Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

    Преди да кажа да или не да пипитам нещо, във връзка с линковете по-горе? Тук се прави повторна агитация за АЛО( асоциация на любителите на оръжие) или се говори за нещо друго. Щото АЛО-то го има от поне 2 години и досега нищо не е направило, поне аз не съм разбрал. Въпреки че там учредители са сериозни и знаещи хора. Та айде малко по ясно, каква точно организация гоним. По принцип ако е въпроса съм за, но някой беше казал, че дявола е в детайлите. Та искам детайли.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #32
      От: Асоциацията на любителите на оръжия

      За да не задълбаваме, ето повече история от друг, братски форум - http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=10862
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #33
        От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

        E, то няма как и да направи нещо. В момента тенденцията е точно обратната - за разоръжаване на населението.
        Аз лично обичам оръжието от малък. Докато бях ученик не веднъж вместо баничка съм си купувал по десетина флоберови патрона на стрелбището, даже имах няколко значими постижения на турнири. После стрелбището затвори и толкова.
        Сега ако искам да имам оръжие трябва да стана ловджия (нямам ни най малко желание) или трябва да стана член на клуб. За самоотбрана не мога да се мотивирам даже сам пред себеси, пък какво остава за пред КОС
        Ама клуб при мен няма, а най близкия е в София. И клуба си има свойте изисквания - минимална "консумация", участие по състезания... а аз спортни амбиции вече нямам, пък и ше стрелям не толква често.
        Та към момента се лишавам от едно любимо (на времето) хоби. Ако имах възможност щях да си взема малокалибрено оръжие но сега закона е разписан така, че човек да е мотивиран въобще да не се занимава.

        Коментар


        • #34
          От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

          Някои мои мнения са странни, но то е от обединението на двете теми, които са реално за едно и също. Ако отговорния модератор реши, да въведе ред.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #35
            От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

            Темата от другия форум е показателна, като мнения. Даже по реална, като оценка и мнения от колкото тук се очертава. Хубаво е всички тук да я прочетат, но цялата. Имам някакво по общо мнение по темата, което се затвърди от прочетеното в другия форум. Но ще изчакам още информация. Поздрави.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #36
              От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

              Само тази тема даде до момента 31 поддръжници.
              На 25-ти могат до си поставят всички въпроси.
              От администрацията на АЛО зависи популяризирането, набирането на членове и тръгването на организацията.
              Има какво да се желае и по името и по програмата и по начина на набирана на членове.
              Аз лично мисля, че за началния етап на набиране на членска маса, събирането на членски внос е излишно.
              Но най-проблемното е, че на практика няма директен диалог с организацията.

              Коментар


              • #37
                От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

                Нали за това се прави събирането - да се уточнят програмата, вижданията за развитие, набирането на членове, кой с какво може да помага и съдейства, комуникацията и т.н.

                Коментар


                • #38
                  От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

                  Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                  .....
                  Но най-проблемното е, че на практика няма директен диалог с организацията.
                  Ето къде е заровено кучето и според мен. Като има сбирка, има покана и толкоз. Именно сбирката е и повода да се появи тая тема тук. За някаква разяснителна кампания, линк към устав, представяне на Управителния съвет, кратък разказ за свършеното до сега и тук, е в ГънМен и дума не става, поне аз не открих. А това е сериозен проблем, хора, които се интересуват, се дистанцират заради липса на подробности и яснота с кой и как ще развиват идеите. Хубаво, тук са постаните преписаните от Устава вероятно цели и задачи, но това не стига. А по отношение на поддържниците, нека видим от тия 31 души колко ще се налични на събранието. Щото и аз съм поддръжник по принцип, но няма да дойда. Още не ми е ясно за какво точно и как ще се бори АЛО
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #39
                    От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

                    Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
                    Нали за това се прави събирането - да се уточнят програмата, вижданията за развитие, набирането на членове, кой с какво може да помага и съдейства, комуникацията и т.н.
                    Сбирката е добра идея, но на такава сбирка няма как да се правят обсъждания по същество - ще стане говорилня.
                    Вариантът който ви предложих е най-удачен - направете форум на сайта на АЛО
                    Ето ви няколко теми:
                    - предложения за името на организацията - неизбежен въпрос
                    - предложения за изработване на програмата - програмата отнесе доста критики в другия форум
                    - предложения за начините за набиране на членски състав - много може да се направи и по този въпрос
                    - предложения за изменения на нормативната уредба - също много сериозна тема
                    - предложения за мероприятия - без това не може

                    Със сигурност ще намерите доброволци които да направят обобщенията и да формулират идеите за конкретна работа.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

                      И в Гънмен и тук има опция за сериозни анкети, на които ще отговорят точно заинтересуваните хора. Ползвайте и тези форуми, поне за тук ако се спазват Правилата, има опция за сериозна дискусия и качествена размяна на мнения. Най-ми е лесно да звънна например на Ники Чавдаров и да разбера всичко, но не считам, че е редно така.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #41
                        От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

                        Сайтът

                        http://www.alobg.bg/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

                          Обещаната програма и изказвания от семинара.


                          П Р О Г Р А М А 2 0 1 5


                          Задачи за изпълнение през 2015 година или полагане н основи за развитието им:
                          • Либерализация на нормативната уредба, по отношение притежаването на оръжие. Свеждане ограниченията за притежаване на видове оръжия до тези, залегнали в Директивите на Европейският съюз;
                          • Развитието и популяризирането на стрелковите спортове. Повишаване на физическата култура и уменията при боравене с оръжие, като средство за самоотбрана и утвърждаването му като начин за прекарване на свободното време;
                          • Представителство и защита на правата и интересите на членовете на Асоциацията пред съответните държавни институции.
                          • Иницииране, внасяне в съответните институции на предложения и лобиране за усъвършенстване на правната уредба, засягащ контрола върху употребата и търговията с оръжие и средства за самоотбрана;
                          • Подпомага ефективната дейност на членовете си, като ги представлява пред държавните власти, местните органи на държавната власт, юридически и физически лица по въпроси, който засягат интересите им;
                          • Установяване на отношение и взаимодействие от името на членовете си с държавни институции, органи и техни представителства в области, засягащи дейността на членовете;
                          • Взаимодействие с държавни институции и органи, развиване на връзки с други браншови организации и неправителствени организации, чужди и международни организации с подобни и близки цели;
                          • Участие в проекти и дейности, организирани от други български, чуждестранни и международни организации съобразно целите си;
                          • Проект за разработка на единна електронна система за подаване на документи с електронен подпис за закупуване, транспортиране, притежаване и регистрация на видовете оръжия (газово, сигнално оръжие, пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула и огнестрелно оръжие);
                          • Разработка на публичен модул за регистрация на оръжие, взривни вещества и пиротехнически изделия към вътрешната система на МВР;
                          • Въвеждането и употребата за лов и на други видове оръжия, хладни и огнестрелни (лъкове, арбалети, пистолети и револвери).
                          • Длъжностните лица да използват личното си оръжие по време на изпълнение на служебните си задължения;
                          • Използване на оръжие при самозащита и самоохрана;
                          • Драстично намаляване размера на разрешителните за носене на оръжие (формат на пластика);
                          • Облекчаване на изискванията за занаятчиите и дребните производители на ремонтните работилници и производители на оръжие;
                          • Подпомагане и насърчаване на спортни инициативи и физическата култура сред обществото. Популяризиране и насърчаване развитието на физическата култура и на спортните занимания, свързани с оръжие;
                          • Въвеждането на практически занимания в часовете по НВО. Създаването на школи за обучение за боравене с оръжие;
                          • Възможността за използване на карабина на закрити стрелбища с дистанция 25 m;
                          • Създаване на сайтове в интернет пространството, информационни бюлетини и брошури, връзки с медиите;







                          Изказвания и предложения по време на семинара.


                          От Румил Лачев (БЛРС) се направиха няколко предложения – Едното е за многократно използване на издадените Европейски паспорти на оръжието, което да прерасне в използването на тези паспорти като легитимен и постоянен документ на територията на Република България (все пак сме членове на ЕС). Второто е за отпадане необходимостта да си ловец или спортист, за да притежаваш огнестрелно оръжие, особено дългоцевно.
                          Последното го имаше в проектопрограмата, но тъй като в нито една от познатите ни европейски практики няма такава свобода то отпадна. Ако някой знае държава, членка на ЕС, в която да се притежава оръжие без такива изисквания, моля да се свърже с нас.


                          Диян Костов (Стара Загора) – Предложението му бе за по-масово приемане на членове – физически и юридически лица.
                          По принцип никой не е върнат от членство. Лошото е, че желаещите са малко. Приканвам всички с желание и възможности да популяризират идеята.


                          Симеон Динчев (БФДС) – На Общото събрание на БФДС ще поставят въпроса за членство в АЛО. Постави се въпроса, че спортистите имат проблем при закупуването на консумативи за презареждане на муниции. В случая не са равнопоставени с ловците, тъй като те няма проблеми да си ги закупуват срещу разрешително. Постави въпроса за притежаване на КНО в къщите за самоотбрана.
                          Въпроса за консумативите е важен и трябва да се разреши при първа възможност.


                          Костадин Димитров – Направи предложение за изграждане на пирамидална структура на АЛО – мрежа в цялата страна.
                          По принцип това не е невъзможно, стига членовете и симпатизантите да проявят активност в разпространение на идеята и набирането на нови членове. В АЛО членуват хора от всички краища на България.


                          Нейчо Нейчев (Стара Загора) – Предложението му бе за премахване на забраната за посещение на заведения за обществено хранене с КНО преди 22:00 часа.
                          Има резон в предложението, тъй като по обедно време служителите (лица изпълняващи служебните си задължения въоръжени) трябва да се хранят някъде.


                          Слави (Стара Загора) – Повдигана въпроса за режимите при пневматичното и газовото оръжие.


                          Георги Боков (главен редактор на „Лов и куче“) – Предложението му бе срещите с членове и симпатизанти на АЛО да са по-чести. Периодичност на три до шест месеца и при всяка извънредна ситуация (стрелбата в Лясковец).

                          Коментар


                          • #43
                            От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

                            • Драстично намаляване размера на разрешителните за носене на оръжие (формат на пластика)- Най-доброто!
                            Ако на всяка точка в края на изречението има едно "чрез"....и поне половин страница А4 изписана ще добие по завършен вид!
                            Още един път да вметна , че не съм противник на инициативата, напротив...просто много съм видял точно в тази сфера и опити ,които до никъде не доведоха!
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

                              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                              • Драстично намаляване размера на разрешителните за носене на оръжие (формат на пластика)- Най-доброто!
                              Ако на всяка точка в края на изречението има едно "чрез"....и поне половин страница А4 изписана ще добие по завършен вид!
                              Още един път да вметна , че не съм противник на инициативата, напротив...просто много съм видял точно в тази сфера и опити ,които до никъде не доведоха!
                              NEVER GIVE UP, Bro

                              Факта, че има инициатива и зрели мъже се опитват отново да постигнат нещо означава, че шансовете за успех са достатъчно големи, всичко останало е въпрос на време и желание.

                              Подхождайки с конструктивна критика, бих желал да вметна, че точките по-горе поставени като цели е хубаво да имат и сериозна подкрепа от факти, бизнес логика и проучване, защото иначе изглеждат като добри пожелания в сверата на фантастиката.

                              Нужно е да се познава системата в други държави и да се приложат/предложат конкретни параметри, примерно пластика ... струва еди си колко , практика в държава АБВ, нужда от промяна в закони АБВ, време за прилагане от опит в дръжави АБВ ... и т.н.

                              Ще дам друг пример - използване на карабина в малки затворени стрелбища, а някой има ли си идея колко ще струва такова стрелбище и какво ще се случи със същото след само една тренировка с шепа стандартни патрони а не релоудвани такива с намален заряд, аз знам какво ще стане, стрелбището ще е за основен ремонт и/или ще има ранени.

                              Супер съм фен на идеята и начинанието, просто ми звучи НЕдомислено и НЕдостатъчно реалистично представено на широката публика, а всичко така поднесено няма реална стойност, защото нито може да се обсъди конкретно нито има някакви реални параметри по, които да бъде прието или отхвърлено като прагматично/реалистично/постижимо.

                              Потвърждавам по едната точка, Англия е държава в която може да имаш функциониращо огнестрелно оръжие БЕЗ да си активен спортист и/или ловец.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Смятате ли, че е необходимо да има национална гражданска оръжейна организация

                                Баш па Англия не ми е пример на мен никакъв,от как са забранили оръжията в голяма степен са дръпнали напред и с престъпленията.

                                За карабина не знам,знам,че на тукашното стрелбище с Калашник или Драгунов си стреляш спокойно и на 50 метра в затворено стрелбище.То голям смисъл няма,но за тренировка на показалеца става.Нормални патрони и Сток карабини.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X