Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Стечкин!...
    И аз точно в него се загледах. Не е ли по логично да носят нещо от сорта на Каштан или Кипарис?
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Ми де да знам защо, но руснаците некси не си падат по картечни пистолети (поне от войната насам). Със споменатите от теб, въоръжават разни кондуктори и инкасатори, а Стечкин съм (бях) с впечатление, че има само в музеите и дълбоките резерви.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
        Това къде се скатава, че някак не мога да си го представя да го мъкне по време на полета?Обемничко човече ми се вижда да се получи.А кабините не са май като бална зала?
        Всичко това е накачено на пилота в жилетката . Поне на пилотите на СУ 25 и хеликоптерите защото тях има по голяма вероятност да ги свалят . Това е авиационен спасителен пояс АСП 74 В. АКСУ 74 с 4 пълнителя е в боекомплекта под седалката . То за цялата война в Сирия има само един свален от противников огън СУ 25 и пилота му не се даде жив на гадовете . https://42.tut.by/579961?crnd=3388 https://www.youtube.com/watch?v=QnB0hZfE-Go&t=8s
        Последно редактирано от sek.1; 30-11-18, 04:45.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Индивидуална екипировка на руски летец в Сирия

          Най ме кефят картонените кутии с патрони 9/18. Червен лак, стоманен сърдечник, а бе, носталгия от 80-те..
          ПП. Имах служебен Стечкин до 2016 г., най ми харесваше дървения, прецизно изработен кобур. Стрелбата с него е нещо ….
          ППП. Не виждам МРЕ?
          Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
          "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Може водата и храната да са в стандартния пакет за оцеляване.И нож не се вижда.

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
              Най ме кефят картонените кутии с патрони 9/18. Червен лак, стоманен сърдечник, а бе, носталгия от 80-те..
              ПП. Имах служебен Стечкин до 2016 г., най ми харесваше дървения, прецизно изработен кобур. Стрелбата с него е нещо ….
              ППП. Не виждам МРЕ?
              И аз не видях храна и вода. Но после се замислих, че най вероятно се предполага летеца да бъде спасен в рамките на няколко часа.

              А някой има ли идея какъв е ножа-мултитул от комплекта, закачен на дясната презрамка на жилетката?
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                А някой има ли идея какъв е ножа-мултитул от комплекта, закачен на дясната презрамка на жилетката?
                Предполагам че е някакъв тип стрпорез който задължитгелно носи всеки парашутист .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  И аз не видях храна и вода. Но после се замислих, че най вероятно се предполага летеца да бъде спасен в рамките на няколко часа.

                  Дано да си прав, но се сещам за един прекалено реалистичен филм - "В тила на врага", американски, сюжета е за свален US изтребител във войната в бивша Югославия. Историята на моменти беше болезнено реалистична. Е, накрая имаше частичен хепи енд за единия пилот.
                  Та всичко от горната снимка яко малее в някоя сговнясана ситуация след принудително катапултиране, еле пък над територия която си бомбардирал до преди малко.
                  Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                  "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    Първоначално публикуван от windwarrior
                    И аз не видях храна и вода. Но после се замислих, че най вероятно се предполага летеца да бъде спасен в рамките на няколко часа.

                    А някой има ли идея какъв е ножа-мултитул от комплекта, закачен на дясната презрамка на жилетката?


                    Първоначално публикуван от SMITH 357;
                    И аз не видях храна и вода. Но после се замислих, че най вероятно се предполага летеца да бъде спасен в рамките на няколко часа.

                    Дано да си прав, но се сещам за един прекалено реалистичен филм - "В тила на врага", американски, сюжета е за свален US изтребител във войната в бивша Югославия. Историята на моменти беше болезнено реалистична. Е, накрая имаше частичен хепи енд за единия пилот.
                    Та всичко от горната снимка яко малее в някоя сговнясана ситуация след принудително катапултиране, еле пък над територия която си бомбардирал до преди малко.
                    Надявам се, че това ще отговори на част от въпросите ти

                    https://lik-o-dil-es.blogspot.com/20...zapas-naz.html
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Благодаря! За мен е много интересно четиво.
                      Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                      "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение



                        Ясно, авариен мултитул. А сивата пластина точно над него на снимката, с трите наклонени черти тип Адидас? На снимката изглежда като едно цяло с мултитула но явно е зрителна измама...

                        П. С. Въпросът отпада, намерих го в нета, това е калъфа на мултитула. Интересно дали е standart issue, все пак Гербер, вражеска марка.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          ...все пак Гербер, вражеска марка.
                          Колко му е да са курдисали някой "Кизлярский" (името - по аналогия с 'Конкордский")...
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Колко му е да са курдисали някой "Кизлярский" (името - по аналогия с 'Конкордский")...
                            Или по вероятно - туула си е Гербер, просто човека си го е купил с лични пари. Доколкото чета разни форуми, както руски така и щатски - често срещана практика и отсам и оттатък голямата локва е военнослужещите да си купуват сами разни дреболии от оборудването (ножове, фенерчета, часовници и т.н.) вместо стандартните армейски. Или съответно - понеже не им се полагат стандартни армейски.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Така е, разбира се, но картинката едва ли е реална снимка, оборудването на конкретен пилот - поскоро типово. Отделно дето сащците са пиндоси, както добре знаем, но един истински богатир, никога няма да предателствувателствува (с Гербери и мербери).
                              Последно редактирано от davc; 02-12-18, 00:01.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Така е, разбира се, но картинката едва ли е реална снимка, оборудването на конкретен пилот - поскоро типово. Отделно дето сащците са пиндоси, както добре знаем, но един истински богатир, никога няма да предателствувателствува (с Гербери и мербери).
                                Защо картинката да не е индивидуално оборудване? Не ми прилича на официозно издание, демек типово оборудване.

                                Още повече, че без особен напън забелязвам поне още 2 елемента, които едва ли са част от стандартния НАЗ. САТ турникета и Гемостоп-а. Турникета тоже е вражески, забележи.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X