Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    Я виж тука http://www.lex.bg/laws/ldoc/2135780018 , че аз го четох набързо.
    Ми на мен и набързо не ми се занимава в момента, но предполагам какво имаш предвид. На изземване за нуждите на армията във военно време подлежи всичко на територията на държавата - и възмездно, и безвъзмездно. Впрочем и за това вече стана дума в тази тема - отдавна.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      http://www.pan.bg/view_article-49-33...TYAT-IGRI.html
      Имаше нещо по- прясно за тази дирекция, в Калофер затвориха ли фабриката?
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Темата е опорочена по един банален смисъл.
        От едната страна са хората, които са във военизираните структури. Естествено е да си търсят обувки, раници и шапки от цял свят. В Турция можеш да си намериш добри обувки на минус 40% цена, в сравнение с нашето МТОСО. Същите! Като казвам същите, знам какво казвам и ако ги има.
        От другата страна са магазинери, шофьори, програмисти и прочее цивилна паплач, която си няма и грам идея за какво става дума.
        Първите се опитват да налеят малко акъл в кухите канчета на вторите, ама вторите не се дават...
        Докато не пукне топчето, нема да се разберем.
        Последно редактирано от Тропчо; 21-10-16, 23:46.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Ми на мен и набързо не ми се занимава в момента, но предполагам какво имаш предвид. На изземване за нуждите на армията във военно време подлежи всичко на територията на държавата - и възмездно, и безвъзмездно. Впрочем и за това вече стана дума в тази тема - отдавна.
          Е след като не ти се занимава в момента, що се изказваш неподготвен и само по интуиция? И ти като Цецка Цачева май не правиш разлика между армия и въоръжени сили, ама го даваш корифей. Айде лека и успешна в надприказването.

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Е след като не ти се занимава в момента, що се изказваш.
            Ми това е положението - не ми се занимава в момента. Ма ти нали си се занимал (нека да е и набързо) - осветли ме за проникновението, до което си достигнал. Моля!
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Е след като не ти се занимава в момента, що се изказваш неподготвен и само по интуиция? И ти като Цецка Цачева май не правиш разлика между армия и въоръжени сили, ама го даваш корифей. Айде лека и успешна в надприказването.
              Възрязък си! Обикновено, davs много добре знае какво говори (пише).
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                За ВМС камуфлажа е в черен цвят.Много е подходящ за гората.Иначе по туй време са с черни костюми с вратовръзки за старшини и офицери и тъмносини холандки и панталони за матросите.Също подходящи за горичката.

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  http://www.pan.bg/view_article-49-33...TYAT-IGRI.html
                  Имаше нещо по- прясно за тази дирекция, в Калофер затвориха ли фабриката?

                  А, има я. Фабриката!
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    До преди 1 г Държавата поръчваше нови "камуфлажи"(шуба,риза,кепе зимно/лятно,клин зимен/летен,пуловер)само за новоназначените.Всички останали се спасяваха с индивидуални поръчки-Държавата нейде през март-май отпуска на всеки военен в лимитната му книжка 500-700 лева ,в България има 3 или 4 фирми които шият "камуфлаж"-Интендантско обслужване София,МАК-Габрово и още някоя.Та като получиш лимита за новата година гледаш цените на фирмите(а те са различни)и си поръчваш каквото ти трябва(войнишкият лимит от 480 лв например не стига да се оборудваш напълно-шуба,риза,клинове,пуловер,шапки и кубинки) и чакаш вече фирмата да ти ги ушие и изпрати до съответният военен магазин.Аз например една година чаках 10 м МАК-Габрово да ми ушие "камуфлажа" и най-накрая ми върнаха поръчката без нищо да направят.Но има и голяма група колеги дето си имат всичко и просто си държат лимитните книжки с надежда ,че тези пари в тях ще им се изплатят в налични в края на годината.

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Възрязък си! Обикновено, davs много добре знае какво говори (пише).
                      Глупости. Разговорът бе типично джентълменски, даже се усети миризма на скъпа пура и стар коняк. Поясни обаче в случая в коя хипотеза сме - на обикновеното или на необикновеното?
                      Хипотеза - в правния смисъл.

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        О-о-о, на добра пура и читав коняк, мога да ти разкажа и други работи. Сигурен съм, че и davs може. Вероятно, някои от тях ги знаеш, но може и да се изненадаш от някои нюанси.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                          До преди 1 г Държавата поръчваше нови "камуфлажи"(шуба,риза,кепе зимно/лятно,клин зимен/летен,пуловер)само за новоназначените.Всички останали се спасяваха с индивидуални поръчки-Държавата нейде през март-май отпуска на всеки военен в лимитната му книжка 500-700 лева ,в България има 3 или 4 фирми които шият "камуфлаж"-Интендантско обслужване София,МАК-Габрово и още някоя.Та като получиш лимита за новата година гледаш цените на фирмите(а те са различни)и си поръчваш каквото ти трябва(войнишкият лимит от 480 лв например не стига да се оборудваш напълно-шуба,риза,клинове,пуловер,шапки и кубинки) и чакаш вече фирмата да ти ги ушие и изпрати до съответният военен магазин.Аз например една година чаках 10 м МАК-Габрово да ми ушие "камуфлажа" и най-накрая ми върнаха поръчката без нищо да направят.Но има и голяма група колеги дето си имат всичко и просто си държат лимитните книжки с надежда ,че тези пари в тях ще им се изплатят в налични в края на годината.
                          От няколко години се опитвам да правя ризки поне на Военна Академия. Ми... какито свърши. МО не дава поръчка, а за няколко генерали и полковници, аз няма да се набарбалякам с 2000 м. плат от артикул "Лидия" на бившата "Марицатекс".... Абе, тва с пурата и коняка беше добра идея. Да са оправят, а ние да си гледаме кефа. И за камуфлажа мога да ти кажа, почти толкова, колкото и ти на мен. Като ти дадат кинти, отиваш и си взимаш от другите армии (не си го правил ли?). Да се съсредоточим към избора на главнокомандващ- Президента.
                          П.П. По спомени, допреди 5 години разкладката за дрехи на войник беше около 300 лв. Офицерската беше към 500, а за висшите офицери 800. Читава генералска шуба струваше 720 лв. без пагоните. Я, сипи си едно питие.
                          Последно редактирано от Тропчо; 22-10-16, 22:51. Причина: П.П.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Виждам , че тук има хора които са в час с армейските дрехи,та ще поискам съвет:
                            трябва ми качествен панталон(може с камуфлажна шарка , а може и не) който да е здрав(на късане...или по-точно трудно да се "съдира"), износоустойчив , с мембрана и да има хастар , който да може да се маха(т.е. летен и зимен вариант в едно).В темата от линка на колегата разбрах , че бойците много хвалят американските униформи.От къде евентуално мога да се сдобия с един панталон?Благодаря.
                            ПП.Панталона ми трябва за да си карам мотора по чукарите,а не ми се дават пари за (летен) "брич"+зимен панталон(обща сметка около 400-450кинта).В момента карам с едно ВВС-ско долнище , ама вече издава багажа,а пък и много лесно се мокри.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              Виждам , че тук има хора които са в час с армейските дрехи,та ще поискам съвет:
                              трябва ми качествен панталон(може с камуфлажна шарка , а може и не) който да е здрав(на късане...или по-точно трудно да се "съдира"), износоустойчив , с мембрана и да има хастар , който да може да се маха(т.е. летен и зимен вариант в едно).В темата от линка на колегата разбрах , че бойците много хвалят американските униформи.От къде евентуално мога да се сдобия с един панталон?Благодаря.
                              ПП.Панталона ми трябва за да си карам мотора по чукарите,а не ми се дават пари за (летен) "брич"+зимен панталон(обща сметка около 400-450кинта).В момента карам с едно ВВС-ско долнище , ама вече издава багажа,а пък и много лесно се мокри.
                              True Spec & Propper имат армейски панталони, като някои даже имат джобове на колената за подложки, което е яко за мотор, въпреки, че има достатъчно мотористки панталони/бричове за целта!?!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                То има "достатъчно мотористки панталони/бричове за целта" , ама:

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                ...не ми се дават пари за (летен) "брич"+зимен панталон(обща сметка около 400-450кинта)....


                                Благодаря все пак!
                                А! Забравих нещо важно-желателно е да мога да пипна и да премеря панталона преди да го купя.
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X