Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

    Босе, и ти Краси, като си дойдете за отпуск тука, ще говорим. Или пък аз като се добера при вас. Не е за писане идеята, само на Боса казвам - малко са ти патроните. Чети Ролс, те са инвестиция и бъдещи пари( недай боже) . Ма ти май не си чел на чичко Ролс нещата, я се порови сериозно в Survival blog, това ти е готин местен форум. Самия чичко Ролс е главен админ там.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #17
      От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

      Бенц, аз ще дам едно малко по завоалирано предложение.
      При така описаните от тебе апокалиптични ситуации, остани на оръжейното ниво на което си горе-долу сега. Направи още малко ъпгрейд с някое друго пушкало, много муниции.
      Но по-важното според мен: Осигури си една хубава система 4х4, имате там хубави големи джипари всекви видове, с добра проходимост. Идеята ми е вместо да се опитваш да оцелееш в толкова враждебна среда, по-добре се опитай да избягаш от нея, ако се стигне до там. В един размирен град с безредици, войни или катаклизми, ще имаш перманентно проблеми и хронични конфликти- с природа, снабдяване, банди, врагове и т.н. Шанса ти за оцеляване не е голям, със семейство си, освен теб има още стотици/хиляди др. бабаити с или без оръжие, банди, мародери и прочее.
      Минимизирай тея проблеми и остави най-належащите- оцеляването. Някъде в дивото и природата, където единствения ти проблем ще бъде осигуряване на храна и подслон. С една добра подготовка и това може да го решиш. Т.е. концентрация върху оцеляване в природата (палатки, спални чували, оборудване), оръжия за лов и риболов- пушки, ловни умения, медицински комплект и лекарства за спешни нужди. В такива ситуации по-лошо и опасно от човека няма. Колко ще издържиш под обсада при бойни действия, дрогирани банди и всяква сволач, така и така комуникациите и снабдяването в градовете ще се скапe? Ни пари ни оръжия ще ти помогнат там. Беш на далече в майката природа и там все ще се спогодите с нея- храна и вода бол. Та за това оборудван джеп, оборудване, оръжие, муниции и дим да те няма.
      Последно редактирано от derhunter; 11-07-14, 08:56.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #18
        От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Бенц, аз ще дам едно малко по завоалирано предложение.
        При така описаните от тебе апокалиптични ситуации, остани на оръжейното ниво на което си горе-долу сега. Направи още малко ъпгрейд с някое друго пушкало, много муниции.
        Но по-важното според мен: Осигури си една хубава система 4х4, имате там хубави големи джипари всекви видове, с добра проходимост. Идеята ми е вместо да се опитваш да оцелееш в толкова враждебна среда, по-добре се опитай да избягаш от нея, ако се стигне до там. В един размирен град с безредици, войни или катаклизми, ще имаш перманентно проблеми и хронични конфликти- с природа, снабдяване, банди, врагове и т.н. Шанса ти за оцеляване не е голям, със семейство си, освен теб има още стотици/хиляди др. бабаити с или без оръжие, банди, мародери и прочее.
        Минимизирай тея проблеми и остави най-належащите- оцеляването. Някъде в дивото и природата, където единствения ти проблем ще бъде осигуряване на храна и подслон. С една добра подготовка и това може да го решиш. Т.е. концентрация върху оцеляване в природата (палатки, спални чували, оборудване), оръжия за лов и риболов- пушки, ловни умения, медицински комплект и лекарства за спешни нужди. В такива ситуации по-лошо и опасно от човека няма. Колко ще издържиш под обсада при бойни действия, дрогирани банди и всяква сволач, така и така комуникациите и снабдяването в градовете ще се скапe? Ни пари ни оръжия ще ти помогнат там. Беш на далече в майката природа и там все ще се спогодите с нея- храна и вода бол. Та за това оборудван джеп, оборудване, оръжие, муниции и дим да те няма.
        Явно не си му чел другите теми. Евакуацията му при ситуация е посока морето.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #19
          От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

          ... и джип търсеше ама Калифорния...

          Коментар


          • #20
            От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Явно не си му чел другите теми. Евакуацията му при ситуация е посока морето.
            Морето добре, но нали трябва да се стигне до него, а и не пречи да има още един вариант зер нищо не се знае, така че подкрепям съвета на Дагобар за корава жипка оборудвана с едно-друго и натоварена с едно-друго, за да е готова за тръгване без да се губи време
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #21
              От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

              Босе, тая ЛИНК я изтърва, ама на долната пряка от вас трябва да има нещо за продажба

              Коментар


              • #22
                От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                ...не кьлва,за наденицата ше са тепаме.
                Е, те за народна република (демек - да ти вземат наденицата), ти ще си я пазиш. Та все е за ранъта борбъта.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                  То хуу с лодка да бяга, ама до къде? Идеята на лодката е от "лошата" земя да се избяга и да се докопаш до "добрата" земя. Същото може да се направи и с джепка. Дигаш си чукалата и беш на север към канадската грънциа с горите. Там кеф ти диви прасенца, кеф ти елени, риби, зайчета и др. деликатеси. Ще си живееш славно в гората. Иначе в морето нема вода, нема каталя, всеки ден на копърка да караш ще ти писне.
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    То хуу с лодка да бяга, ама до къде? Идеята на лодката е от "лошата" земя да се избяга и да се докопаш до "добрата" земя. Същото може да се направи и с джепка. Дигаш си чукалата и беш на север към канадската грънциа с горите. Там кеф ти диви прасенца, кеф ти елени, риби, зайчета и др. деликатеси. Ще си живееш славно в гората. Иначе в морето нема вода, нема каталя, всеки ден на копърка да караш ще ти писне.
                    Приеми че не си наясно с морето. Впрочем и с тамошната гора.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Приеми че не си наясно с морето. Впрочем и с тамошната гора.
                      т.е. има по-голям шанс във водата с нещо 20-30 метрово при някакъв хипопотичен глобален колапс?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                        Със сигурност повече, отколкото в нещо 5-метрово на сушата.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                          Имайки предвид текущия ти подпис, няма да споря с теб.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                            АБСОЛЮТНО,аз месец или 2 в океана карам без да се изпотя много,а за 2 месеца съм малко преди Австралия или доста под Панама или на майната си в Аляска,не ми трябва почти нищп.С една Тойота до къде съм?Не че нямам 10 туби с нафта в на бащата гаража ма за чий ми е като знам поне 5 лодки с по 10 тона в тях..........

                            Аз за това казах Трябва да пробия на 3 километра,семейство имам и тая Тойота не я виждам колко трябва да е голяма.

                            Патроните са ми малко,аз това го знам и за това по малко и с хляб,събирам още,в момента чакам още 1000 от 9мм за пистолет който още не е дошъл.



                            оставете ме мене,аз съм лесен в момента в който се добера до марината,после бой до излизане в океана / 30 минути / и другото лесно.Дайте да видим кой какво ползва в 21 век при един градски бой какъвто си заформиха в началото в Украйна,а и после какво им липсва при един кютек лятото.Викам да я държим тая тема по темата,аз как държа заредена една кола над 2 тона не е интересно,а надеждата от 3 все една да докопа 3 километра е голяма,а каква Секвоя съм загледал и защо Шеви Сьбьрб ми е паднал на мушка е съвсем друга тема.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X