Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Европа и терора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Европа и терора

    В Чехия дали се казва точно КОС, нямам представа, но служба с аналогични функции има със сигурност от сто и кусур процента - и навсякъде другаде. По смисълът на закона (нашия) прословутото събеседване е една формалност, а същността е в квалификацията и правоспособността (така и ще го възприеме при поглед от своята гледна точка, един чех да кажем). Практиката е обратна фактически - събеседването е определящия фактор, другото са формалности (костващи си времето и средствата обаче). Ти откъде можеш да си сигурен за всички подробности, хватки, чупки и прочее в Чехия?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Европа и терора

      О всички не,като им чета президента ми звучи по-нормален от половината Европейци та така.

      Имат разрешителни и там,НО пишеш едно За Самозащита / все едно друго трябва да правиш с пищова / и ти дават ммммм разрешителното,шал ишу му викат тук или задължително издаване ако не си криминален и им покриваш изискванията които може да са подобни на нашите.Основната разлика - НЕОБХОДИМОСТ.
      Последно редактирано от BENZBOSS; 04-08-16, 10:57.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Европа и терора

        Така може да си преливаме от пусто в празно до вдругиден. Прочел си резюме (не и резюме, ами откъслек) от закона им и се въодушевил, 'щот така ти се иска... Предложението за кебапчетата си седи.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Европа и терора

          О пак не,прочетох няколко мнения на чехи,прегледах им закона на английски па колко е верен превода не знам,после порових малко в нета и .....от там мнение.С откъс от нещо поне аз не почвам или не вярвам,а в тукашен форум и го се намира,чехоамериканци колко искаш.

          Какво ми се иска пак може да спорим,аз облага от тая работа нямам и дали Чехите им е дошъл акъла или тепърва им идва е маловажно,за съжаление много трябва да се оплескат нещата за да има промяна та едни Чехи пролет не правят.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Европа и терора

            Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
            ...
            а мюсюлманството ще изчезне като религия, защото за разлика от християнството, отказва да се модернизира в разбиранията и догмите си, което ги прави религия на омразата, ,
            ...
            Подчертаното не е вярно,според мен.
            Напротив, радикализацията на незначителна част от изповядващите тази религия е следствие на "модернизиране" в разбиранията (с яка финансова подкрепа) и успехът в борбата срещу тях е в ръцете на останалата част традиционно вярващи. Освен ако "модернизираните" християни не са се радикализирали до там, че да натикат всички мюсюлмани под общ знаменател (наблюдават се такива опити).

            Коментар


            • #21
              От: Европа и терора

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Подчертаното не е вярно,според мен.
              Напротив, радикализацията на незначителна част от изповядващите тази религия е следствие на "модернизиране" в разбиранията (с яка финансова подкрепа) и успехът в борбата срещу тях е в ръцете на останалата част традиционно вярващи. Освен ако "модернизираните" християни не са се радикализирали до там, че да натикат всички мюсюлмани под общ знаменател (наблюдават се такива опити).
              Ами предвид това, че просто изказах мнение и не държа да съм винаги прав, няма да споря, но все пак за да изясня още повече какво имам предвид, ще посоча следните факти:
              - Отказването от ислям (преминаване в друга религия или в атеизъм), се наказва в абсолютно всички мюсюлмански държави, а в някои наказанието е смърт
              за справка(долу):
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:600px-Apostasy_laws_in_2013.SVG.png
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5722247
              -Съвременните терористични организации (ИДИЛ и т.н.), използват уахабитството и селафизма, за да възстановят "верният/истинският ислям", което е Шериата, а това са точно и безапелационно спазване на Корана и борба с всички врагове на ислямския начин на живот, а именно-Запада.
              В моя речник, това не е модернизация, а опит за връщане в тъмното минало.

              Поздрави,

              Коментар


              • #22
                От: Европа и терора

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Там разликата,основната разлика е,че не минаваш през някой с пищов на кръста който преценява дали имаш или нямаш нужда да защитаваш семейството си.Искаш да имаш,плащаш,курсче,психо и ти дават,няма причина или КОС който да те косне през капачките.
                А че се обърка света си много прав,но всичко се саморегулира - свиваш им оръжията и се въдят ненормалници.Е днес една жена е загинала и 5 ранени в Англия,нападателя с нож.......а ножовете са забранени та не може да е вярно.
                Виждам, че идеята ти е - чрез либерализиране на режима на огнестрелните оръжия да се справим с тероризма си. Без оръжие няма да стане, ама според мен не в това е проблема. Пример - на ония п---ци дето ходеха с лентички "аз съм шарли" не да им разрешаваш, ами направо да им раздаваш оръжие, все тая. Трябва да се смени концепцията. Не може един проскубан арабин да ти реже главата, щото аллах му е казал, че е по-човек от тебе понеже е правоверен и трябва да те убие за да влезе в рая, а ти през това време да му говориш за свобода, равенство и братство. На мен арабите не са ми братя, нито пък турците(като изключим помаците).
                По отношение на законите - не се интересувам от законното притежаване и носене на оръжие. Не съм пацифист, напротив. Дядо ми през 20-те и 30-те г. е допълвал софрата с обирджийство по хаинбоаз. Но бил "хитър", не го хванали, не влязал в затвора, не попаднал на хора и не станал човек (всъщност, като се замисля доста бой е изял по него време). Като събаряха кирпичените къщи на село, от всеки покрив падаше по една манлихера, добре смазана и повита, с по 2 - 3 пачки патрони. Не знам някой да е имал разрешително.
                Та мисълта ми е - ако ми затрябва оръжие, ще си намеря и ще го използвам за това, което съм намислил, без да се интересувам дали го намирам законно. Щото за това за което бих го използвал, едва ли ще е законно.
                Правата ти са онези, които сам си осигуриш. Когато ти ги осгурява някой друг - са задължения. Но иначе съгласен съм да се разреши свободното притежание и носене на оръжие (и съответно стреляне с него). Ще има жертви но ще оживеят най-добрите. Шарлитата не ме интересуват.
                Тая постановка е на приказка, разбира се, но наближава времето, когато ще стане действителност.
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • #23
                  От: Европа и терора

                  Не изпитвам особено удоволствие да чистя и в този раздел, но ако това безумно самонавиване плодящо се в по тема на ден продължи - ще се наложи.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Европа и терора

                    Проблема е такъв колкото и оръжия да имаш законни или не тероризма в Европа е факт и ние нищо не можем да направим!Правителствата трябва да вземат сериозните мерки и ние гражданите да помагаме!Колко от тук пишещите са държали оръжие,колко са стреляли и колко са имали коража да използват оръжие срещу човек?Всеки иска да защити близкия и себе си да спор няма,но това е война а война се печели с тактика,стратегия и хора а не с перо и хаотично изтребване на мангалите!!!!

                    Sent from my HUAWEI Y600-U20 using Tapatalk
                    Христо Георгиев-0889022988
                    Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                    Коментар


                    • #25
                      От: Европа и терора

                      Темата е кой как реагира на терора в момента - купува им разрешава повече примерно или си въоръжава само полицаите.Може и да омешаме за какви оръжия става въпрос.

                      Темата НЕ Е дай да ги избием всички мюсулмани та за това е в тоя раздел.Терор или не,страхливи или не......тил ще пълня с новини кой какво прави за да се предпази,а не оферти за чистка.

                      И те така
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Европа и терора

                        Мисля че трябва да разгледаш внимателно публикацията на davc.

                        Не мисля че някой в Европа ще тръгне да поощрява въоръжаването на населението. Сещаш ли се защо.
                        Вече - въоръжаването на полиция и специализирани звена - хем им е ред, хем им се полага.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Европа и терора

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Мисля че трябва да разгледаш внимателно публикацията на davc.

                          Не мисля че някой в Европа ще тръгне да поощрява въоръжаването на населението. Сещаш ли се защо.
                          Вече - въоръжаването на полиция и специализирани звена - хем им е ред, хем им се полага.
                          Чехите броим ли ги?
                          Швейцарското неутрално мислене .......вие сте.....и него ли не броим?Под поощрява какво броим?

                          За полицаите пък съм ЗА с двете ръце и единия крак,че повече нямам.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Европа и терора

                            Противодействието на тероризма е много тънка тематика!Според мен и моя опит в тази сфера решенията на този проблем са много ограничени и употребата на оръжие или въоражаване е пресилена!За мен за България говоря за да се защитим правителството трябва да почерпи опит от Македония яко военно и граничарско присъствие и и по твърди действия на Българо-турската граница!Работата на полицията е в пределите на държавата!По въпроса с въоражението е имаме всичко необходимо просто пари за гориво и заплати на хората по границата!

                            Sent from my HUAWEI Y600-U20 using Tapatalk
                            Христо Георгиев-0889022988
                            Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                            Коментар


                            • #29
                              От: Европа и терора

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Чехите броим ли ги?
                              Швейцарското неутрално мислене .......вие сте.....и него ли не броим?Под поощрява какво броим?

                              За полицаите пък съм ЗА с двете ръце и единия крак,че повече нямам.
                              Нещо ново край едните и край другите ?

                              За какво е всъшност темата ? Каква ти е тезата ?
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                От: Европа и терора

                                Прочетете малко статистика колко убийства тип "терористични" стават годишно в Швейцария. Влязъл някой в кантоналния парламент и изтрепал заседаващите, влязъл друг в училище и... Повече са от всякакви "Шарлита" и "Батаклани". Ама нали не се вършат от "будисти със сини джуки", та не минават в тази графа.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.parsys.0004.Image.gif
Прегледи:1
Размер:7.5 КБ
ID:5722257
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X