Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украина

    Я се замислете , кой има полза от свалянето на този самолет , и то на 50-60км. от границата? Украинската армия понесе доста загуби в последно време , видяха , че не могат да се справят сами , и това е повод да им дойде някой на помощ. Като гледам как се развиват събитията и обвиненията , очаквам в близките дни украинската армия да намери въпросната зенитна установка , която преди това е била пленена от сепаратистите , само дето копчето го е натиснал някой друг , свикнал да убива.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Няма такова нещо, радвам се някой като си признае, че се правил на ударен

      Май си си въобразил, че си ме хванал в противоречие. Обаче си в голяяяяяяяяяяяма грешка.

      Твоето украинско "откритие" пише:

      ... Согласно официальной информации российского телеканала "Звезда" на вооружении армии РФ есть зенитно-ракетные комплексы "Бук", которые могут поражать цели без радиолокационных станций, поскольку она монтируется на саму боевую установку. ...
      и посочва 3:50 от видеото, където става въпрос точно за това, че, за разлика от предшественика си "Куб", самоходната огнева установка на ЗРК "Бук" има собствена РЛС и може да действа самостоятелно. Т.е. нещо, което аз от самото начало твърдя в тази тема.

      А в моето мнение, което си цитирал с мисълта, че си ме хванал, става въпрос за полуактивната глава за самонасочване на самата ракета (едно такова остроносо и продълговато с перки, което се изстрелва от пусковата установка), която се нуждае от РЛС, която да осветява целта.

      Та така! Вземи се образовай, ако ще спориш на непознати ти теми! Цензор нет не става за учебно пособие.

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Беше въпрос на време да локализират и градовете
      И за град-овете дали не прибързваш? Като видях натовски генерал си рекох, че са засекли установките със средства за обективен контрол (я спътници, я нещо друго). Пък той човекът бил обезпокоен от "последното видео", заснето с телефон, по което украински активисти някакси изчислиха, че Град-овете били на руска, а не на намиращата се на километър и половина по-нататък украинска територия.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-07-14, 19:10.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украина

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        ...само дето копчето го е натиснал някой друг , свикнал да убива.
        Разбира се. Тия дето свалят по един транспортен на ден не са свикнали да убиват, те са пацифисти и са закичили ракетите си с венчета маргаритки.
        Ти замисли ли се че никой няма полза от свалянето на този самолет ?
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украина

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Разбира се. Тия дето свалят по един транспортен на ден не са свикнали да убиват, те са пацифисти и са закичили ракетите си с венчета маргаритки.
          Ти замисли ли се че никой няма полза от свалянето на този самолет ?
          Никой няма полза ако го хванат , но ако прехвърли вината на друг ,би имал полза , всичко това ако се докаже , че е свален с ракета.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Май си си въобразил, че си ме хванал в противоречие. Обаче си в голяяяяяяяяяяяма грешка.

            Твоето украинско "откритие" пише:



            и посочва 3:50 от видеото, където става въпрос точно за това, че, за разлика от предшественика си "Куб", самоходната огнева установка на ЗРК "Бук" има собствена РЛС и може да действа самостоятелно. Т.е. нещо, което аз от самото начало твърдя в тази тема.

            А в моето мнение, което си цитирал с мисълта, че си ме хванал, става въпрос за полуактивната глава за самонасочване на самата ракета (едно такова остроносо и продълговато с перки, което се изстрелва от пусковата установка), която се нуждае от РЛС, която да осветява целта.

            Та така! Вземи се образовай, ако ще спориш на непознати ти теми! Цензор нет не става за учебно пособие.
            Не, не съм те хванал в противоречие, просто внушаваше, че не може ей тъй необразовано да стреля без радар, "ка я мислите вий тая рабута без подсветка" затрайвайки си че знаеш? че подсветка има.
            Но пиши ме неграмотен ако ще е спокоен сънят ти!Печелиш

            А сега дай да си пошпрехаме защо Букове джиткат насам натам през руска граница а Русия е единствената в съвета на ООН която няма офисяли изявление за боинга. М? Аз залагам на изпързаляна разведка. Особено радват репортажите 13-15 мин. след загубената връзка, а самолета пада поне минута.
            Това е защото освен гениални електрончици, там има и гениални журналисти, ех какви журналисти, Кадиров им е охрана
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Не, не съм те хванал в противоречие, просто внушаваше, че не може ей тъй необразовано да стреля без радар, "ка я мислите вий тая рабута без подсветка" затрайвайки си че знаеш? че подсветка има.
              Но пиши ме неграмотен ако ще е спокоен сънят ти!Печелиш
              Аз бях този, който твърдеше, че не може да е единична установка. После Чавдар писа, че може. Погледнах в дебелата книга и не ми оставаше друго освен да се съглася. Единствено продължих да твърдя, че сама установка може, но не и без поддържащите машини (не други ПУ и радар, а спомагателни технически машини и апаратура):
              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              ОК, де- една ПУ. Може да не е батарея, а както казваш еденична машина. Ама другите дивотии как ще ги съкратиш?:
              • машина технического обслуживания (МТО) 9В881М1-2 с автоприцепом ЗИП 9Т456
              • мастерская технического обслуживания (МТО) АГЗ-М1
              • машины ремонта и технического обслуживания (МРТО):
                • МРТО-1 9В883М1
                • МРТО-2 9В884М1
                • МРТО-3 9В894М1

              • транспортная машина 9Т243 с комплектом технологического оборудования (КТО) 9Т3184
              • автоматизированная контрольно-испытательная подвижная станция (АКИПС) 9В95М1
              • машина (мастерская) ремонта ракет 9Т458
              • унифицированная компрессорная станция УКС-400В
              • подвижная электростанция ПЭС-100-Т/400-АКР1.
              И все още съм склонен да го твърдя, поне докато някой истински специалист не ме опровергае.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                ...но ако прехвърли вината на друг ,би имал полза , всичко това ако се докаже , че е свален с ракета.
                Да. Със същия успех можеш да пробваш да минеш на финала на суперкроса гол по патка на мотора и после да кажеш че е бил другия. Докато междувременно някой се чуди минал ли е аджеба някой гол по патка с мотор или не.

                Хайде стига глупости. Мъка ми става да ви гледам как се гърчите да си оправдаете на отбора издънката.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украина

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  А, моля те, сакън. Русия не помага на бунтовниците. Как така ще им пращат модули. Руското гражданско общество е намерило специалист, който с поялник в ръка и фас в уста е оправил повредените модули, а когато си е дал сметка че въобще ги няма ги е възстановил по памет.
                  Хубавото поне на руската военна техника е че всичко е на модули . Отвиваш 4 болта и вадиш модула . На времето като някой се скапеше в техниката да управление на полетите и свръзките вадеха работещ модул от някой от камионите а разваления отиваше някъде в Пловдив а при по тежки ремонти в завода в Разград . Тая техника е направена да се ремонтира лесно в полеви условия и от хора със сравнително малко технически познания в областта на електрониката .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украина

                    Припомням че нито форума, нито темите му ще бъдат превръщани в Петриеви панички за изучаване на микроорганизмите въдещите се в главите на някои "журналисти".
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украина

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Хубавото поне на руската военна техника е че всичко е на модули . Отвиваш 4 болта и вадиш модула . На времето като някой се скапеше в техниката да управление на полетите и свръзките вадеха работещ модул от някой от камионите а разваления отиваше някъде в Пловдив а при по тежки ремонти в завода в Разград . Тая техника е направена да се ремонтира лесно в полеви условия и от хора със сравнително малко технически познания в областта на електрониката .
                      Помня ги, малко ли съм ги вадил Не ми беше за това думата
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украина

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        , на отбора издънката.
                        Ама разбра ли се вече на кой отбор е издънката, че днес цял ден нищо не съм чел по случая.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украина

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Ама разбра ли се вече на кой отбор е издънката, че днес цял ден нищо не съм чел по случая.
                          То още официално няма потвърждение от независим източник че е свален с ракета . Причини да падне един самолет има много . Тия които знаят истината хич не бързат да я кажат . Всеки гледа от човешката трагедия да извлече за себе си максимум политически дивиденти .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украина

                            Поне разпръскването на останките в радиус от 15 км(по последни данни, които видях), със сигурност означава разпадане във въздуха.

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украина

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              То още официално няма потвърждение от независим източник че е свален с ракета . Причини да падне един самолет има много . Тия които знаят истината хич не бързат да я кажат . Всеки гледа от човешката трагедия да извлече за себе си максимум политически дивиденти .
                              То между потвърждение и предшестващото го официално изявление има няма 10 години в такива случаи.
                              Последно редактирано от Жоро Байкушев; 18-07-14, 20:28.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                                Е хуу де, толкова спътници кибичат на орбита там, на около се мандат какви ли не разузнавателни средства. Толкова ли е трудно да извадят данните и да кажат: да ето там и там, в толкова часа е стреляно с еди какво си?
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X