Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реактивна раница помага на войниците да тичат по-бързо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реактивна раница помага на войниците да тичат по-бързо

    Реактивна раница помага на войниците да тичат по-бързо


    Вашингтон. Реактивната раница 4ММ, разработена от инженери от Аризонския щатски университет с финансиране от Пентагона, помага на човека, който я носи да тича по-бързо, пише Motherboard. Изобретението прави възможно изминаването на ”една миля (1.6 км) за четири минути” - постижение, възможно само за професионални атлети. Целта на проекта 4ММ е да позволи на всеки войник да надмине четириминутната граница, осигурявайки му допълнителна сила.
    “Създаваме роботи, които могат да помагат на хора с ампутирани крайници”, казва Томас Шугър, изследовател в лабораторията за бионични технологии на Аризонския университет. “Агенцията за високотехнологични изследователски проекти в отбраната към Пентагона (DARPA) се обърна към нас с въпрос дали можем да създадем роботи, помагащи на здрави хора да бягат бързо или да правят други неща извън възможностите им”.
    При тестове на 200 метра бягане реактивната раница е подобрила личния рекорд на участниците с 3 секунди. Резултатът изглежда по-впечатляващ, когато се вземе предвид факта, че раницата тежи над 5 килограма. При бягане със съоръжението се отчита и намаление на изразходваната енергия. Въпросът е заслужава ли си заради три секунди и малко спестена енергия да се носи реактивна раница, коментира Motherboard.


    от тук


    Главният въпрос, породен от информацията съм го подчертал в синьо. И въобще къде е границата м/у наистина полезното и налаганото просто като мода при съвременните джаджи и с-ми при армейското оборудване(да не го разделям на категории - пехотинци, специалци, десантчици, водолази и т.н.)?

    п.п. Има един интересен немски инженерен принцип - Нищо по-малко от възможното, нищо повече от необходимото.
    Всеки трети е шести

  • #2
    От: Реактивна раница помага на войниците да тичат по-бързо



    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #3
      От: Реактивна раница помага на войниците да тичат по-бързо

      5 кила раницата или 5 кила по-малко оборудване на гьрба ти за да можеш да носиш това.........

      Колко време работи прахосмукачката?На каква надмосрка височина е ползвана?Да не стане в Авганистан по баирите 5те кила да са там пьк да няма ряз?

      Офроуд летни кьнки нямат ли?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Реактивна раница помага на войниците да тичат по-бързо

        А как ще тича бързо войникът в пресечена местност с ХХ кила на гръб и тези две ракети на гъз@?
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • #5
          От: Реактивна раница помага на войниците да тичат по-бързо

          Чакаме да измислят офроуд кьнки,аз нали за това питамТо на писта и аз мога,че и бос - номера е тягата от тоя маркуч да бута в една равнина,като почне да се гьрчи по баира кьде бута това не ми е ясно.Пьк и 3 секунди на 200 метра си е цифра,но колко време духа това?
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Реактивна раница помага на войниците да тичат по-бързо

            Добре де, толкова ли не знаете какво е DARPA и какво е "Университетски проект"...

            На Дарпа работата и е да вкарва пари в подобни щуротии. Утре може да се наложи да ползва от него три болтчета и половин дюза за нещо друго, което да се изплати многократно ако свършат работа в някой голям проект.

            А Аризонския щатски университет със споменаването на това нещо в една новинарска емисия в Щатите избива рекламни разходи на ниво 360 бона зелени на всеки 30 секунди (толкова струват 30 секунди реклама в "праймтайм"). А такова нещо няма начин да не мине в новините на всичките 11 некабелни национални канала.

            Пича пък си прави дипломна работа и трупа актив.

            Отделно от самата джиджавка може да излезе нещо - дори и с друго приложение.

            Губещите са единствено тези които очакват въпросното да се появи точно във вида в който го спрягат в момента, с цената на времето което губят да го коментират.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Реактивна раница помага на войниците да тичат по-бързо

              Това сьвсем ми е ясно,всеки го играя храстче и цуца от кьде може,аз чакам да направят презерватив който да такова сам,няма да се мьча в тая жега я.

              А иначе да им имам идеите,ония ден гледах една от тия раници с маркуч вьрзан за едно като джет,дьржиш 2 рьчки и под крилцата ти прьска яко вода,а ти си ммммммм хвьрчиш над водата.Идеята не е нова,но за войници това ще стане толкова колко на мен крилца да ми поникнат.Вьртят се едни пари обаче
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Реактивна раница помага на войниците да тичат по-бързо

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                ,

                На Дарпа работата и е да вкарва пари в подобни щуротии. Утре може да се наложи да ползва от него три болтчета и половин дюза за нещо друго, което да се изплати многократно ако свършат работа в някой голям проект.
                ,
                Абсолютно, и съвсем не бих казал, че са обикновени щуротии. Но тук интересното е не самото устройство, само по себе си не представляващо някакъв инженерен подвиг, предвид нивото на технологичност в съвременния свят, а това къде е границата от въпроса по-горе. Кое от съвременните и модерни с-ми и решения е полезно за войника, и кое се превръща в източник на оборотни средства за индустрията със съмнителен или доказан нулев практически ефект.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #9
                  От: Реактивна раница помага на войниците да тичат по-бързо

                  Всички възможни системи са отдавна измислени: http://www.youtube.com/results?search_query=Road+Runner

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Acme+Rocket+Skates.png
Прегледи:1
Размер:176.5 КБ
ID:5611641
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X