Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    "Спешност" е проблем само когато ти се налага да го правиш от време на време. Заради професията, от години имам готова раница за път. Ония ден тръгваме на път, вместо да мисля какво да взимам и какво не, просто бръкнах в касата, набарах една Берета, няколко заредени пълнителя, ръгнах ги в раницата, и тръгнахме /за Лас Вегас, ако това има значение/. В хотела ме гледаха странно- на раницата висят разни фенери, радиостанции, ножове... Стандартното оборудване за каране на лодки. Ако знаеха за Баретата и пълнителите в раницата, съвсем щях да обера увациите.
    Нямам никакъв проблем да тръгна за 20 секунди от нас, раницата е готова.

    И, моля, спрете се с лъкардиите, чакам списъка за правилнитв неща.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #92
      От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
      За каква война си говорите, след като ние ни войска имаме, ни оръжие.
      Най-необходимо ще е да се носи 'Вазелин'!
      Моля те ако ще драскаш само за да имаш публикации пиши в форума Бгмама!А за Вазелина кой каквото го влече!Тук хората говорят за неща за сега смешни за много хора но да пази Бог да не стават!

      Sent from my HUAWEI Y600-U20 using Tapatalk
      Христо Георгиев-0889022988
      Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

      Коментар


      • #93
        От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Утре ако сте послушни и обещаете да не се смеете ще ви снимам раницата с която ходя на бачкане,подобна на тая за която говори брата.Само вьншно ще ви я снимам.

        Някой каза Целокс - аз такова имам,имам и израелски бандажи и разни други далаверки висят на жилетката.Това ако не е забранено за вкарване в БГто ми кажете кой колко иска и след месец долу горе ще е в БГто,интересува ме и от кьде да го взимам,че моите са от Амазон.

        Е така за ВОЙНА да има
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #94
          От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          По повод на вазелина - кой както го влече.... А видях че с колегата се дублираме...

          III. Средства за индивидуална балистична защита.
          Тука вече навлизаме в парогроф- абсолютно непотребни в бита вещи , които обаче в един момент стават много необходими. За разлика от аптечката която може да спаси нечий живот и при ПТП и при инцидент и изобщо не е излишна на всеки и комплекта дрехи / обувки с които можеш барем да отидеш на разходка в гората или на риболов тука нещата стоят така- индивидуалните средства за балистична защита са абсолюзно безполезни.... докато не потрябват. И със сигурност няма да ги получите от лююбащата държава или поне няма да ги получите първоначално. Никога не забравяйте че те плюс медицината ви дават над 96 % шанс да оцелеете дори ако сте ударен.
          Практиката показва, че най доброто качество /цена съчетание е жилетка тип противоосколочна "Флак" (има такива на Бундесвера излезли от гаранция преди много години , но тестовете показват , че още работят) плюс т. нар. плейт кериър. Защото:
          1. Оказва се че огромен процент от загубите са от осколки и попадения в областта на горната част на гръдният кош в зони които облекченият плейт кериър не покрива.
          2. Противокуршумна защита има реално само в зоната на плочите.
          3. Подобна комбинация дава възможност да решавате дали да използвате само меката жилетка , само плочите или и двете заедно.
          Разбира се съществуват съвременни модулни решения, но техният ценови клас като правило е в стратосферата.
          Само по плочите може да се напише отделна монография, важното е да се знае едно - дори плочи от добра правилно закалена стомана вършат работа - да далече са от идеално, но вършат.

          Каска- по възможност кевларена. Стоманените родни М72 се оказват доста по държеливи от наприме съветските каски и такива ще има достатъчно. По кевларените каски също може да се напише монография и тъй като съм далеч от мисълта, че някой ще се юрне да търси такава за сега ще спестя излишните подробности. Само ще кажа, че на едно место цената на американска каска ACH в добро състояние беше стигнала до 500 (пет стотин) долара за известен период от време. Щото главата е една и когато си е твоята някак ти се иска да е защитена.

          Очила с противоосколъчна защита. Могат да бъдат от глас "маска" т.е. затворени ала скиорски или отворени. При всяко положение знайте , че всичко различно от ESS, Revision, Wiley X, Оукли и Смитс Оптикс е компромис. А очите са само две. Желателно е минималната защита да е MIL DTL 43511D или аналогична.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #95
            От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            ^ До тук звучиш като по лодките- правилните неща ще ги познаеш по цената. Купуваш едно от трите най-скъпи, останалото е плява. Дай модел плейт кериър и плочи за него.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #96
              От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              ^ До тук звучиш като по лодките- правилните неща ще ги познаеш по цената. Купуваш едно от трите най-скъпи, останалото е плява. Дай модел плейт кериър и плочи за него.
              Няма пък После да преглъщам тъжно ...
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #97
                От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                Няма пък После да преглъщам тъжно ...
                И аз преглъщам тъжно. Преди час си взех LWRC M6, ама няма кой да ме научи какво да го правя. Калашниците ми са елементарни в сравнение с това. Я ми ела на гости!
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #98
                  От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  И аз преглъщам тъжно. Преди час си взех LWRC M6, ама няма кой да ме научи какво да го правя. Калашниците ми са елементарни в сравнение с това. Я ми ела на гости!
                  На лодката мислиш ли да ползваш плейт кериъра? Питам сериозно.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    На лодката мислиш ли да ползваш плейт кериъра? Питам сериозно.
                    На едно далечно място видях една странна за мен конзола към плейт кериъра конзолата е предназначена точно за лодки!При дърпане на шнур задейства пиро патрон така мисля де обгръща човека и не може да потъне и го държи в определена позиция над водата!

                    Sent from my HUAWEI Y600-U20 using Tapatalk
                    Христо Георгиев-0889022988
                    Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от madshpic Преглед на мнение
                      На едно далечно място видях една странна за мен конзола към плейт кериъра конзолата е предназначена точно за лодки!При дърпане на шнур задейства пиро патрон така мисля де обгръща човека и не може да потъне и го държи в определена позиция над водата!Sent from my HUAWEI Y600-U20 using Tapatalk
                      За това и питам http://www.first-spear.com/product.p...cat=272&page=1

                      Ако искаш да си като пингвините, делфините и тюлените - тези са твоите хора.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        На лодката мислиш ли да ползваш плейт кериъра? Питам сериозно.
                        Не. Ще го купя само защото всяка диванна нинджа трябва да има такова нЯщо. Имали сме няколко оферти през Сомалийски води, ама не знам как да закарам инвентара до и от пристанищата на тръгване и пристигане. Мога ли да си пратя няколко железа, тръгвам за без пари!
                        При нас започна един пич, нещо като специални БГ части е бил, има бивши колеги, охраняват кораби из Сомалийско, интересно било...

                        По лодките, от време на време взимаме по някой пищов, и гърмим по вързани зад лодката шишета. Ако е нещо над 25 метра, може и някоя пушка да вземем /вече научих, че силните оптики не стават за клатене/.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Ники,ако наистина ти трябва бронежилетка за морето,лично аз ти препоръчвам тази
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vest89.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5722785
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vest10.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5722786
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vest11.jpg
Прегледи:1
Размер:72.1 КБ
ID:5722787
                          разработена и произведена от един от лидерите в областа на балистичната защита-израелската фирма Хагор(Hagor)за Морската Пехота на Испания.С кевларените плочи има НАТО клас на защита IIIА(до 7.62х39) и на всичкото отгоре е и плаваща(един вид спасителна жилетка).В Европа чисто нова с плочите се намира за около 300 евра,вярвам че и по вашите краища ще се намери.

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Бе, тия жилетки плуват ли или действат като водолазен баластен колан? Требе да се комбинират с по една спасителна самонадуваща се, че ако цопнеш в морето...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5722790

                              Я ти да видиш

                              Внимавайте с жилетките,че тьща ви пьрво се стряска и после се залива от смях ма пьк ако може да шие яко на машина то чудеса стават.
                              Има плочи с неутрална плавучест които сьм загледал,и без това се сменят за нула време та и на тях ще им дойде времето.

                              Това горе е ммммм началния или некрайния вариант,в момента има малко още далаверки накичени по нея,но основното за моя кльощав гьз си е там.Тьрся на жената една ма се опьва.

                              За каска се облизвам още,че е едни 550 кинта и горница,но и на това ще му дойде времето,каква диванна нинджа си ако нямаш каска баси
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Калине вьпроси,пьк и не само кьм него.

                                Какво като орьжие вьрши или е вьршело работа в един градски конфликт - модел,калибри,вид патрони,оптики.....те такива работи ме интересуват.Имай в предвид,че с плейтовете,раницата,Камелбека 3 литра,аптечките,пищова с 4-5 пьлнителя...........трудно бягам из нас с моите 70 килца та бьди нежен с препорьките за пукало,да не ми вкараш идея сега за някое 50ти

                                И мерси за списьците,супер тема се заформи и сьм сьвсем близко до перфектната нинджа аз - повечето неща,85% да речем ги имам в гардероба.


                                Още един вьпрос - как стои номера с нощното пуцане - монокьл с нощно,ФЛИРчето става ли за нещо или си иска И нощен прицел на пушката.Можеш да го оформиш ако искаш всичкото това в нова тема пьк аз колко ще черпя само аз си знам.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X