Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    ... Една ламаринка да подхвърлиш обгорена с остатъци от едно взривно в/во (примерно от пзрк) при друга ламаринка обгорена от друго - времето прекарано в анализ на първата ламаринка е време не-прекарано в анализиране на правилната ламаринка. Примерно.
    Само че, в момента, в който установят, че първата ламаринка е от, примерно, Ан-26, а не от Боинг 777, ти моментално ще бъдеш посочен с пръст като виновник за инцидента, който се е опитал да опорочи разследването, като замърси местопроизшествието ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Само че, в момента, в който установят, че първата ламаринка е от, примерно, Ан-26, а не от Боинг 777, ти моментално ще бъдеш посочен с пръст като виновник за инцидента, който се е опитал да опорочи разследването, като замърси местопроизшествието ...
      Че аз не съм ли така или иначе нарочен за виновник за инцидента, и не съм ли така или иначе обвинен в опорочаване на разследването чрез непълно допускане на OSCE наблюдателите и прочее не-мои хора още от първия ден ?
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        Един болт с диаметър 22мм намерен в останки от катастрофа например,...
        Юра какво мислиш за факта на съвсем запазена(цяла,лъскава,нова,несмачкана) бутилка украинска/руска минерална вода ПОД парчето крило или квото там? Парчето на вид е над 5-10кг.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:voda.jpg
Прегледи:1
Размер:184.9 КБ
ID:5600915
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-07-14, 19:22. Причина: Снимка
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          Юра какво мислиш за факта на съвсем запазена(цяла,лъскава,нова,несмачкана) бутилка украинска/руска минерална вода ПОД парчето крило или квото там? Парчето на вид е над 5-10кг.
          Конкретно това - липса на на квалифициран спасителен/разследващ персонал с опит в подобни ситуации / липса на отцепване на района.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Конкретно това - липса на на квалифициран спасителен/разследващ персонал с опит в подобни ситуации / липса на отцепване на района.
            Нещо не усетих как дублирах
            Така дето пишеш е много силно меко нежно казано, но липсва думата умишлено

            Да обобщим:
            за падналия "Ан" имаме новина за 10 мин. откакто е паднал + репортери на място.
            за падналия 777 имаме 2 дни до изявление лично на путин, всичко друго мълчи + още 2 дни да допуснем международни специалисти, като дошлите такива специалисти дори бяха върнати.

            Совершенно случайно!
            аа да, Путин за първи път си прехапва устните пред камера, а малко след това намира за нужно да прави изявление след полунощ, ей тъй за информация и чиста съвест!
            Последно редактирано от derhunter; 23-07-14, 21:47.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Нещо не усетих как дублирах
              Така дето пишеш е много силно меко нежно казано, но липсва думата умишлено

              Да обобщим:
              за падналия "Ан" имаме новина за 10 мин. откакто е паднал + репортери на място.
              за падналия 777 имаме 2 дни до изявление лично на путин, всичко друго мълчи + още 2 дни да допуснем специалисти, като дошлите специалисти дори бяха върнати.

              Совершенно случайно!
              За горното съм съгласен с теб.

              Коментара ми беше за бутилката, която може да означава всичко и нищо - от преместване на въпросния елемент върху бутилката, до подпирането му с бутилката за да се нагласи по-добре за снимката. Това което свършва като разследване неминуемо започва като спасителна/преценяваща/издирваща/довършителна (според това какво правят по принцип с останките от предишните свалени военни самолети) операция, а там няма изискване за не-пипане и не-местене на елементи от самолета - поне не осъзнато от самото начало. Може отстрани да е имало труп и да е трябвало елемента да се премести.

              Вече защо е имало бутилка върху която да се премести - може да е от недалновидно хвърляне на въпросната от някой от работещите там до (слабо вероятно понеже е чистичка) присъствието и на полето преди аварията.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]727841[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]727827[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]727826[/ATTACH]

                Тук, като че ли някой е търсил/правил нещо? Видно е, мисля, че бая тежичко парче от конструкцията е пренесено на 7-8 метра и белези от доста огън по тревата там, където на първата снимка няма признаци за такъв. Пекли са си шишчета или какво?
                Колега ,прегледай пак внимателно снимките(особено последната),виж под какъв ъгъл са снимани, и сам ще си отговориш!

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Понеже стана ясно, че на никой от нас анализите по картинка няма да ни се получат, аз предлагам всеки да си каже своята/или тази чужда, която е приел/ версия.Аз например приемам версията, че самолета е свален от сепаратистите, без да знаят какъв е, с установка Бук.Очаквам доказателства за това че са разполагали с такава система, и на следващ етап - откъде и как им е попаднала в ръцете.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Аз също съм за тази версия, с изричното мнение че не е имало умисъл за сваляне на граждански (независимо чий) самолет от абсолютно никой в радиус една астрономическа единица, било то пряко, косвено, с отлконение на маршрути и прочее глупости. Просто е станала изключително дебела издънка. Причините да съм на това мнение е чисто и просто бръснача на Окъм, подплатен от истерично неадекватния руски / опълченски ПР и публикациите в предишните седмици. Колкото и да не се приемали в съда самопризнанията като доказателство.

                    В това отношение считам за почти равностойна кретения единствено опитите на украинския ПР да яхнат вълната, които оставям в общи линии без внимание.

                    Доказателства за наличието в ръцете на опълченците на система способна да свали самолета не очаквам да видя, в смисъл - не такива които да ги накарат да кажат "уф, да, мамка му хванахте ни". Каквото и да е било ползвано - отдавна не е на място, а е възможно и въобще вече да не съществува в оригиналния си вид.

                    Доказателства за вида устройство с което е свален самолета ще бъдат открити сравнително бързо, но топката на вината ще бъде прехвърляна между различните страни до второ пришествие.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от plamenlori Преглед на мнение
                      .....да прибере каквото има да се крие и да въстанови местопроизшествието. Айде малко по-сериозно моля......
                      Сериозен съм.....
                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      На мен ми е трудно да намеря парчета с илюминатори
                      ....ама ми липсва от1/2 до 2/3 от самолета. Няма единия двигател, не виждам колесниците, отсъства опашката,

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Понеже стана ясно, че на никой от нас анализите по картинка няма да ни се получат.....
                      Малко са картинките, а са много тенденциозни....
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        Сериозен съм.....
                        ....ама ми липсва от1/2 до 2/3 от самолета. Няма единия двигател, не виждам колесниците, отсъства опашката,

                        Малко са картинките, а са много тенденциозни....
                        Картинките до тук не са ли само от крайното "място на падане" ? Самолета не е ли "валял" в протежение на поне километър/километри ?

                        Така или иначе всичко тиражирано до сега е от едно слънчогледово поле и един обгорен кръг на последната точка достигната от повечето останки.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          ....
                          ....ама ми липсва от1/2 до 2/3 от самолета. Няма единия двигател, не виждам колесниците, отсъства опашката,

                          Малко са картинките, а са много тенденциозни....
                          Дори 3/4 липсва,
                          на опашката имаше снимки в началото, един колесник беше най-отгоре на купчина парчетии

                          ей филмче от началото, тука също пускано
                          Последно редактирано от DBRS; 23-07-14, 20:39.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Понеже стана ясно, че на никой от нас анализите по картинка няма да ни се получат, аз предлагам всеки да си каже своята/или тази чужда, която е приел/ версия.
                            На база изчетеното/изгледаното до момента, моята версия е:

                            1. Категорично имаме несанкциониран/каубойски пуск от ЗРК. Версията със прехващача-фантом не ми се връзва, по много причини
                            2. По отношение на това кой точно е натиснал кнопката - 80/20 това да са го свършили сепаратистите.
                            Последно редактирано от windwarrior; 23-07-14, 20:39.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              За момента няма нито едно сигурно доказателство че опълчението разполага или е разполагало с такъв комплекс . Следователно единствения логичен вариант е че са го свалили украинците . Дали нарочно или по грешка е трудно да се каже на този етап . Реално само те имат интерес от това .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                За момента няма нито едно сигурно доказателство че опълчението разполага или е разполагало с такъв комплекс . Следователно единствения логичен вариант е че са го свалили украинците . Дали нарочно или по грешка е трудно да се каже на този етап . Реално само те имат интерес от това .
                                http://www.reuters.com/article/2014/07/23/us-ukraine-crisis-commander-exclusive-idUSKBN0FS1V920140723?utm_source=twitter



                                <a href="http://www.reuters.com/article/2014/07/23/us-ukraine-crisis-commander-exclusive-idUSKBN0FS1V920140723?utm_source=twitter" target="_blank">


                                Отрича:

                                http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mi...32333-emri.htm
                                Последно редактирано от Arangel; 23-07-14, 21:44.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X