Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    Доста прилича на това:



    Ти беше пуснал и още една снимка на рамка на прозорец от кабината според мен, размера на дупките е подобен на тези малки кубчета
    https://www.flickr.com/photos/jeroen...n/photostream/

    https://www.flickr.com/photos/jeroen...s/14769648553/

    https://www.flickr.com/photos/jeroen...s/14747437974/

    https://www.flickr.com/photos/jeroen...s/14749781785/

    https://www.flickr.com/photos/jeroen...s/14542018920/

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение

      Твърди се, че това е БЧ от ракета за ЗРК "Бук" (виждат се 2 типа готови поразяващи елементи)...
      То хубаво се твърди, ама във форума, откъдето си я взел тази снимка, ясно си пише, че снимката не е мястото на инцидента, а е взета от Интернет. Заедно с тази снимка има още една, показваща цялото изделие

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wDXYVth.jpg
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5601777

      А на него ясно се вижда надпис "Инертная". Т.е. това най-вероятно е някаква учебна бойна глава. Доколкото става ясно от различни източници, готовите поразяващи елементи на ракетите от ЗРК Бук са различни в зависимост от производителя. Така че не е задължително тези от ракетата, използвана в Украина, да са същите като на учебната.

      П.П. Иначе - да. 9Н314 е обозначение на бойна глава за ракета 9М38М1, използвана от ЗРК Бук.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-07-14, 18:39.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        То хубаво се твърди, ама във форума, откъдето си я взел тази снимка, ясно си пише, че снимката не е мястото на инцидента, а е взета от Интернет. Заедно с тази снимка има още една, показваща цялото изделие

        ..................

        А на него ясно се вижда надпис "Инертная". Т.е. това най-вероятно е някаква учебна бойна глава. Доколкото става ясно от различни източници, готовите поразяващи елементи на ракетите от ЗРК Бук са различни в зависимост от производителя. Така че не е задължително тези от ракетата, използвана в Украина, да са същите като на учебната.

        П.П. Иначе - да. 9Н314 е обозначение на бойна глава за ракета 9М38М1, използвана от ЗРК Бук.

        Ами малко цяла е за да е от мястото на инцидента, нали?

        С оглед на това, че БУК все още е на въоръжение е малко трудно някой да "обели" истинска "боеголовка", затова ще се задоволим с инертна, какво да се прави.
        Да попитам, откъде прочетохте, че това е за 9М38М1, аз нещо не открих инфо....

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
          ... Да попитам, откъде прочетохте, че това е за 9М38М1, аз нещо не открих инфо....
          http://russianarms.mybb.ru/viewtopic.php?id=59&p=12
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
            ...
            Да попитам, откъде прочетохте, че това е за 9М38М1, аз нещо не открих инфо....
            Мисля че беше в руската новина, че е имало украински учения със ЗРК, да намерих.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Зариваме поредната дупка изкопана от DBRS, оказа се че и в нея няма гърне със злато и продължаваме строго по темата.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Интересно, клипа е украински от 16.07 (ден преди трагедията с Боинга), на минута 4:48 и след това се вижда батарея украински БУКове с все радарите и цялото ЗРК стадо на позиции от мястото на провеждане на АТО- според самите украински надписи. А официално според самите тях там е нямало такова нещо...
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Интересно, клипа е украински от 16.07 (ден преди трагедията с Боинга), на минута 4:48 и след това се вижда батарея украински БУКове с все радарите и цялото ЗРК стадо на позиции от мястото на провеждане на АТО- според самите украински надписи. А официално според самите тях там е нямало такова нещо...
                  Нещо бъркаш. Никога не са отричали че имат такива батареи- но те са около щаба на АТО в Изюм. Тегли пергела и ще видиш дали може от там да е стреляно.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Има се в предвид, че са отричали да имат установки в предполагаемата зона от която да е обстрелян боинга...

                    Интернет потребители предоставиха репортаж на телевизията на украинското министерство на отбраната „Час Ч“, излъчен на 16 юли, буквално часове преди трагедията с малайзийския самолет. На видеото се вижда ЗРК „Бук“ на украинските ВС, който се насочва към зоната на провеждането на силовата операция в югоизточната част на страната.

                    http://pan.bg/view_article-62-24256-...-VIDEO%29.html
                    Последно редактирано от Самодържец; 28-07-14, 21:15.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      Нещо бъркаш. Никога не са отричали че имат такива батареи- но те са около щаба на АТО в Изюм. Тегли пергела и ще видиш дали може от там да е стреляно.
                      Знам бре омбре- аз знам, ти знаеш, който иска и трябва знае. То от тоя щаб до мястото на инцидента надали е проблем да мръдне за 24 часа марш на скок. Ама га някой се изцепи, че не е така и че нямало и ме дразни. Не ми се търси сега по сайтовете, кой от укр. правителство се плюнчеше, че там нямало, че те не разполагали, че нямали техническата възможност и т.н. Също като лъжовното твърдение на Бородяев от сепаратистите, че се здобили със "Стрела-10" едва на 21.07, а в нета циркулират клипове с него от поне 3 седмици от преди това.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Добре де,
                        братушките имат локатор способен да засича 10см. обект на 2000км.
                        С него са засичали норвежка ракета. Украйна според вас не е в обсег?
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          Добре де,
                          братушките имат локатор способен да засича 10см. обект на 2000км.
                          С него са засичали норвежка ракета. Украйна според вас не е в обсег?
                          Тея ли тучове имаш предвид?


                          Да с тея могат, балистични ракети и някои др. екстри.
                          Ама проблема не е толкова в радарното засичане, а в конкр. случай обсега на ЗРК. Цел може да засечеш и на 5000км, въпроса е ЗР на какво разстояние фърка.
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Да, точно, това било на 24ч. дежурство.
                            Като казват че имат и система свой-чужд, ловяла всичко хвърчащо, и то преди 20год. Едва ли са стояли на място. След като вече заговориха за ракета, то записа и със сигурност трябва да го имат.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Хуйнята е направена за засичане и предупреждаване от изстрелването на МБР (междуконтинентална балистична ракета) от противника. Казано просташки- някой пуска от точка А МБР, тя отива в космоса и после инерциално от космоса се насочва в точка Б на руска територия. Просто периметъра и зенита, който следи е доста високо и надали ЗРК със своите 10-11 км влизат в обхвата и.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Тук твърдят за далеч по-големи възможности:

                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X