Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Франция и Германия се оправят сами с повечето неща .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      От тия пет от картинката, се справят с повечето неща сами. Останалите две кои са не знам.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        В общи линии само Русия и Китай нямат вземане даване в сферата на ВПК с щатите . В последно време и индийците почват да купуват от там . Останалите включително Франция ; Германия и Англия много тясно си сътрудничат в тази област .
        Последно редактирано от sek.1; 04-03-17, 08:25.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          Нов интересен медал, по интересен е надписа на гърба.



          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Ами то всичко е засекретено и объркано
            Един познат има нагръден знак "Почетный разведчик" ама на недрата - геолог е
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
              Нов интересен медал, по интересен е надписа на гърба. ...
              Е какво толкова интересно?!? Тази година чекистите имат 100-годишен юбилей (от създаването на ВЧК), та по случая може да са решили да раздадат някой и друг тон дрънкулки.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Е какво толкова интересно?!? Тази година чекистите имат 100-годишен юбилей (от създаването на ВЧК), та по случая може да са решили да раздадат някой и друг тон дрънкулки.
                Даже не се отнася за всички чекисти. Ако разчитам правилно надписа на емблемата на гърба - въпросният медал е конкретно на Управлението на ФСБ в СпБ
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Феликс Едмундович ако види надписа ВЧК редом до романовския орел...
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Феликс Едмундович ако види надписа ВЧК редом до романовския орел...
                    Ще изпозастреля целият екип направил ордена
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Е па що, те не се срамуват от историята си. Тя нито почва с Дзержински, нито свършва с него, така че какво необичайно има тук. Мразят предателите. Генерал Деникин го прибраха на руска земя, някога и барон Врангел може да върнат и като нищо ще го сложат до железния Феликс. Съвсем в реда на нещата при тях е и да има Санкт Петербург /Питер си му викат/ и Ленинградска област едновременно.

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Па те и германците си тачат историята ама ме съмнява да си направят юбилеен медал с надпис ” РСХА - БНД”.

                        Да не говорим, че ако творческия колектив на медала ги добара чичото от аватара ти, то Феликс Едмундович може да им се види съвсем приемлива алтернатива
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Па те и германците си тачат историята ама ме съмнява да си направят юбилеен медал с надпис ” РСХА - БНД”.

                          Да не говорим, че ако творческия колектив на медала ги добара чичото от аватара ти, то Феликс Едмундович може да им се види съвсем приемлива алтернатива
                          Съществената разлика е че Германия и национал - социалистическата идеология загубиха войната . А както е известно от историята победителите не ги съдят дори и 70 години след края на тази война . Германците бягат като дявол от тамян от всичко което по някакъв начин ги свързва с онова време и Шикългрубер .
                          Последно редактирано от sek.1; 07-03-17, 05:48.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            Па те и германците си тачат историята ама ме съмнява да си направят юбилеен медал с надпис ” РСХА - БНД”.

                            Да не говорим, че ако творческия колектив на медала ги добара чичото от аватара ти, то Феликс Едмундович може да им се види съвсем приемлива алтернатива
                            Напълно прав си! Ти обаче си сериозен познавач както на руската, така и на германската история и отлично знаеш, че в някои неща и дума не може да става да ги сравняваме. Едните и другите. Може би и затова си имат от векове особени отношения.
                            Медалът наистина не е връх в руската школа, все пак е най-обикновен юбилеен нагръден знак на едно ведомство, макар и митично. Дядо ми имаше подобни за участие във войната и т.н. и за страничният наблюдател неколекционер тия неща може би наистина са един вид дрънкулки, както ги каза и колегата по-горе. Но, очевидно, медалите винаги имат две страни.

                            П.п.И Сек е напълно прав,разбира се.

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение

                              П.п.И Сек е напълно прав,разбира се.
                              По едно време ми се налагаше често да контактувам с германци . С единя който идваше бяхме в почти приятелски отношения а човека владееше почти перфектно руски език . На маса няколко пъти съм опитвал да повдигна тема за втората световна а човека или се правеше че не разбира какво точно го питам или с финес ме пращаше в девета глуха . При това се опитвах да повдигна някоя техническа тема за магистралите или за ракетите и тнт . За себе си останах с впечатлението че германците избягват да говорят и въобще да си спомнят този период . Това едва ли щеше да е така ако те бяха победили
                              Последно редактирано от sek.1; 08-03-17, 05:44.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Всичко си е до човека... Преди време на един руски кораб бе дошъл немски инспектор... Около 40 годишен, ама с физиономия 1/1 като тези, които ги даваха по филмите за лошите фашисти - типична физиономия на СС офицер
                                В компанията около месец бяхме немеца, швед, аз и руснак... Всяка вечер на разбора се започваха едни безспирни майтапи с и от немеца на тази тема... От там и научих вица (представен за реален случай - не знам къде е истината) за немеца, чиито баща загинал в концлагер.... Паднал от вишката...
                                Немеца си бе изключително отворен за разговори на тази тема - приемаше с хумор нещата...
                                В същото време бе изровил отнякъде в Москва и си бе докарал трофеен Цюндап с кош. Търсеше му болтове с полуобла глава за плоска ответка, че при тях вече нямало (били много скъпи)..
                                Подарих му една торба такива болтове и му казвам 'сега и една хитлериска каска ти трябва' А той ми показва снимка с цюндапа - и такава каска си има
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X