Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Докъде я докарахме с компютрите : Федералната авиационна администрация (FAA) е издала директива, че компютрите за управление на полета (flight control computers, заедно с дублиращите компютри) на Boeing Dreamliner 787 трябва да се рестартират не по-късно от 21 дни след стартиране, защото на 22-я ден може да се саморестартират дори и по време на полет....
    Мдаа, техниката става все по непредвидима
    http://www.avweb.com/avwebflash/news...-228196-1.html
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Контейнеризиран вариант на 120 мм. миномет NEMO







      Опытный образец 120-мм контейнеризированной минометной системы Patria Nemo Container, смонтированный на шасси автомобиля SISU (8x (c) Patria

      http://bmpd.livejournal.com/2325104.html
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Това по принцип как го виждат да се ползва!?

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          Според мен никак . На това мобилноста му е много по малка от на обикновена минохвъргачка ама е много по скъпа . Ако има и разчет вътре нямат никакъв шанс да преживеят повече от 2-3 изстрела .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Според мен никак . На това мобилноста му е много по малка от на обикновена минохвъргачка ама е много по скъпа . Ако има и разчет вътре нямат никакъв шанс да преживеят повече от 2-3 изстрела .
            Това ми беше въпроса.То освен в някакъв вид укрепена позиция в стил "Мажино" не го виждам.Но само против паупаси.

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
              Това по принцип как го виждат да се ползва!?
              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Според мен никак . На това мобилноста му е много по малка от на обикновена минохвъргачка ама е много по скъпа . Ако има и разчет вътре нямат никакъв шанс да преживеят повече от 2-3 изстрела .
              Тази контейнерна МХВ си е по конкретна поръчка на араби (ОАЕ и СА). Щели били да го слагат на патрулни катери. Не че мога да се сетя каква ще да е идеята да въоръжиш плавателен съд с минохвъргачка в контейнер. Може би някакво поевтиняване на катерите и възможност за бърза подмяна на въоръжението - просто правят някакво корито с място за стандартен контейнер, в който е монтирано съответно въоръжение.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-12-16, 06:57.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Тази контейнерна МХВ си е по конкретна поръчка на араби (ОАЕ и СА). Щели били да го слагат на патрулни катери. Не че мога да се сетя каква ще да е идеята да въоръжиш плавателен съд с минохвърграчка в контейнер. Може би някакво поевтиняване на катерите и възможност за бърза подмяна на въоръжението - просто правят някакво корито с място за стандартен контейнер, в който е монтирано съответно въоръжение.
                Подобно на арабската концепция БМВ Х 5 с тежка картечница отгоре Руснаците поне бяха натоварили в контейнер ракети Калибър .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    Редки и интересни оръжия от Родезия! Модифицирали доста неща за да са удобни в Bush-war


                    https://www.youtube.com/watch?v=eZFOWdM-Noo
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                      Това ми беше въпроса.То освен в някакъв вид укрепена позиция в стил "Мажино" не го виждам.Но само против паупаси.
                      На времето когато още съществуваше поне част от отбранителната линия "Крали Марко" съм питал защо аджеба боекомплекта който е предвиден и се подвозва е само 10 снаряда на огнева точка . Отговора беше че живота на такава неподвижна огнева точка е от 3 до 10 изстрела като над 3 са въпрос на много късмет та просто няма смисъл да подвозват повече . За това и никой не изгражда стационарни отбранителни съоръжения струващи безумно скъпо . Опита от последната световна война показва че нито една стационарна отбранителна линия колкото и мощна да е не може да спре противника .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Линията "Манерхайм" много добре си е свършила работата през Финландската война.Наскоро по някой от руските канали имаше документален филм и там показваха как два фински ДОТ-а са спрели за 2 седмици настъплението на цяла съветска дивизия.Колкото до "Крали Марко" тя никога не е била предна отбранителна линия,позициите на 7-ма мотострелкова дивизия(Ямбол) бяха на 20-на км пред "Крали Марко",просто тя бе изградена на едно от малкото танкоопасни направления в Странджа.

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Мажино просто германците я заобиколиха ; атлантическия вал на Хитлер удържа съюзниците няколко часа . Все отбранителни съоръжения изградени с много средства .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            В тази връзка редно би било да споменем и позицията при Дойран.

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                              Линията "Манерхайм" много добре си е свършила работата през Финландската война.Наскоро по някой от руските канали имаше документален филм и там показваха как два фински ДОТ-а са спрели за 2 седмици настъплението на цяла съветска дивизия. ...
                              Свършила си е работата поради някои специфични обстоятелства: а) невъзможност да бъде обходена б) терен, благоприятен за отбрана и най-вече в) пълна неподготвеност на настъпващите срещу нея.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                В тази връзка редно би било да споменем и позицията при Дойран.
                                Първата световна война преди 100 години . От тогава много неща са се променили.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X