Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    С разни термобеля и т.нт можеш да спасиш положението. Виж в camouflage . bg и армс-бг, ако държиш да ги бараш...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
      Виждам , че тук има хора които са в час с армейските дрехи,та ще поискам съвет:
      трябва ми качествен панталон(може с камуфлажна шарка , а може и не) който да е здрав(на късане...или по-точно трудно да се "съдира"), износоустойчив , с мембрана и да има хастар , който да може да се маха(т.е. летен и зимен вариант в едно).В темата от линка на колегата разбрах , че бойците много хвалят американските униформи.От къде евентуално мога да се сдобия с един панталон?Благодаря.
      ПП.Панталона ми трябва за да си карам мотора по чукарите,а не ми се дават пари за (летен) "брич"+зимен панталон(обща сметка около 400-450кинта).В момента карам с едно ВВС-ско долнище , ама вече издава багажа,а пък и много лесно се мокри.
      Въпросът ти е тотално несвързан с дрехите на армията. Можеш да се огледаш по БлекХоук, Тактикъл 511, Галлс и да си избереш. Ако искаш директни линкове, ще ти дам на ЛС. Отделно, горскомоторната дреха е съвсем друга и има писано и предлагано във форума.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        Темата си е съвсем полезна и даже актуална, само малко жалко че някои скучаещи момчета я напълниха с много излишни страници. Как да е.
        От едно известно време съвсем между другото почнах да се занимавам и с ОМП, служебно. Това ОМП не е оръжие за масово поразяване , ами отбранително-мобилизационна подготовка. Та от няколко години има раздвижване, па не знам дали "ще става нещо", как каза някъде един колега.

        Това, дали някой иска да си стои дома и да пази жената и децата, не знам дали ще бъде уважителна причина, ма може да се пробва.
        От коя служба си? Можеш ли да поясниш повече какво представлява това ОМП? Какво точно ви учат/тренират?

        За защитата на семейството не съм казал, че най-правилното е да си седиш вкъщи. Но в крайна сметка човек трябва да се убеди, че близките му са на сигурно място. Е, то навсякъде може да падне бомба и да унищожи всичко, но имам предвид доколкото е възможно на война все пак.

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          МЕЖДУ ДРУГОТО Аз си мисля да започнем отделна тема. Примерно "Паметка на партизанина". Ще сложим повече интересна ннформация, клипове, книги, статии, личен опит. Всички тези неща ще бъдат полезни за еърсофт, пейнтбол, пофоди в гората, хоби занимания и разбира се в една реална ситуация. Какво е мнението ви?

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Стреляй,не пречи
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
              Аз например една година чаках 10 м МАК-Габрово да ми ушие "камуфлажа" и най-накрая ми върнаха поръчката без нищо да направят.
              На доста хора една или две фирми така им ги ушиха, че можеше да си въртят гащите вместо обръч.Айде на шивач ...

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
                От коя служба си? Можеш ли да поясниш повече какво представлява това ОМП? Какво точно ви учат/тренират?

                За защитата на семейството не съм казал, че най-правилното е да си седиш вкъщи. Но в крайна сметка човек трябва да се убеди, че близките му са на сигурно място. Е, то навсякъде може да падне бомба и да унищожи всичко, но имам предвид доколкото е възможно на война все пак.
                Хаха, споко, не съм към силовите ведомства. За ОМПето друг път ще пиша.
                Предполагам си млад човек? Мога само да се радвам, че тия въпроси те вълнуват и това ми дава право да ти препоръчам да не губиш прекалено много време в гледане на клипове и четене на форуми. По-скоро ги приемай за забавление. А иначе насериозно - макар, че вероятно вече си го направил - на първо място идентифицирай рисковете които могат да възникнат за теб и семейството ти. Да не се окаже, че докато се готвиш за асиметрични бойни действия в градска среда едно 24 часово спиране на тока може да те вкара /семейството/ в дискомфорт? Или пък имате някое забравено заводче от тежката химия в близката околност и там цъка бомбата дето я чакаме да дойде от друго място... Иначе по индивидуалната семейна защита, хм, верно че всички филми и клипове на това ни учат... А и мачовщина, индивидуализъм, алфамъжкарство и т.н. са на почит напоследък, поне по форумите. Аз обаче в никакъв случай не подценявам жените и мисля че трябва да ги третираме като част от системата /айде за удобство в случая да я наречем системата за сигурност/. Специално пък българската жена от векове се е доказала, че има корава душа и в някои ситуации, докато ний се горещим или философстваме, техният хладен ум ще работи на шест... Тук въобще не става дума за моето поколение, но нали работя с хора, пък и обичам да слушам и да наблюдавам и мога да кажа, че при нас например имаме колежки от поколението дето сега са около 30 - с някои такива особи мога спокойно да вляза в ситуация. Може да сме в една команда или под мое началство, важното е да има някой който да каже какво трябва и как да стане и много бързо ще бъдат в час... По същия начин са и децата, по-големичките разбира се. Нещата да им се представят като забавление, но да се работи целенасочено и последователно и ефектът ще е огромен. Лошо, че за такава дейност извън семейната среда вече се опира и до ентусиазъм а това напоследък е забравена дума, всичко се върти около парите. Казваш турникети, ами ако го няма баш кога ти трябва? Ей го, аз в една тема дето нещо изчезна покрай реформите, разказвах - като ученик бях в отряд "Млад регулировчик". Водеше ни един луд катаджия /тогава в града бяха само двама/, дето идваше с мотор с кош и го паркираше направо пред стълбите. Та с туй започваше - да предупредим бащите си да си оправят аптечките. Щото като отиде на катастрофа и има кръв, гледа в аптечката на колата и ако няма каквото трябва вади тел и клещи от неговата и стяга докат спре кръвта, после докторите да се оправят, за туй били учили Па на него тия дето им е спасил живота, му целували ръцете... И тъй се държеше и ни увличаше, че още ги помня някои от неговите уроци...

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
                  МЕЖДУ ДРУГОТО Аз си мисля да започнем отделна тема. Примерно "Паметка на партизанина". Ще сложим повече интересна ннформация, клипове, книги, статии, личен опит. Всички тези неща ще бъдат полезни за еърсофт, пейнтбол, пофоди в гората, хоби занимания и разбира се в една реална ситуация. Какво е мнението ви?
                  Добре е да се поразделят темите или преместят мнения, но ще е зор. Иначе бива нова тема, нищо че ще я докараме пак тук.
                  По доста фабрики и ведомства наистина имаше едни групи за борба с природни бедствия, стихии и аварии. Подготовката беше чрез водни преходи, зимни и летни походи и бивакуване, първа помощ и др (не само пожар), със съответен водач/инструктор, без военно дело.
                  пп а като се върнеш след партизанстване и ти теглят един възпитателен разбор не мислиш даже за ятаклък
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Добре е да се поразделят темите или преместят мнения, но ще е зор. Иначе бива нова тема, нищо че ще я докараме пак тук.
                    По доста фабрики и ведомства наистина имаше едни групи за борба с природни бедствия, стихии и аварии. Подготовката беше чрез водни преходи, зимни и летни походи и бивакуване, първа помощ и др (не само пожар), със съответен водач/инструктор, без военно дело.
                    пп а като се върнеш след партизанстване и ти теглят един възпитателен разбор не мислиш даже за ятаклък
                    Правенето на нова тема би довело до известна систематизация на информацията, обаче:
                    1. Няма да промени съществено нещата, които се пишат.
                    2. Би трябвало да е в Спама, закъдето са и 3/4 от мненията, включително и моите. Което би довело до:
                    3. Съществено намаляване на интереса към темата. Защото:
                    4. Никой не иска да го взимат несериозно и предпочита да пише в сериозните раздели. Най- често от позицията на последна инстанция, почти нетърпяща възражения. Ако имахме реална самооценка за нещата, които пишем във форума:
                    5. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=193905 щеше да съперничи по брой постове с "Бар Наздраве", примерно.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Добър зимен спален чувал.Тия неща ги уча все по-трудния начин,пак командировка до границата,пак играеме филма Ледена епоха.Като те оставят да дебнеш цяла нощ до някоя дупка на мрежата стигаш до извода че добър спален чувал и по-хубаво нещо от мезонет в София.Тренировките за тактическа стрелба са хубаво нещо,но когато мръднеш 5часа на едно място едва ли ще уцелиш нещо по малко от къща на 100 метра.Това в рамките на шегата.
                      Тая и аз съм я ял. Аз имам хамериканската модулна система от два чувала и гортексово биви. С термобельото съм я тествал до -22. Иначе мъкна еднин Снугпак Мерлин 3 защото е компактен и лек и като правило покрива до 0 градуса. А за зимата се оказва , че си трябва модерна "ватенка" за студ. Вика и се Левъл7.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        ...
                        Благодаря ти, първо. Аз не съм казал, че жена ми не се обучава. Детето е малко още. Не съм казал и, че съм фен на стил рамбо. Няпротив - трябва да има отборност. Във всяко нещо е така и това спасява положението винаги. Отвосно алтернативните методи - разбира се. Човек не трябва да е кон с капаци. Просто трябва да се знае тая джаджа какви ги върши и с какво може да се замести. Дето се вика "принципа е важен. Млад съм да. Под 26.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Тая и аз съм я ял. Аз имам хамериканската модулна система от два чувала и гортексово биви. С термобельото съм я тествал до -22. Иначе мъкна еднин Снугпак Мерлин 3 защото е компактен и лек и като правило покрива до 0 градуса. А за зимата се оказва , че си трябва модерна "ватенка" за студ. Вика и се Левъл7.

                          Виждам, че си имахе пънятие така, че да питам. Можете ли да ми кажете подхощи чували за зимата. Т.е. -10 , -15. С линкъве или марки, или нещо друго. И цената да е поносима, а не 200-300 лева. а кажете моля вие какви използваате и какви сте използвали. С една дума какъв ви е опита със спалните чували.

                          Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Абе, едно време, по зимни секрети и засади, вършеха работа и гъбините, навлечени върху шинела. Малко трудно се тичаше така опакован, пък и не знам, кое- коя Линия се води по сегашните норми, но се изтрайваше от 21 до 6ч. особено, ако си избереш по- закътано място. Дали ги произвеждат още- не знам.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Тая и аз съм я ял. Аз имам хамериканската модулна система от два чувала и гортексово биви. С термобельото съм я тествал до -22. Иначе мъкна еднин Снугпак Мерлин 3 защото е компактен и лек и като правило покрива до 0 градуса. А за зимата се оказва , че си трябва модерна "ватенка" за студ. Вика и се Левъл7.

                              Мед Дог, извинямай, че тък ти пеша, а не на ЛС, но си много ангажирами няма кога друг път да те попитам. Ако имаш лични впечатления от раницата CamelBak BFM, моля те сподели ТВОЕТО впечетатление от раницата...От много време я гледам и си чудя дали да не я взема за раница за оцеляване ,,72 часа"...Признавам, че към продуктите на Кемълбек съм пристрастен, защото имам CameBak Ambush / хидратиращата система с малките джобове, която фактически си е една малка модулна, миниатюрна раница за еднодвневен преход / и честно казано съм възхитен от качеството на вложените материали и от много мисъл при изработката и детайлите..
                              Иска ми се да науча повече за CamelBak BFM, защото другата алтернатива остават чисто туристическите раници, а те не са осолено подходящи за горепосочените цели...
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Абе, едно време, по зимни секрети и засади, вършеха работа и гъбините, навлечени върху шинела. Малко трудно се тичаше така опакован, пък и не знам, кое- коя Линия се води по сегашните норми, но се изтрайваше от 21 до 6ч. особено, ако си избереш по- закътано място. Дали ги произвеждат още- не знам.
                                С гъбината не трябва да се тича - трябва да се носи нарядната служба - бавно и внимателно!
                                Много хубава дрешка, единствения кусур в армията беше, че е за употреба от много хора.

                                Въпреки неудобствата, плюсовете са в повече.

                                Няма серийно производство, сякаш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X