това е статут, а не производно на месторождението.
          Анджък де. И аз това казвам. Ма що си мислиш, че разсъждавам като "селянин"?

          Айде сега да започнем дискусия за категорията "селянин". И дали е местоживеене, или вид държание.

          Ако искаш може да поприказваме за пuтка, това отдавна се знае, че не е женски полов орган, а е вид мъжки характер. Доста често срещан при това

          Айде уйде темата в спама, ама така е то-сладки лакърдии-до спама довеждат.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: НА КАКВО ви научи казармата ?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Отделно е факта, че ни вземаха насила, но такива бяха времената,
            Именно, никой не ме е питал, като са ме натикали в тъпата им казарма. И за чий да им се подчинявам?
            Дядо ми казваше ''Един човек като не става нищо от него, става или пазач, или военен'' а той беше мъдър човек.
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • От: НА КАКВО ви научи казармата ?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Айде сега да започнем дискусия за...
              Искаш ли на територията на Тропчо? Там дето: "Ринг свободен", не че ще се боксираме, разбира се.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: НА КАКВО ви научи казармата ?

                Айде при Тропчо.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X