Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украина

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    А кой ще е нотариуса
    Ха-ха! Американците, как кой?! Нищо, че косвените обвинения към Русия, автоматично я правят страна по случая. Има една стара поговорка, която ми харесва: "Кадия те обвинява, кадия те съди". Само дето ще трябва някак да стъпят на територия, контролирана от сепаратистите, за да разследват. А това няма да хареса на Русия и със сигурност никак няма да хареса на сепаратистите... Тази катастрофа тепърва ще нажежава обстановката в Украйна.

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украина

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Абсолютно би бил прав, ако е бил свален от самолет. Изпитвам все пак известна доза скептицизъм пред твърдението на сайта от линка че на спряганата ЗРК система се ползват "само фугасни глави", и че "осколъчни се ползват само на ракети В/В"
      Поразсъждавай малко над това (от коментарите под статията е...):

      сожалению, автор не совсем в теме. Уже давно в ракетах ПВО реализован принцип осколочной БЧ, основным поражающим элементом которой являются готовые осколки. Этим достигается высокая плотность разлета, обеспечивающая значительную площадь поражения. На этом фото другое важно: направление движения осколков после подрыва. Судя по следу, подрыв ракеты произошел в задней полусфере самолета, что однозначно указывает на укропскую ПВО, как применившую это смертоносное оружие. Процитирую свою мысль, высказанную в обсуждении ниже: Пусть укропы не беспокоятся, их, как террористов, осудят за уничтожение Боинга и убийство неповинных людей. Необходимо в первую очередь определить характер стрельбы - на встречном курсе или вдогонку. Ракета данного комплекса оборудована радиовзрывателем, который дает команду на подрыв БЧ при подлете к цели на определенное расстояние. К тому же, разлет осколков имеет воронкообразную форму, средняя линия которой расположена под некоторым углом к продольной оси ракеты. Т.о., в случае стрельбы на встречном курсе, наибольшему разрушению подвергаются элементы планера, расположенные в передней полусфере, вдогонку - в задней. Характер расположения противоборствующих сторон и маршрут движения борта, соотнесенные с местом падения Боинга, свидетельствуют, что укропы могли стрелять только вдогонку, а армия Новороссии, если бы у нее на вооружении был Бук, только на встречном курсе. То, что кабина пилотов визуально по ТВ картинке сохранилась хорошо, а также, что разрушения двигателей и плоскостей значительней в задней полусфере, однозначно свидетельствуют, что стрельба велась вдогонку. Укропы, скоты, вам не отмыться вечно!

      Источник: http://politikus.ru/events/24720-str...ne-buk-m1.html
      Politikus.ru

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украина

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Баси тоя дето е стрелял страшно се е минал. На ония филмчета за Град-а го спрягат с ненам колко си вида възможни муниции, а Бук-а - грозно и несправедливо ограничен на "осколочно-фугасные" по решение на авторитетен интернет източник, и точка - нищо друго не може да му се сложи. Остави това, ами на братчето му в уикито за бойната глава като вариант се коментира Frag-HE, което го водят Fragmentation High-Explosivе, а това горкото - хем фугасно, хем набедено.

        Това голям карък да ти се падне такъв Бук, да знаеш. Пък в Дейли мейл чак направили и картинка как би ударила фугасна глава и как би ударила осколъчна, пък да не знаят че на Бук осколъчни глави няма. Щото нали там - фугасни са само.
        Да сравняваш "Град", с "Бук" е меко казано - смешно
        Ама така е, като повечето от участниците в дискусията са виждали ЗРК и "Град" само на снимка.

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украина

          С 300 самолета повече в небето над България заради боинга

          http://www.blitz.bg/news/article/280024
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украина

            Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
            С 300 самолета повече в небето над България заради боинга

            http://www.blitz.bg/news/article/280024
            РВД ще се налапат здраво....

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украина

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Поразсъждавай малко над това (от коментарите под статията е...):

              Нямам знанията да разсъждавам по това. Единствено ми стига логика да помисля че подобна ракета може би може да хване Круз или свръхзвуков изтребител разгънат на пълна ръчка "само на догонване" или "само на пресрещане" според първоначалната си пускова позиция, зер ония са бързички. И пак - само за да ти угодя и понеже не разбирам.

              Но на пътнически самолет летящ с дозвукова скорост смея да мисля че може да се представи от всяка посока която си реши или която реши оператора, предвид че може буквално да танцува около него. Каква е тая система дето в часове филми обясняват как само кафе не може да прави, и в един момент горкичката трябва да пъшка след или пред пътнически лайнер щото само така става а иначе не ? Хайде холан.

              С цялото ми непознание - пътнически самолет това нещо може да удари където си реши, от посоката която реши, когато реши. Това е все едно квартален бияч да бие бабичка. Може с шамари, може са шутове.

              Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
              Да сравняваш "Град", с "Бук" е меко казано - смешно
              Ама така е, като повечето от участниците в дискусията са виждали ЗРК и "Град" само на снимка.
              Смешното е да разчетеш някъде че ги сравнявам, но явно толкова можеш. Няма лошо. Аз когато не разбирам си казвам. Чакам някой специалист да ми потвърди черно на бяло че Бук може да се натовари само с един вид глави. Не-осколъчни.
              Последно редактирано от Goblin; 18-07-14, 22:45.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                .

                Но на пътнически самолет летящ с дозвукова скорост може да се представи от всяка посока която си реши или която реши оператора, предвид че може буквално да танцува около него. Каква е тая система дето в часове филми обясняват как само кафе не може да прави, и в един момент горкичката трябва да пъшка след или пред пътнически лайнер щото само така става а иначе не. Хайде холан.

                .
                Някакво объркване става тука относно възможностите на тези системи и не на последно място - ми използването им не се свежда до елементарното натискане на кнопка "пуск".Но да започнем от филмите за които споменаваш - сигурен съм, че точно на теб ти е във възможностите да отсееш пропагандата...
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украина

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Някакво объркване става тука относно възможностите на тези системи и не на последно място - ми използването им не се свежда до елементарното натискане на кнопка "пуск".Но да започнем от филмите за които споменаваш - сигурен съм, че точно на теб ти е във възможностите да отсееш пропагандата...
                  Аз най искрено не разбирам.

                  Твърдиш ли, като човек със знания по въпроса, че ЗРК Бук модел "тоя дето го набедиха" (щото забравих какъв беше форумния консенсус относно какви точно установки са видени в района) - НЕ МОЖЕ да избере дали да удари в догон или в пресрещане (по избор) цел която се движи два пъти по-ниско, почти три пъти по-бавно от "нормалните" цели на подобна система, и със способности за избягващи маневри под нулата ?

                  И че операторът/компютъра на ракетата/водещата система или каквото там я води от точката А до точката "Самолет", в този конкретен случай, е имал само избора "Ако съм тук - само в догон, ако съм там - само в насрещно" ?
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украина

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Нямам знанията да разсъждавам по това. Единствено ми стига логика да помисля че подобна ракета може би може да хване Круз или свръхзвуков изтребител разгънат на пълна ръчка "само на догонване" или "само на пресрещане" според първоначалната си пускова позиция, зер ония са бързички. И пак - само за да ти угодя и понеже не разбирам.

                    Но на пътнически самолет летящ с дозвукова скорост смея да мисля че може да се представи от всяка посока която си реши или която реши оператора, предвид че може буквално да танцува около него. Каква е тая система дето в часове филми обясняват как само кафе не може да прави, и в един момент горкичката трябва да пъшка след или пред пътнически лайнер щото само така става а иначе не ? Хайде холан.

                    С цялото ми непознание - пътнически самолет това нещо може да удари където си реши, от посоката която реши, когато реши. Това е все едно квартален бияч да бие бабичка. Може с шамари, може са шутове.



                    Смешното е да разчетеш някъде че ги сравнявам, но явно толкова можеш. Няма лошо. Аз когато не разбирам си казвам. Чакам някой специалист да ми потвърди черно на бяло че Бук може да се натовари само с един вид глави. Не-осколъчни.
                    Личи ти, че не разбираш в случая (не е упрек)... Само във филми като "Смотаняци" ракетата обикаля самолета и го удря където си иска! В действителност - благодарение на в пъти по-високата си скорост и в пъти по-големите претоварвания които може да понесе, ракетата се движи по-възможно най-прекия път (самолета и да прави завои, ракетата ги "сече"...), после влиза в действие безконтактния взривател (тези ракети не са създадени за преки попадения) и се получава ето това (филмова визуализация - гледаме само попадението):

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украина

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      ... На ония филмчета за Град-а го спрягат с ненам колко си вида възможни муниции, а Бук-а - грозно и несправедливо ограничен на "осколочно-фугасные" по решение на авторитетен интернет източник, и точка - нищо друго не може да му се сложи. ...
                      Няма смисъл да сравняваш Град и ЗРК. Много различни системи са, с много различно предназначение.

                      "Бук" (ракета 9М38 и 9М317) е с осколочно-фугасна 70-кг бойна глава, която си му е съвсем достатъчна за целите, за които е предназначен.

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      ... С цялото ми непознание - пътнически самолет това нещо може да удари където си реши, от посоката която реши, когато реши. Това е все едно квартален бияч да бие бабичка. Може с шамари, може са шутове. ...
                      Да бе! Като в холивудски филм - стреляш от хълбока и целиш лошия в избрана точка от тялото. Ракетата се изстрелва към някаква точка, в която компютърът на системата е сметнал, че траекторията й ще се пресече с тази на целта, донякъде ракетата се води от пусковата установка, но във финалната фаза се самонасочва автоматично като се води по отразения от целта сигнал на РЛС, която я осветява. Къде точно ще е попадението си е божа работа.

                      П.П. Горното се отнася за конкретния случай, в който ракетата е с полуактивна система за самонасочване.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-07-14, 12:44.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украина

                        Господа, мен друго ме гложди, по материалите в нета, има части от самолета, багажи, дори и хора с минимални до почти никакви външни поражения, има огромни площи от самолета, верно парчета, отломки но пак по самите тях НЯМА почти никакви следи от взрив или огъване дори и най-интересното за мен е, че отломки има в реадиус 10-15 километра, как става това?

                        Самолета се е разделил на части във въздуха, някой части са експлодирали във въздуха и от там отломките на много километри и същевременно части от самолета со все хора и багажи падат на земята БЕЗ да се запалят и с минимални външни/видими поражения???

                        Според мен някой който разбира само видеотата ако тръгне да анализира, може да каже примерно кабина почти цяла няма взрив, крило еди си коя част няма следи от осколки или взрив, еди си какви елементи от самолета почти цели и т.н. според мен за повечето лаици като мен това е ужасно мазало, но все пак аз си представям падане от 10 километра да прави всичко на пихтия и последващо взривяване на много гориво да изпепели всичко до степен да не остане органична(тела на хора) следа и лесно горими неща да НЯМА цели, а там на видеотата хора събираха паспорти и т.н.

                        А дали и тези 1-2 видеота от уж падащия самолет ОТВЕСНО почти не са фалшиви, не говоря за онова постнато тук, то си бе откровенно менте а говоря са тези в ЛЛ примерно?
                        Последно редактирано от BatGeorgeone; 18-07-14, 23:03.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украина

                          Читали?

                          http://rusvesna.su/news/1405676334
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украина

                            А може ли на попитам как по следи от осколки(без да са събрани всичките, даже 0,1% не са събрани) ще определяме догон встреча и т.д.??

                            взрива може да е в носа, отстрани, отзад, независимо дали е догонвала или не. Та?
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украина

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              ...Само във филми като "Смотаняци" ракетата обикаля самолета и го удря където си иска!
                              Кой говори за обикаляне ? Ракетата трябва да мине над 10000 метра - не може ли да си "избере" заход през първите няколко хиляди, и после да се насочи към целта в права линия с минимални корекции ?

                              Ракетата от установката до целта - само по права линия ли може да се движи ? Това няма ли най-малкото да разкрие прекалено явно къде е пусковата установка ?

                              Да разбирам ли че ако съм оператор на ЗРК и целта ми се движи странично да речем от ляво на дясно - не мога да избера дали ракетата да удари в догон или челно чрез предварителна маневра, а мога да я прасна само и единствено странично ?
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                ...

                                А дали и тези 1-2 видеота от уж падащия самолет ОТВЕСНО почти не са фалшиви, не говоря за онова постнато тук, то си бе откровенно менте а говоря са тези в ЛЛ примерно?
                                Мисля че до тук няма потвърдено видео на падащия самолет. Всичко до сега публикувано е от предишни попадения, май по транспортните самолети. Май има едно-две на пушека зад хоризонта.

                                За телата и багажа - самолета се разпада във въздуха със скорост 900 и кусур километра в час. Изръсва си съдържанието като пакет ориз. После може да части и модули да си горят колкото искат, зрънцата вече са изпаднали. Аз така го виждам. Преди десетилетия оная хърватската стюардеса дето оцеля при падане от 10000 метра беше подобен сценарий - взрив и разпадане на самолета. Жената беше почупена, но не обгорена. А дрехи, паспорти и книги - какво да им стане при подобно падане. Дреме им дали падат от 10 метра или от 10000.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X