Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

    biol,няколко пъти в подобни теми съм качвал военната доктрина на РБ(сега ме мързи да я търся,ама ако решиш лесно ще си я намериш).В нея още на пърата страница ясно е записано , че България няма финансова възможност да поддържа въоръжени сили които да подсигурят суверенитета на държавата и заради това се разчита на колективната отбрана.Лично според мен финансова възможност имаме , но на политиците не им се дават пари , а и с оглед на средата(съседите ни и отношенията им с нас) в която се намираме би било безуме , просто защото тези пари трябва от някъде да се вземат(а реална нужда няма) и познай от къде ще това "някъде"-магистрали,пенсии,образование,здравеопазване,данъци и т.н. и т.н.Т.е. пари има , ама не за армия.Това м/у впрочем е теза не само на българските политици.Например с удивление разбрах , че Германия има на въоръжение 200(двеста) танка и покрай украинската криза е решила да ги направи 300(вадейки 100 парчета от резерва)...
    Точно това е идеята на колективната отбрана-не всяка държава да има голяма и мощна армия(и съответно да плаща безумни пари за такава),а да се съюзят няколко държави и да разделят както меда така и жилото.Въпросните самолети са нужни за еърполисинг(бойно дежурство в мирно време).Само и единствено!Никой не си е правил други сметки.Причината да ги имаме е , че сме част от един съюз и е редно да спазваме договорките още повече ако искаме да можем да разчитаме на този съюз в случай на нужда.Всичко останало са локуми...
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #62
      От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Ако е така както казваш защо комшиите поддържат количества ?

      J-600T Yıldırım - тактическа балистична ракета в 3 модификации


      Yıldırım I: 150 km Yıldırım II: 300 km Yıldırım III: 900 km базирана на платформа F-600T (based on MAN 26.372 6x6) от там и илдъръм 600Т. съвместна разработка с Германия. ? ПУ със 100 ракети
      M270 12 ПУ
      MGM-140 ATACMS ? ПУ със 120 ракети
      T-300 Kasırga 80 ПУ
      T-122 Sakarya над 130 ПУ
      имат и големи количества ПУ за 70 мм НУРС както и китайския модел за полева буксируема 122мм РСЗО

      https://en.wikipedia.org/wiki/J-600T...%C4%B1r%C4%B1m

      https://en.wikipedia.org/wiki/M270_M..._Rocket_System

      https://en.wikipedia.org/wiki/MGM-140_ATACMS

      https://en.wikipedia.org/wiki/Weishi...0_Kas.C4.B1rga

      https://en.wikipedia.org/wiki/T-122_Sakarya

      Колега, посочените от теб турски ОТРК / оперативно-тактически ракетни комплекси / са абсолютна ,,терра инкогнита"....Взаимствана е изцяло китайска технология....За мен лично, турските ОТРК ,,Ялдаръм" не са нещо сериозно...Не ме плашат тия ОТРК...По-скоро ги разглеждам като прощапулник на турските ракетни войски. Не бива да забравяме претенциите на Република Турция да бъде водеща икономическа, военна и политическа регионална сила и континентална сила...Така че ефектът от подобни ОТРК в момента е само политически..Един вид ,,вижте ни, чуйте ни, кои сме".-..
      Виж, за тежките РСЗО на турците, а именно Т-300 ,,Касирга" могат да бъдат наистина много страшно и опасно оръжие на балканския ТВД...
      Не знам, какво е КВО-то на Т-300....Все пак, следва да се посочи, че този ракетен комплекс води началото си от трансфера на технологии от Китай / във връзка с покупката през 1998г. на батарея 302 мм РСЗО WS-1B /
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • #63
        От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        Не е сериозно,
        Но да имаш само 10 самолета и нищо, ама нищо друго - вече е идиотия.

        До тук има само един довод. да запазим специалистите за "по добри времена- ако дойдат"
        друг ефект от харченето на 3000 лв от всеки работещ невиждам.
        Идеята е кой е най добрия начин да се похарчат тези пари за да има реален ефект и повишаване на националната сигурност.

        Всички се съгласиха, че с въздушните сили на Гърция, Турция и Русия, ако нямаме поне 70-100 бойни самолета нямаме никакъв шанс.
        А това не го виждам как ще стане. - Значи ще си харчим едни милиарди просто да се водим че имаме авиация - Ефект 0.

        Въпроса е какво можем да си позволим за да гарантираме поне някаква сигурност.

        Чавдаре, ако имаме силна ПВО с достатъчен брой Ц300 (особено около границите) доста биха се замислили дали да влязат, отколкото ако имаме10 Ф16
        Биол, ЗРК с далечен обсег комплекс за ПВО(с), какъвто е С-300 и модификациите му, не се разполага по границите на дължавата...Първо, че е опасно за самите комплекси да не бъдат скоропостижно унижощени, второ е безсмислено...
        Това са скъпи ЗРК / говоря са ЗРК от типа на С-300ПМУ и за Patriot PAC-3 /, които дори и в Русия не са толкова масови и се изпълзват за ПВО(с) на особено важни, стретегически и промишлени обекти...
        Последно редактирано от andreiS40; 22-04-16, 07:03.
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • #64
          От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

          Сега с положението в Турция и без никаква армия не ми се мисли...

          Коментар


          • #65
            От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

            И каква армия ти трябва за да спреш 800 000 друга ?Атомна бомба,звездата на смъртта,Супермен?

            Коментар


            • #66
              От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

              Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
              Сега с положението в Турция и без никаква армия не ми се мисли...
              Това е нещо като проблем. Сега и Турция няма армия.

              Коментар


              • #67
                От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                Сега с положението в Турция и без никаква армия не ми се мисли...
                Турция има вътрешно-политически проблеми, не външно-военни. Да не си слушал онзи гламавият политик, дето направи откритието, че натовски войници рязали главите на натовски войници.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #68
                  От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                  Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                  Сега с положението в Турция и без никаква армия не ми се мисли...
                  Ако някакъв проблем произтича от положението в Турция, то той е, че и нейната армия се "клати".
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #69
                    От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                    Аха... а ако Ердоганчо реши,че нещо не е на кеф и реши да почне да.пуска беженци на конвейр ние с кво.ще.ги спрем ? И тва като за начало

                    Коментар


                    • #70
                      От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                      По 5 на нож как с какво.....а ножове поне има ли?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        По 5 на нож как с какво.....а ножове поне има ли?
                        Е как! Я гледай тука:

                        http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=57
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • #72
                          От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                          Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                          Аха... а ако Ердоганчо реши,че нещо не е на кеф и реши да почне да.пуска беженци на конвейр ние с кво.ще.ги спрем ? И тва като за начало
                          Една Македония можа да затвори границата с много по малко сили и средства от това с което все още разполагаме ние .
                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Това е нещо като проблем. Сега и Турция няма армия.
                          Ердоган трябва да го направят герой на съветския съюз
                          За една седмица успя да направи това за което са нужни години война Да разсипеш втората по численост и боеготовност армия в НАТО за няма една седмица си е постижение за което руснаците не са и мечтали и е възможно само при масиран ядрен удар С тия темпове след десетина дни турската армия ще е напълно равностойна на нашата
                          Последно редактирано от sek.1; 22-07-16, 06:41.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #73
                            От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                            Т'ва и Еддоган не го мо'е пък аз да ти кажа,от половин милион 10% да останат пак ще са тройно на нашите и то само за хора си говорим,той на оръжието нищо не му е причинил още.
                            А ние по 12 на нож и пак сме на късо.......
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                              Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                              Аха... а ако Ердоганчо реши,че нещо не е на кеф и реши да почне да.пуска беженци на конвейр ние с кво.ще.ги спрем ? И тва като за начало
                              Taя история продължава вече пет години. В Турция има три милиона бежанци, а тук я има, я няма пет хиляди.
                              Въпреки това, няма-няма и някой драматично постави въпросът: "Ами ако турците (или персонално Ердоган) - еди к'во си!". Пък вариациите на еди к'вото си - ма-алей, какви ли не беха.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #75
                                От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Taя история продължава вече пет години. В Турция има три милиона бежанци, а тук я има, я няма пет хиляди.
                                Въпреки това, няма-няма и някой драматично постави въпросът: "Ами ако турците (или персонално Ердоган) - еди к'во си!". Пък вариациите на еди к'вото си - ма-алей, какви ли не беха.
                                Добре знаеш, че другаде е проблемата. Ако Турция тръгне на сериозни вътрешни проблеми, а тя се е запътила, бежанци ще има и от нея. И преминаващи към Европа, и оставащи, и всякакви...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X