Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Да ня дава Господ да видим кой прав и кой крив.
    Всеки е свободен да си подобрява статуса за оцеляване както желае и съобразно възможностите си.
    Но, във всяка ситуация трябва да има някакъв ред, а такъв може да осигури само държавата. Колкото и да е лош.
    Иначе срещу кой ще оцеляваш? Срещу комшията, мутрите, мигрантите, наркомани, пияндета и т.н.
    Много сложно става и с непредсказуем изход.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Раница препоръчвам Ranger на Tasmanian Tiger
      Ако иска нещо с размерите на берген, по-скоро Range Pack на Тasmanian Тiger (115 литра срещу 60 на Ranger-a). Говорим за чистия вариант на рейнджпак-а, не G82 който е с вграден калъф за пушка. Лошото е, че заедно с рейнджпака не върви и шерпа в комплект, та трябва сам да си го носиш....
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Ако иска нещо с размерите на берген, по-скоро Range Pack на Тasmanian Тiger (115 литра срещу 60 на Ranger-a). Говорим за чистия вариант на рейнджпак-а, не G82 който е с вграден калъф за пушка. Лошото е, че заедно с рейнджпака не върви и шерпа в комплект, та трябва сам да си го носиш....
        Авторът на темата някъде беше описал Берген синдрома:
        1. Пълниш
        2. Остава място
        3. Допълваш
        4. Вдиг... псуваш

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Иначе срещу кой ще оцеляваш?
          Именно! Без значение възможностите и т. н. на държавата, това е принципно положение. Когато позицията ти е в контрапункт на държавата - не си субект на оцеляване, а обект.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Именно! Без значение възможностите и т. н. на държавата, това е принципно положение. Когато позицията ти е в контрапункт на държавата - не си субект на оцеляване, а обект.
            Надявам се да не ставаме обекти
            Все пак говорим за мобилизация - държавна дейност.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
              Давай в дроп-а
              Прощавай обаче много време отне това качване. Разделих ги на 5 архива по около 2 гб всеки Всичките са ценни. Общо са 10-11 ГБ клипове и филми. Повечето съм ги гледал. Където има папки, това са подредени от мен и съм ги гледал. Тоест със сигурност стават. Има едни клипове, които са без папки. Тях не съм ги гледал и не съм ги подредил по тематика. Има някои клипове, които сам съм избирал, но са много малко. Като цяло 95% от клиповете са от личната колекция на един човек, който цял живот само с професионална война се е занимавал.

              Ето ги линковете:

              https://www.dropbox.com/s/ae4na5ahvo...oiNoj.zip?dl=0
              https://www.dropbox.com/s/izw8wxb25ae8rqc/TAC2.zip?dl=0
              https://www.dropbox.com/s/am9kfcu91k9cdio/TAC3.zip?dl=0
              https://www.dropbox.com/s/j2f6lxinlb...D0%BD.zip?dl=0
              https://www.dropbox.com/s/bybhxfjqrrv8h5g/TAC5.zip?dl=0

              Този филм Чеченский Капкан каза, че бил много полезен, обаче руският ми не е на такова ниво, за да гледам сума часове филм и да разбера по-голямата част.
              Последно редактирано от derhunter; 21-10-16, 08:19.

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Авторът на темата някъде беше описал Берген синдрома:
                1. Пълниш
                2. Остава място
                3. Допълваш
                4. Вдиг... псуваш
                Тъй, тъй, и аз за това думам. Бергенообразните експедиционни раници си имат собствена пазарна ниша - шерпи и разни надъхани дихатели от сорта на SAS, LE, SEAL, Спецназ и други такива мазохисти. Ползването им от цивилни лица (и не-шерпи) обикновено се свежда до горните 4 точки, с наблягане на псуването. В интерес на истината - лично си носих 115 литровия рейнджпак. Веднъж. На тридневен излет. От тогава не съм.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Ммм - това с разликите м/у ловната и тактическата стрелба е интересно - може ли подробности?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Тъй, тъй, и аз за това думам. Бергенообразните експедиционни раници си имат собствена пазарна ниша - шерпи и разни надъхани дихатели от сорта на SAS, LE, SEAL, Спецназ и други такива мазохисти. Ползването им от цивилни лица (и не-шерпи) обикновено се свежда до горните 4 точки, с наблягане на псуването. В интерес на истината - лично си носих 115 литровия рейнджпак. Веднъж. На тридневен излет. От тогава не съм.
                    Аз и затова предложих Рейнджъра, щото знам историята на Лудото куче и Бергена, като го е напълнил със всичко дето е преценил за нужно. Било е като борбата на Янко Русев и щангата за световен рекорд май изправянето с раница на гърба, ходенето няма да го коментирам. С по-голяма раница от Ranger Tasmanian Tiger 60+10 не бих ходил където и да е. А с допълнителни джобове по Моле системата лесно мога да я направя към 80 литра, но и това ми се вижда прекалено.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Ммм - това с разликите м/у ловната и тактическата стрелба е интересно - може ли подробности?
                      Да. Тактическата изисква баланс между скоростта и точността. Ще ти дам пример за упражнение. Със 7х62х39 на 50 метра за 2 секунди 4 изстрела в кръг с диаметър 20 см. В случай в слънчевия сплит на врага. На 100 метра за 2 секунди падане на земята и 2 изстрела пак в такъв кръг. На 25 метра за 2 секунди 8 изстрела пак в такъв кръг. Като цяло разликата е балансиране на точността и скоростта, за да може човек, когато е уплашен и/или изненадан да обезвреди врага.
                      Клиповете с тактическото боравене с дълги нарезни оръжия ги има в архива в папката Adaptive Kalash

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Темата си е съвсем полезна и даже актуална, само малко жалко че някои скучаещи момчета я напълниха с много излишни страници. Как да е.
                        От едно известно време съвсем между другото почнах да се занимавам и с ОМП, служебно. Това ОМП не е оръжие за масово поразяване , ами отбранително-мобилизационна подготовка. Та от няколко години има раздвижване, па не знам дали "ще става нещо", как каза някъде един колега. Сега, нещото ако е блицпатаклама, нямаме шанс, това е ясно на всички. Ако обаче имаме плавно нарастване на обстановката, нещата ще се случват. Бавно и болезнено, но ще се случват, поне така си мисля де. Това, дали някой иска да си стои дома и да пази жената и децата, не знам дали ще бъде уважителна причина, ма може да се пробва. Лошо, че това държавни и общински структури нямаме мърдане, някои частни - тоже. Всичките ни автомобили са на военен отчет. Вярно, миналия век ги строявахме на паркинга с вдигнати капаци, сега само по документи, ама пък редовно и обикновено се засичаме с Горското и едно местно предприятие. Хаха, офтопик - засечката е на същото място дето преди 31 години си получих повиквателната, тогаз беше бюро, сега офис му викат. Иначе вътре балатума и талашита си й същия, само два компютъра сбириток са домъкнали отнякъде. И на стената готина брюнетка по камуфлаж агитира за резерва нещо си. Как да е и повиквателни си имаме даже за три коли, няма да им казвам марката, че ще се приеме за реклама. Може и да са най-счупените /щото нали никой вече не се натиска на старо и съответно не ги правим/ ама пък ако получим оповестяване, ще ги закараме до портала на N-ското поделение, опсс - военно формирование. Сега съм подал и заявление за отсрочване на техника-запас и служители от запаса, че и там има някакво раздвижване и ще видим догодина дали ще ни огрее нещо. И закона даже четох - държавата ще осигури униформата и отличителните знаци, ама за фанели, гащи и партенки нищо не пише, тъй че стягайте багажа. Сигурен съм - ако ще и с два бергена да цъфне някой на портала, няма да го върнат, само да има кой да носи. Началствата ще си имат толкоз много грижи, че това дали някой е с розови чорапи или цикламени слипове няма да се гледа. Мършляците пък, дето обичат да пипат чуждо, съвсем в оперативен порядък ще се научат как да се държат в колектив, убеден съм. За джипки, пикапи и прочие всъдеходи не съм питал, ама и за това съм сигурен - ако някой довтаса с нещо такова - добре дошло ще бъде.

                        П.п. Пази Боже!
                        Последно редактирано от jordanov sv; 21-10-16, 19:12. Причина: Най-важното забравих.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          .. Всичките ни автомобили са на военен отчет. Вярно, миналия век ги строявахме на паркинга с вдигнати капаци, сега само по документи..
                          Това за кои всички автомобили се отнася?
                          То навремето всички автомобили с повишена проходимост се водеха на военен отчет. Че дори и Волгите тоже.
                          Сега не ми е известно моите автомобилчета да имат такъв ангажимент.

                          Всъщност, сега се сетих - поради разни причини съм НГВС. Интересно ми е, в моя случай автомобилчетата ми на доброволно предаване ли подлежат, или на секвестиране?

                          И ако съм решил да спасявам задника по най-добрия начин за семейството ми, дали не трябва това да го правя пеша - с бастуна в ръка?

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Добър зимен спален чувал.Тия неща ги уча все по-трудния начин,пак командировка до границата,пак играеме филма Ледена епоха.Като те оставят да дебнеш цяла нощ до някоя дупка на мрежата стигаш до извода че добър спален чувал и по-хубаво нещо от мезонет в София.Тренировките за тактическа стрелба са хубаво нещо,но когато мръднеш 5часа на едно място едва ли ще уцелиш нещо по малко от къща на 100 метра.Това в рамките на шегата.

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Това за кои всички автомобили се отнася?
                              То навремето всички автомобили с повишена проходимост се водеха на военен отчет. Че дори и Волгите тоже.
                              Сега не ми е известно моите автомобилчета да имат такъв ангажимент.

                              Всъщност, сега се сетих - поради разни причини съм НГВС. Интересно ми е, в моя случай автомобилчетата ми на доброволно предаване ли подлежат, или на секвестиране?

                              И ако съм решил да спасявам задника по най-добрия начин за семейството ми, дали не трябва това да го правя пеша - с бастуна в ръка?
                              По първия ти въпрос - всички коли са ни на военен отчет - леки, товарни, бусове. Тия с повиквателните са 4х4. Понеже сме държавна администрация с военновременни задачи, имаме някои права за отсрочване на запасни и ще видим евентуално догодина какво ще ни одобрят. По другите ти въпроси нямам компетенция за отговор. При интерес - виж закона за резерва на Въоръжените сили. И т.н.
                              Последно редактирано от jordanov sv; 21-10-16, 19:40.

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Абе, аз съм сигурен, че и шевната машина да си взема, пак ще ме гледат като писано яйце. Зер, то и Интендантство не остана. Нищо, че не знам как се вдява...
                                Проблемът с "паметката" е, че струва едни пари, които не си склонен да дадеш, само за да напълниш две раници и да забравиш къде си ги сложил, а като се сетиш за тях- мишките са ти ги изяли.
                                Другият проблем е, че когато (ако) тези неща ти потрябват, вече ще са труднодостъпни и дори няма да има значение колко ще струват. Просто няма да ги има.
                                Третият проблем (досегашната история го показва) е, че патакламата започва абсолютно неочаквано за 98 % от хората.
                                Бойната готовност е приоритет на Държавата. Другото е партизанлък, за който може да си го позволи. Затова и жертвите в началото на конфликт са неизмеримо по- големи, от жертвите в "разгара" на конфликта, когато нещата започват да си идват намястото.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X