Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Просто таблицата обвхваща период, в който други по същество не са произвеждани.
    Както и да е, дали смисълът е в няколкото типа изобщо, или в няколкото типа от един клас - все не е уникално положение.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Просто таблицата обвхваща период, в който други по същество не са произвеждани.
      Както и да е, дали смисълът е в няколкото типа изобщо, или в няколкото типа от един клас - все не е уникално положение.
      Уникално е по своята глупост . Да произвеждаш и поддържаш три конструктивно различни машини от един клас по едно време гълта огромен финансов ресурс . Никой друг в тоя бял свят просто не можеше да си го позволи а и няма смисъл . Т 62 е друг клас машина и като такава е съкратена по ДОВСЕ .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Т 62 е друг клас машина и като такава е съкратена по ДОВСЕ .
        Кои са нещата, които го правят по различен от останалите и са довели до съкращаване по споменатия договор?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          Т 62 се явява развитие на моделната линия на Т 55, оръдието е различно при Т 55 е 100мм, Т 62 115мм, Т 64, Т 72, Т 80 125мм. Ходовата част е различна при Т 62 и следващите поколения.
          Т 62 Т 64

          Последно редактирано от gabocvet; 28-01-17, 07:39.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Представянето на МиГ 35












            http://bmpd.livejournal.com/2399425.html
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Т 62 е друг клас машина и като такава е съкратена по ДОВСЕ .
              Ако искаш го пиши в поколението на Т 72, ако искаш в това на Т 54/55 (където всъщност е) - все имаме повече от един модел от един клас.
              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Кои са нещата, които го правят по различен от останалите и са довели до съкращаване по споменатия договор?
              Нищо особено няма в него (даже напротив), просто поради присъщите си качества е измежду първите, които се съкращават, за да се достигнат бройките по договора.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Съкръщават го защото имаме само около 250 броя което по онова време е нищо и най вече заради калибъра на оръдието . Ние не сме произвеждали 115 мм снаряди . Нямало е смисъл да им се усвоява производството за толкова малко машини .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Ние не сме тези, които определят тенденциите, така че няма значение колко сме имали и какво сме правили. Впрочем Т 72 не са много повече.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • Re: Новини и любопитно

                    Съкратен с изваден купол и превърнат във влекач. Това е съдбата му. Поддържах извесъно време такъв влекач в горна баня. Проста и здрава машина, понеже съм механик водач не намерих разлики в двигател, трансмисия, окачване с т 55.

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Дани, разлики в турбо, ГНП и разпръсквачи?
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • Re: От: Новини и любопитно

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Дани, разлики в турбо, ГНП и разпръсквачи?
                        Не помня 62 или 64 беше. Но на влекачите нямаше турбо. Турбото е на 72 и нагоре.

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Прав си турбо от Т 64 нагоре! Питам защото Т 62 го дават с двигател от 580 до 690.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • Re: От: Новини и любопитно

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Прав си турбо от Т 64 нагоре! Питам защото Т 62 го дават с двигател от 580 до 690.
                            Да си призная карал съм няколко влекача на базата на 62. В БГ съм виждал само 580 коня. 690 предполагам е с турбина, ами първата турбина съм карал на 72 ка 780к/с. Може в БГ да е нямало. Служил съм на доста места. Асеновград, Ямбол, Мамарчево - тук да добавим, че съм запознат с положението в Ружица, Елохово, Болярово, След това Горна Баня, чак тук карах т 72. Понеже съм школник на т55, висях и дежурен влекач.

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Т 62 са . Т 64 никога не са внасяни в България . Т 62 е около половин метър по дълъг . Купула и въоръжението са нови като за първи път в света на танк е монтирано гладкоцевно оръдие с автоматика за изхвърляне навън на празната гилза . В последствие на по късните варианти е с сменен двигателя с по мощен 780 кс . Двигателя е В-46-5 М . На практика няма почти нищо общо с Т 55 машината има много по големи възможности .
                              Последно редактирано от sek.1; 28-01-17, 18:11.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • Re: От: Новини и любопитно

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Т 62 са . Т 64 никога не са внасяни в България . Т 62 е около половин метър по дълъг . Купула и въоръжението са нови като за първи път в света на танк е монтирано гладкоцевно оръдие с автоматика за изхвърляне навън на празната гилза . В последствие на по късните варианти е с сменен двигателя с по мощен 780 кс . На практика няма почти нищо общо с Т 55 машината има много по големи възможности .
                                Ок. Виждал съм ги само без купол. Същия сандък е. Цялото управление, трансмисия, двигател, окачване са едно към едно с т55. Не е като да не съм го ремонтирал. Даже и фрикциона се наложи да ревизирам, сваляне разглобяване, нови дискове и монтаж. С клечка кибрит така бях регулирал ПМЗ "планетарни механизми за завиване" че беше станал пушка. След ревизия на подгревателната печка, палеше като бензинов и в най големия студ, вярно след подгрев.


                                Хубавото на тези сандъци е, че луфтомера е клечка кибрит, всечко останало се ремонтира с 2 ключа.

                                За нен т55 е с много по добра маневреност от 72 и съответно с много по лоша динамика заради слабичкия 580 коня в 12 дизел без турбо. Вече 72 е друга бира, даваш газ и вдига предницата, супер фън, но 55 завива по добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X