Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Офицери и то старши такива ще се оборудват с изпонакупеното от вас.
    Преди или след като ни разстрелят като кучета за злостно неизпълнение на заповед в бойна обстановка?

    П.С. И отново - това от личен опит ли го споделяш или как?
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      аз това съм го слушал от доста първи ръце. та не ще да е съвсем партенка.

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        аз това съм го слушал от доста първи ръце. та не ще да е съвсем партенка.
        Хич не е, ама трябва да се пита патило, не старило. Лично съм виждал как командир на граничен отряд (не на застава) събува войник с "неуставни гумени ботуши" и го оставя бос на снега, след което ботушите си ги обува той. Виждал съм как командир на застава отнема спрей за чистене на оръжие от войник-милиционерско синче, защото е по-готин, а войникът трябва да се чанчи да лъска с гой-47 и т.н.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Не знам какви старшинки ви се привиждат, явно са ви взели страха в казармата. Офицери и то старши такива ще се оборудват с изпонакупеното от вас.
          За жилетка,обувки,и каска съм почти сигурен,че ще ги приберат,а медицината няма да я пипат защото ако не са ходили по работа в "топлите страни" няма да знаят какво е,а ако са ще си имат

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            аз това съм го слушал от доста първи ръце. та не ще да е съвсем партенка.
            Не че нещо, ама... в тая тема от опит първа ръка (придобит след деветст'ин и големио сняг) пишат трима - четирима души. Е, вече не пишат де... напълно разбираемо защо. Иначе и аз съм чел Ремарк.

            Останалите си спомняме с умиление дали шаячните гащи са ни убивали на левия или на десния тестикул.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Хич не е, ама трябва да се пита патило, не старило. Лично съм виждал как командир на граничен отряд (не на застава) събува войник с "неуставни гумени ботуши" и го оставя бос на снега, след което ботушите си ги обува той. Виждал съм как командир на застава отнема спрей за чистене на оръжие от войник-милиционерско синче, защото е по-готин, а войникът трябва да се чанчи да лъска с гой-47 и т.н.
              В реална обстановка възникнала сега не преди 30 години едва ли някой ще рискува да влезе в конфликт с някой от малкото явили се с някакво желание да защитават КМБ. По време на война уставите са последното нещо за което някой се сеща .
              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Шуба и ботуши, как да е. Ма с тая трофейната пушка - евентуално ще се чеше по гърба.
              Нашите дядовци вярно са изпонадонесли сума трофейни пушки, които още циркулират - как да кажа - насам натам (и наши бая са заминали като трофеи де). Но именно и единствено само като трофеи.
              Ако погледнем в историята немците са използвали значително количество трофейно въоръжение и то не само руско . Наред с танковете Т 34 във вермахта са служили чешките Шкода LT 38 ( PzKw38 ) френските Рено R 35 и още много друга техника .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t34_m1942_may43_1.jpg
Прегледи:1
Размер:58.6 КБ
ID:5723912
              Последно редактирано от sek.1; 24-08-16, 07:30.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Чета и се хващам за главта.По стар бьлгарски обичай(то пишештите са само от София)най-ни е страх да не се минем и някой да ни вземе нещо.Мисля че едвали някой ще ви взема екипировката (то пък какво ли толкова можеш да понесеш в една раница и да не ти пречи)тогава на всеки командир ще трябват хора които са готови да свършат това което се иска от тях.КОмандирите и сержантите са вече други,все пак сме 21 век.А за колегата който се съмняваше че няма кой да го нака ра да участва в мобилизация,то начини има много.Защо мислите че бежанците са само млади мъже.Теорията за световния заговор срещу Европа можеби е вярна ,но аз мисля че истината е по-прозаична.В Сирия воюват над 10-12 фракции,всяка провежда мобилизация,и всеки родител дава мило и драго сина му да избяга от там.Друг е въпроса че за мобилизация ще останат само цигани и будали и един процент патриотично настроени младежи.Щото тук всички сме патриоти но когато знаеш че няма шанс да спечелиш една война (поради състоянието на армията)и заради едната кауза най-вероятно ще умреш в първата седмица ,едва ли ще сме такива патриоти.А за децата на политическата класа не се беспокойте ,те отдавна ще са в чужбина в някоя патриотична фондация и ще ни пробутват боклуците които ще ни подаряват различни заинтересовати страни в конфликта,и накрая ще се накичат с някой медал за изключителен принос.

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Във Виетнам доста американци са изоставили тежките кубинки и са се окомплектовали с кецове или направо сандали,каквите са носили виетконг.Дори някои са си ползвали "трофейни" калашници, защото първите м16 се оказват непригодни за влагата и жегата в джунглата.

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                    Kоментарите отдолу, май са по-съдържателни от самата статия...

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Ако погледнем в историята немците са използвали значително количество трофейно въоръжение и то не само руско . Наред с танковете Т 34 във вермахта са служили чешките Шкода LT 38 ( PzKw38 ) френските Рено R 35 и още много друга техника .
                    Танкът не е персонално оръжие и още по-малко - прибрано по лична инициатива на конкретния боец (а чешките и френските са много условно и трофеи).


                    Ето някакво подобно нещо, задължително трябва да фигурира в тази паметка. Инак тя се очертава като абсолютно нереализируема.
                    Тази снимка я копирах от публикация на участника Стоян Иванов в друга тема.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Това с трофейте и тн. е доста след мобилизацията.Опасенията ми не са,че ще се мина и някой ще ми прибере екипировката,а това кой и по какъв начин ще проведе самата мобилизация.

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Eхееее, тия тромбончета дават ли ги с ловен билет или трябва и подборния да изкарам?

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
                          ...Дори някои са си ползвали "трофейни" калашници, защото първите м16 се оказват непригодни за влагата и жегата в джунглата.
                          Това е една легенда, разпространена от пропагандата. Тя е толкова несъстоятелна, колкото и тъпа.
                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          Eхееее, тия тромбончета дават ли ги с ловен билет или трябва и подборния да изкарам?
                          Возилото имам предвид, не тромбончетата (то за тях така и няма да има място, ако се изпълни оформилият се тук списък...).
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Возилата са си военни, какво им е странното на снимката; тук на магистралата често засичам колони от военни техники, от танкове до тирове натоварени с военни АТВ'та, возила има всякакви, дори като на Ясен возилото видях и се оказа, че военната авиация тук ползва масово някакви такива Рено'та.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              То возилото не е събрано от ловците.Баш военно си е.И тези с него са от силите за специални операции на САЩ.

                              http://military.polaris.com/en-us/combat/mrzr-2/

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Нищо странно няма. Необходими са.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X