Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помнете този звук...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помнете този звук...

    Преди малко излезе новината че в бърз влак в северна Франция е заловен стрелец, предполагаемо терорист, въоръжен между всичко останало и с Калашник.

    Обезвреден е от двама американски туристи, морски пехотинци, които са чули звук от зареждане от тоалетната и са причакали въпросния на излизане. В суматохата явно е успял да произведе изстрел, има двама тежко ранени, сред които е и единия от пехотинците.

    Темата не е политическа - националността и професията на намесилите се няма значение. Важното е че са разпознали този единствен по рода си звук, и са реагирали адекватно.

    Помнете този звук !!!

    ПП Версията е на BBC, за момента изглежда най-подробната. Възможно е нещата да са се развили другояче, ще се разбере.
    Издъних се на Тюринг теста

  • #2
    От: Помнете този звук...

    Ама как тка,нали е забранено с Калашника вьв влака?Или за нормалните важи пьк за терористите не?

    Трима ранени,единия с нож.Ако Американците си носеха пищовите щеше да има един застрелян и толкова.Ма е забранено,за какво са им...........Чарлиииииии,де си бе?

    С голи рьце срещу човек с Калашник,пищов и нож,тия не са от ордена на Кармелитките.Пьк и Мароканеца акьл няма,какво щтракане ще да е било за да го чуят от кенефа чак.Дрьпни си го,пусни го тихичко па го добутай ако трябва,не го пускай как те е учил старшинката ПетроФ,че ти скачат нормалните и ти разваля терористичния акт,а ако не ги е гнус много може и друг АКТ да ти заформят.

    Чудно ми е защо е жив тоя,падна на ножа,подхльзна се от крьвта която му тече от носа и падна на ножа.........и така 12 пьти.


    http://www.independent.co.uk/news/wo...-10466300.html
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Помнете този звук...

      Този звук не се забравя! Изобщо всички оръжия /автоматични/ издават този звук и ако поне малко си имал "вземане-даване" с тях не го забравяш. Браво на момчетата. А за реагирането...Ами то няма много място в една тоалетна така, че "тарамбуката" е трябвало да излезе в не много удобна позиция за стрелба с дълго оръжие.
      П.С. Мога да разкажа комичен случай с използването на звука от зареждането на АК в моя полза...ама не е по темата!
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Помнете този звук...

        На времето един приятел психолог ми обясни че звука от зареждането има по силен психологически ефект от изстрел във въздуха . Всеки който някога е държал АК в ръцете си не забравя никога звука на затвора . Тоя терорист е в топ 10 по къръщина да уцели сигурно единствените двама във влака които са можели да разпознаят звука и да го спрат да са близо до вратата на тоалетната . Явно френските влакове са доста тихи в нашите душегубки и мисълта не си чуваш
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Помнете този звук...

          Те са го дебнали след като им се сторил съмнителен,само им е трябвало да чуят зареждането и са му скочили.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Помнете този звук...

            Гадината си е бил приготвил бая джепане - 7-8 пълнителя ...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:train.jpg
Прегледи:1
Размер:40.2 КБ
ID:5677122

            Снимка на Ройтерс от тук
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Помнете този звук...

              Не само звука от зареждането....мога абсолютно безпогрешно да разпозная и звука от изстрела на АК-47 въпреки , че не съм имал взимане-даване с такъв от казармата-96г.Това е нещо което не се забравя.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • #8
                От: Помнете този звук...

                Аз не го забравям всеки четвъртък,добре че тоя не се е развихрил,добре е също че е избрал неподходящо оръжие за ситуацията,тея терористи са тъпи точно толкова както и изглеждат.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Помнете този звук...

                  Да се надяваме да останат такива още дълго време.
                  42

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помнете този звук...

                    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                    Да се надяваме да останат такива още дълго време.
                    Амин...
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помнете този звук...

                      Тия дето размахват бомби и АК са по определение тъпи. Но шефовете им не са.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помнете този звук...

                        Аз повече във влак не се качвам. И в самолет май.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помнете този звук...

                          Убийства на невинни хора.....това не го разбирам и не искам да мисля тоя колко хора е щял да изтрепе ако не са го оправили на време!Живеем в трудно време където не сигурно какво и от къде ще се случи....
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помнете този звук...

                            ...сценария за следващия холивудски екшън е готов... Фабулата: "Предотвратяването на атентата е само върхът на айберга..."
                            Досещам се и за заглавието, както и за актьорите, от френска страна ще е Жан Рено - макар, че той е от испански произход, роден в Мароко... С любовна история, на фона на красотите на Северна Франция, разкриващи се покрай бързо движещия се влак...
                            Последно редактирано от ivied; 22-08-15, 15:15.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помнете този звук...

                              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                              Убийства на невинни хора.....това не го разбирам и не искам да мисля тоя колко хора е щял да изтрепе ако не са го оправили на време!Живеем в трудно време където не сигурно какво и от къде ще се случи....
                              Абсолютно!
                              Но България е един "остров на спокойствието" където рефрена "т'ва тука (на мен) не може да ми се случи" е издигнат до степен на молитва...

                              Ето едно нагледно филмче за това, колко е лесно на терористите. При все, че действието е във определено размирна зона:



                              Meanwhile....



                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X