Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Въпросния АН едва ли може да се покатери толкова високо....
    А относно маршрута - предния ден е използвал по-дългия път (но избягвайки опасния район)...
    Днешния е летял по 'най-прекия' и икономически изгоден път...
    Самолетите /гражданските/ не летят където си искат, а където ги насочат диспечерите.........
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #47
      От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      Маршрут на същия самолет преди три дни

      и днес........... защо ли е променен?
      Не ми се рови да търся метеокарта на района. Ако има облачност, а особено пък - буря и самолетите веднага започват да я заобикалят. Ако в съседство има коридор - летят по него, ако няма - заобикалят "през нивата" (т.е. излизат извън установения коридор за полети)

      Лично на мен в момента ми намирисва на яко замитане на следите. На "размирните" руснаци ще им бъде приписано това "геройство", защото от тях никой няма как да търси отговорност. Кой ще обявят че е стрелял - Степанчик с ватенката ??
      Това е единствения ход на Русия в момента да излезе по-малко кафява от бурята. Другия спомагателен (ако има все още някой в Кремъл с мозък - нещо в което се съмнявам) е да започнат сами да натискат за съвместна операция заедно с ООН срещу сепаратистите и да ги смачкат.

      П.П. : На старите радари самолета е просто една чертичка на екрана. На по-новите има и компютър който просто дава номера на целите и следи движението им (нещо което се правеше наум от оператора преди). За да излезне номер на полета и прочие трябва да има връзка с РВД (ръководство въздушно движение) - това е на ниво бригада за ПВО. Откъде в сепаратистите такава ?? (следвайки версията, че те са е свършили тая)
      Последно редактирано от BulAf; 17-07-14, 20:48.

      Коментар


      • #48
        От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Абе питам се, въпросният Ан може ли, да се е опитал да се скрие в радарната и топлинна сянка на Боинга...?!! Не разбирам много от тези работи, ама четейки описания на събитието, това ми изплува в съзнанието.
        Не. Или ако се случи то те трябва да са от Витязите , да летят на 3 метра един от друг в пълен синхрон, вторият да е постоянно в сянката на първият за радара.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • #49
          От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Сериозно - чуваш ли се какви ги пишеш ?

          ВВС-то дето в последните месеци само деца с прашка не са му сваляли самолети, дето се съдра темата от коментари какви бездарници са, да се чудиш как успяват от време на време да запазят броя на кацанията равен на броя на излитанията - изведнъж вадят Ан-джедай който успява да се появи от нищото колкото да залъже бедните зеничици, и после се дематериализира пак в нищото ?
          Знам, че е откачено, но ми хрумна, че ако бунтовниците не бяха сигурни, че са стреляли по Ан-26 на УА, нямаше въобще да се обаждат в случая... Ако са прави, веднага следва въпроса, какво прави украинския Ан под малайзиския Боинг..?!!

          Коментар


          • #50
            От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            Самолетите /гражданските/ не летят където си искат, а където ги насочат диспечерите.........
            От пилота се попълва летателен план, който може да бъде коригиран в дадени етапи от полета от диспечерите. Толкова голямо отклонение в предходния полет прилича на предварително зададен летателен план, и не изглежда на заобикаляне на метеорологично явление (обикновено заобикалянето е по-локално), но може да е вследствие на анализ на глобалната метеорологична обстановка (например преобладаващите в този момент и на тази височина ветрове) от страна на пилотите при подготвянето за полета..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #51
              От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

              Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
              Не ми се рови да търся метеокарта на района. Ако има облачност, а особено пък - буря и самолетите веднага започват да я заобикалят. Ако в съседство има коридор - летят по него, ако няма - заобикалят "през нивата" (т.е. излизат извън установения коридор за полети)

              Лично на мен в момента ми намирисва на яко замитане на следите. На "размирните" руснаци ще им бъде приписано това "геройство", защото от тях никой няма как да търси отговорност. Кой ще обявят че е стрелял - Степанчик с ватенката ??
              Това е единствения ход на Русия в момента да излезе по-малко кафява от бурята. Другия спомагателен (ако има все още някой в Кремъл с мозък - нещо в което се съмнявам) е да започнат сами да натискат за съвместна операция заедно с ООН срещу сепаратистите и да ги смачкат.
              Ако има забранена за полети зона, особенно над военни действия гражданската авиация не демонстрира своеволие, а заобикаля още повече, за да избегне лоши атмосферни условия, или аероплана се връща, което е крайна мярка. Но при всички случаи се допитва и иска разрешение от авиодиспечерите, което съгласува с авиокомпанията. Всичката кореспонденция, разбира се се записва от черната кутия и в диспечерските пунктове.
              И на големи височини ветровете са силни и постоянни без пориви, което не е причина за заобикаляне. Опасни са силните ветрове, особенно с пориви близо до земята, които са проблем при излитане и кацане, а ако са странични на пистата е още по-лошо.
              Последно редактирано от mbenz; 17-07-14, 21:01. Причина: допълнение
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #52
                От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                А обявена ли е забранена зона? Май не ?

                П.П.: И ще заобиколи ако има с какво - то горивото не извира.
                Изобщо има само два сценария според мен:
                Вар.1: Стреляно е от руска територия, тука командира или е луд фатмак дал заповед без разрешение от щаба или е имало срив във комуникацията между РТВ /ЗРВ/ и руското РВД. Но колко трябва да си прост за да стреляш сляпо директно по цел летяща, по граждански коридор (пък и да е била извън него) в хоризонта, в който лети гражданската.....
                Вар.2: В сепаратистите наистина има такъв ЗРК и са стреляли по нещо показало се на екрана....
                Последно редактирано от BulAf; 17-07-14, 21:03.

                Коментар


                • #53
                  От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Знам, че е откачено, но ми хрумна, че ако бунтовниците не бяха сигурни, че са стреляли по Ан-26 на УА, нямаше въобще да се обаждат в случая...
                  Ами ако съдя по изсипалото се на същия (на Стрелков) сайт ОТ оная (междувременно изчезнала) публикация насам - май мило и драго дават не само да не са сигурни, но и да не са го били писали...

                  Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                  А обявена ли е забранена зона? Май не ?
                  Мисля че не.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #54
                    От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                    Как мислите се издава заповед за сваляне на пътнически самолет, еля пък на чужда територия? Та изключете Русия от сметките!
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                      Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                      А обявена ли е забранена зона? Май не ?
                      Зоната не е забранена.

                      Инфото е от преди един час от форума който постнах.

                      ПП, излиза някаква информация че сепаратистите са открили черната кутия на самолета. За сега няма потвърждение за достоверност.
                      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                      В. Иванов

                      Коментар


                      • #56
                        От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Ами ако съдя по изсипалото се на същия (на Стрелков) сайт ОТ оная (междувременно изчезнала) публикация насам - май мило и драго дават не само да не са сигурни, но и да не са го били писали...
                        Никой не е застрахован от грешки, но за разлика от украинците, "бунтовниците" до момента не са се показвали като глупаци, еле пък Стрелков с оглед на досието му (все пак се е "пенсионирал" преди няма и година...). Та в този ред на мисли, тази вероятност става съвсем приемлива, на фона на останалите. Все пак няма нито едно доказателство, че самолета е свален от земята! На този етап всичко е догадки...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                          Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                          . съвместна операция заедно с ООН срещу сепаратистите и да ги смачкат.

                          .
                          Бре, много бързаш.За къде?
                          Да ти кажа ли аз единствено правилния вариант? И той е - широка международна комисия, задължително с участието на руската страна, която да разследва инцидента.И не няколко отделни комисии(примерно едната на ООН...и т.н.), а една единствена, с широко международно участие и съответните служби по авиационна безопасност, също и военни разследващи...Всичко друго ще са постановки.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #58
                            От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Бре, много бързаш.За къде?
                            Да ти кажа ли аз единствено правилния вариант? И той е - широка международна комисия, задължително с участието на руската страна, която да разследва инцидента.И не няколко отделни комисии(примерно едната на ООН...и т.н.), а една единствена, с широко международно участие и съответните служби по авиационна безопасност, също и военни разследващи...Всичко друго ще са постановки.
                            Да-съвсем скоро, може би още утре в Украйна ще има представители на фирмата-производител на самолета(задължително и разбираемо, нали), на авиокомпанията-собственик и на украинските власти, като трябва да се допуснат такива и от руска страна щом има обвинения към Русия.
                            Взрив в самолета черната кутия не може да различи от взрив от зенитна ракета, но не мисля, че изстрелване на такава е възможно да се изпусне от спътниците точно в този район, и в тези дни.
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Знам, че е откачено, но ми хрумна, че ако бунтовниците не бяха сигурни, че са стреляли по Ан-26 на УА, нямаше въобще да се обаждат в случая... Ако са прави, веднага следва въпроса, какво прави украинския Ан под малайзиския Боинг..?!!
                              А не ти ли хрумва, че поради недостатъчна квалификация може да са объркали летящия на 2 пъти по-голяма височина Боинг с доста по-малкия Ан-26?

                              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                              ... Взрив в самолета черната кутия не може да различи от взрив от зенитна ракета, но не мисля, че изстрелване на такава е възможно да се изпусне от спътниците точно в този район, и в тези дни.
                              Ако разследващите имат достъп до достатъчно отломки от самолета ще имат възможност да установят дали става въпрос за взрив отвътре или за поражение от зенитна ракета отвън. В същност, зенитната ракета не е задължително да е взривила самолета с пряко попадение. Имат и взриватели, които се задействат в близост до целта и тя се поразява от осколките (каквито следи са открили по останките от сваления с украинска С-200 самолет).
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-07-14, 21:32.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Знам, че е откачено, но ми хрумна, че ако бунтовниците не бяха сигурни, че са стреляли по Ан-26 на УА, нямаше въобще да се обаждат в случая... Ако са прави, веднага следва въпроса, какво прави украинския Ан под малайзиския Боинг..?!!
                                Технически няма как да стане. Ан-чето няма как да насмогне на скороста и височината на Боинга.

                                Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                                А обявена ли е забранена зона? Май не ?

                                П.П.: И ще заобиколи ако има с какво - то горивото не извира.
                                Изобщо има само два сценария според мен:
                                Вар.1: Стреляно е от руска територия, тука командира или е луд фатмак дал заповед без разрешение от щаба или е имало срив във комуникацията между РТВ /ЗРВ/ и руското РВД. Но колко трябва да си прост за да стреляш сляпо директно по цел летяща, по граждански коридор (пък и да е била извън него) в хоризонта, в който лети гражданската.....
                                Вар.2: В сепаратистите наистина има такъв ЗРК и са стреляли по нещо показало се на екрана....
                                Уотсън, липсват ми мотивите.... Поне засега.

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Ами ако съдя по изсипалото се на същия (на Стрелков) сайт ОТ оная (междувременно изчезнала) публикация насам - май мило и драго дават не само да не са сигурни, но и да не са го били писали...Мисля че не.
                                Не, че е невъзможно, ама от името на Стрелков циркулират в нета една дузина сайтове, които пускат каквото и както им падне. И това не е от вчера или днеска. Май и на бат Бойко му направиха дублажи на фацебукето

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Мисля че не.
                                Май да...

                                Лично мнение: самолета е свален чрез зенитна ракета от: руснаците ИЛИ украинците ИЛИ от бомба на самолета заложена предварително.
                                Пак според мене в случая сепаратистите има най-малко вероятност да са пряко виновни за това и те да са го свалили.
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X