Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Подобен "план" е малко литературен - едно, че има много етапи на които може да се провали (сигурно има резервиране, ама разходите и без това не са малки) и второ, че основният пострадал по имидж е именно този, който евентуално е реализирал такъв план.

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Подобен "план" е малко литературен - едно, че има много етапи на които може да се провали (сигурно има резервиране, ама разходите и без това не са малки) и второ, че основният пострадал по имидж е именно този, който евентуално е реализирал такъв план.
      Стига бе. Ти сериозно ли смяташ, че след последвалото катастрофата с около час изказване на един държавен секретар и след още няколко часа на един президент, относно виновника е възможно някой друг да бъде посочен за такъв ?
      Къде отива авторитета на свръх силата в подобен случай ?
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Стига бе. Ти сериозно ли смяташ, че след последвалото катастрофата с около час изказване на един държавен секретар и след още няколко часа на един президент, относно виновника е възможно някой друг да бъде посочен за такъв ?
        Къде отива авторитета на свръх силата в подобен случай ?
        Вината на Украйна (като държава) тук се подразбира от всички засегнати. Ако привлекат ОЩЕ НЯКОЙ за по-виновен - берекет. Това от тяхна гледна точка.

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Вината на Украйна (като държава) тук се подразбира от всички засегнати. Ако привлекат ОЩЕ НЯКОЙ за по-виновен - берекет. Това от тяхна гледна точка.
          И аз така мисля, но за да защитя тезата си, ще ми се наложи да изчета всичките ...найси колко тома на съглашението за въздухоплаване, или както там се нарича конвенцията.
          Обаче не знам езици в необходимата степен, пък не съм и юрист, нито пилот, нито диспечер.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            За съжаление е така - онзи много дъвкан ТУ-154 въпреки доказателствата и до момента Украина казва 'въй-не сме ний'...
            Направиха си специална структура с гръмко име, която да направи инвестигейшъна, който 'доказа' невинността..
            Да - смъмриха виновните (уволнени и понижени в длъжност министри, генерали), въпреки, че са 'невинни' - просто сега им дошло време за уволнение и понижение...
            Та не вярвам, че какъвто и да е резултата, виновните ще приемат безусловно доказателствата... Пак ще има 'не сме ние' - гафа е прекалено голям...

            P.S.
            DSB:
            Според теб защо горното е придобило популярност, при такива факти:

            на 4-ти Окт. става инцидента
            на 5-ти Окт.
            " премьер-министр Украины Анатолий Кинах сделал заявление о том, что версия о попадании ракеты в самолёт Ту-154 авиакомпании «Сибирь» «имеет право на существование»

            на 13-ти Окт.
            "Министр обороны Украины на конференции в Киеве принёс извинения родным и близким погибших в результате катастрофы российского самолёта Ту-154. «Мы знаем, что причастны к трагедии, хотя её причины до конца пока не установлены»."
            пп
            Вероятно са опрели до нечие олигарско синче и са забутали разследването, все пак и кутиите не са намерили, та - "няма доказателства"
            Последно редактирано от DBRS; 30-07-14, 14:52.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Според теб защо горното е придобило популярност, след като ето факти:
              ...

              ...защото по-късно АК "Сибир" съди МО на Украйна за обещетение за унищожения самолет и украинският съд постановява съвсем друго (полная непричастност). Мисля, че нещата са до международен съд в момента....

              http://www.newsru.co.il/world/18dec2013/s7_107.html

              http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%...BE%D0%B4%D0%B0
              Последно редактирано от Arangel; 30-07-14, 15:24.

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                ...

                ...защото по-късно АК "Сибир" съди МО на Украйна за обещетение за унищожения самолет и украинският съд постановява съвсем друго (полная непричастност). Мисля, че нещата са до международен съд в момента....

                http://www.newsru.co.il/world/18dec2013/s7_107.html
                Ясно, олигарско "правосъдие" се е получило,за да няма хора в затвора, за боинга се очертава да е по-зле.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  время публикации: 18 декабря 2013 г., 11:45

                  На этой неделе газета "Коммерсант" сообщила, что "авиакомпания S7 Airlines (до 2005 года авиакомпания "Сибирь") отказалась от подачи в Европейский суд по правам человека жалобы на решения украинских судов по делу о взыскании ущерба с министерства обороны Украины за взорвавшийся в октябре 2001 года над Черным морем пассажирский самолет Ту-154 с 78 людьми на борту". По данным "Коммерсанта", срок для подачи соответствующей жалобы истек еще в октябре.

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    время публикации: 18 декабря 2013 г., 11:45

                    На этой неделе газета "Коммерсант" сообщила, что "авиакомпания S7 Airlines (до 2005 года авиакомпания "Сибирь") отказалась от подачи в Европейский суд по правам человека жалобы на решения украинских судов по делу о взыскании ущерба с министерства обороны Украины за взорвавшийся в октябре 2001 года над Черным морем пассажирский самолет Ту-154 с 78 людьми на борту". По данным "Коммерсанта", срок для подачи соответствующей жалобы истек еще в октябре.....
                    Изпусналият без да иска срока чиновник е получил "кротка премия" в националната банка на Тринидад и Тобаго - предполагам. Но със сегашните проблеми, предполагам Путин, ще добие отново възможност да преназначава подобни чиновници в слънчев Магадан, от където Тринидад и Тобаго се вижда ...през крив макарон.
                    Изобщо санкциите, които запада налага, предоставят на руското ръководство възможност да дисциплинира средностатистическия руски милионер. Защото това са милионери с по-особен статут, само докато Путя ги подкрепя. .
                    Като цяло запада - не ги бръсне.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      The Wall Street Journal cataloged and mapped some of the debris of Malaysia Airlines Flight 17 - http://graphics.wsj.com/mh17-crash-map/?standalone=1, общо взето съвпада с френската карта.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Аргументацията "привличане на вниманието понеже за конфликта престанали да говорят" отново издиша. За конфликта не са преставали да говорят. Нито е имало някакво особено затихване. Конфликта си стои стабилно в топ десетката на международните новини от самото начало, което по всички западни стандарти е топ новина.

                        За правителствената отговорност - не съм запознат с украинските правителства в частност през годините, но все ми се чини че издънка на украинското правителство каквото е било през 2001ва може да се остави да затихне единствено с руска зелена светлина. По същия начин по който ако сега има издънка на сегашното украинско правителство - може да се остави да затихне единствено с - чакай да преброя - малайзийска, холандска, американска, индонезийска, австралийска и не помня още каква зелена светлина.

                        За възможността случилото се да е издънка - вече съм коментирал и коментирам пак - мисля че случилото се не е умишлено а е издънка, и на основата на реакциите на сепаратисти и руснаци през първия ден и през първата седмица - моите залози за сепаратистка издънка са 80-90%, а за украинска - 10-20%.

                        Вариант умишлено сваляне на самолета на принципа "прееби другарче" виждам с шансове точно нула, понеже абсолютно никоя от страните няма интерес от това.

                        По това беше коментара ми по-горе и продължавам да твърдя че версията умишлено сваляне от украинците е точно толкова нелогична колкото умишлено сваляне от сепаратистите или от който и да било друг в района.

                        Но в почти нулевия вариант "умишлено сваляне" - продължавам да твърдя че украинците биха загубили много повече от сепаратистите, поради вкарването им в международна законова рамка в която сепаратистите просто не са.
                        Последно редактирано от Goblin; 30-07-14, 16:46.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          ...продължавам да твърдя че украинците биха загубили много повече от сепаратистите, поради вкарването им в международна законова рамка в която сепаратистите просто не са.
                          Имайки предвид кой им бута фитилите - 'законовите рамки' (за съжаление) не са фактор... Напоследък международната политическа обстановка прилича на нашия парламент: стане гаф - няма проблеми - ще променим закона заради гафа та да излезем сухи от водата...
                          За вероятността свалянето на самолета да не е умишлено съм съгласен - и според мен по-вероятно е човешка грешка (май го бях писал още в първите страници и ме заядоха как може сваляне на самолет да е неумишлено...)...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            За законовите рамки - закон разрешаващ свалянето на граждански самолети все още няма как да се прокара. А и коментара ми беше че едните са им далеч по-подвластни отколкото другите, а не за това колко са силни. Колкото и да са слаби - умишлена конспирация (под конспирация разбирай предварително планиране) за сваляне на граждански самолет до сега нямам данни да е имало, или ако е имало - да се е разминала някому. Горе се спрягаше именно такъв вариант.

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ...и според мен по-вероятно е човешка грешка...
                            И според мен. И между другото щеше да е много интересно ако бяха достъпни данните за самоубийства с лично оръжие в района в деня на и дните след катастрофата. Зер подобно събитие би се отразило на нормален човек ако се чувства отговорен по някакъв начин.
                            Последно редактирано от Goblin; 30-07-14, 17:52.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              ...Колкото и да са слаби - умишлена конспирация (под конспирация разбирай предварително планиране) за сваляне на граждански самолет до сега нямам данни да е имало, или ако е имало - да се е разминала някому. ...
                              За кой ли път споменавам отново плана Northwood... План, мислен точно от тези, на които им се е разминавало...
                              Да, малко видоизменен вариант на споменатото по-горе е, ама пак е показателно...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                ... И между другото щеше да е много интересно ако бяха достъпни данните за самоубийства с лично оръжие в района в деня на и дните след катастрофата. Зер подобно събитие би се отразило на нормален човек ако се чувства отговорен по някакъв начин.
                                Да си чул за самоубийство на украински ПВО-шник след свален Ту-154 през 2001 година? Или за самоубилия се ракетчик след Бровари през 2000 година? Или за теглили си чертата летци след Лвовската трагедия през 2002 година?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X