Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

    Вьпрос,че имаме човек газил в извора.

    От кьм цивилна картофена гледна точка - какво / ако / оборудване имат цивилните или полуцивилни или паравоенни или полупартизани в Украйна???
    Какво пьрво изчезна от орьжейните магазини,кое оборудване е важно в един такьв бой и като оборудване за ползване,а и като такова за черни дни???

    И не пиам за модел танк,а за това какво има или би искал да има един цивилен в 21 век в градски бой за да се защити себе си и семейството си / каски,патрони,плейтове............/???Какво и липсва на войската там и кое е най-наложящо да го има???



    Птам,да си направя списьк
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

    Ами... в момента оръжейните магазини са практически празни - само САЩ и Турция доставят. Ще напиша обзорен материал по- късно. В момента цената на един патрон 7.62х39 в Киев/Днепропетровск е 4 долара в магазина и 2-3 долара "на черно" (като рискуваш ако те хванат с купен на черно армейски боеприпас). И НЯМА. Бронежилетки - продават се чохли с по две стоманени плочи (половината правени по гаражи и работилнички) които са много далеч от армейски бронежилетки.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #3
      От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

      22 цента тук Украински в консерва,по 1000 ги има,а ако се разрови човек и по-евтинки изпадат,за Драгунов Х54 пак толкова

      Чакам обзора и ако може е така едно списьче кой какво го сьрби та да си попьлня ммммммм колекцията
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

        Босе нещо ти става братле. Другаде трябва да инвестираш
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Босе нещо ти става братле. Другаде трябва да инвестираш
          Инвестирам аз ма жената ме сряза За какво са ти толкова,какво ще правиш.
          Ми трябва да пробия жена,на 2 километра поне.
          Ма това не можеш да го носиш вече..........

          И като се замисли човек е права,Шива да сьм пак сьм на кьсо.Намерих и една страничка с плейт кериьрс от 300 на 50 кинта военни както и някои други неща та сьм наскубал малко ма гаранция сьм пропуснал много та викам да питам кой какво ползва от кьм цивилен и военен тия дни в градски бой.

          А иначе Благодаря,ОК сьм си,ела и ще видиш200 кинта за патрони какво му плащаш,а всеки лев в орьжие си е лев на който стотинките не му падат.


          Ти си у Ню Йорк,там много ви защипаха сьс скапани закони,но ни го гласят и на нас тоя ..... капан та скубем на велико аз.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

            мЪхъм .. колкот и аз да мисля че Босето му требат още 4-5 чавета да му насмогнат да му лентват патроните, откъм запасяването съм съгласен с него - това е инвестиция, на която цената не се губи, се оказва.
            А аз изоставам сЮрьозно по тоз параграфТ.

            Коментар


            • #7
              От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
              мЪхъм .. колкот и аз да мисля че Босето му требат още 4-5 чавета ...

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Инвестирам аз ма жената ме сряза За какво са ти толкова,какво ще правиш.....
              Направо съм готов за журналист в жълтата преса.....


              Асене, това е за майтапа.
              Наздраве, и поздрави на фамилията!
              Последно редактирано от Veni1; 10-07-14, 19:37.

              Коментар


              • #8
                От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Вьпрос,че имаме човек газил в извора.

                От кьм цивилна картофена гледна точка - какво / ако / оборудване имат цивилните или полуцивилни или паравоенни или полупартизани в Украйна???
                Какво пьрво изчезна от орьжейните магазини,кое оборудване е важно в един такьв бой и като оборудване за ползване,а и като такова за черни дни???

                И не пиам за модел танк,а за това какво има или би искал да има един цивилен в 21 век в градски бой за да се защити себе си и семейството си / каски,патрони,плейтове............/???Какво и липсва на войската там и кое е най-наложящо да го има???



                Птам,да си направя списьк
                Зависи за какво се готвиш, те започнаха така
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cmsphoto-140120-ukraine-da-02.photoblog900.jpg
Прегледи:1
Размер:453.6 КБ
ID:5598924

                а сега си имат пълномащабна война
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Птам,да си направя списьк
                  Бос, доколко е състоятелна напрактика хипотезата да се озовеш в условия на промексиканска „Сан Диеговска народна република“?...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Бос, доколко е състоятелна напрактика хипотезата да се озовеш в условия на промексиканска „Сан Диеговска народна република“?...
                    Вероятността е ниска, но все пак различна от нула.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Вьпрос,че имаме човек газил в извора........Птам,да си направя списьк
                      Писах, ама "Мака" ми се саморесетна и изтри написаното, и сега съм и бесен и не токлова многословен.
                      В извора човек - йок.
                      Питането ти е за коренно различни случаи.
                      1. Градски бой
                      2. Защита на дома
                      3. Черни дни ( май имаше и "пробив")
                      Та отзад напред:
                      Обувки тип "работни" с метално бомбе и пластини на ходилото. Над тях наглезенен револвер "за последен шанс". 6 в барабана +12по джобовете.
                      Върху това панталон с някаква форма на презрамки и вградени протектори за колената, ако има и за подбедрицата по-добре. На колана пистолет с най-популярните в района патрони ( за теб 9 мм.) + 2 пълнителя по 15 патрона.
                      Над това бронежилетка "ундър уеър" т.е. за под дрехите. Върху нея "евридейка" с протектори на лактите ( ако има и на предмишниците - по-добре) тези може и да не са интегрирани в дрехата.
                      Очила стандартни против слънце и прах, по вашия вилает "уоли хикс", ама сигурно има и други.
                      Всяка "милитъри" украса привлича любопитството (вражеския огън) - отгоре избеляло син и твърдо "цивилен"
                      Ръкавици цели кожени затворени към китката с цип - но само ако имаш навици да работиш с тях и оръжието.

                      За дома нещо късо автоматично (патрони като това на кръста ти) тип "Узи". Авариен боекомплект макс 500 патрона.
                      За по-груби действия, по-дълго (може горния калибър). В резерв и за особенни гости нещо със заглушител. ...... и вяра в Бог.
                      Патроните и огневата ти мощ не са единствените в уравнението за семейно оцеляване. Основно е вода, след това храна, енергия за дезинфекция и т.н....

                      За градски бой там .....зависи кой с кого и защо се бие.....


                      П.П. Преди 100 години си спомням че реших да се правя на мъж и на някъде тръгнах екипиран с четири сумки с по четири заредени пълителя във всяка......много бързо разбрах грешката си.
                      Последно редактирано от дядо владо; 11-07-14, 00:15. Причина: саморесет на компа :-((((
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                        Оръжието е ясно,там съм ОК или ще съм напълно ОК като напипам къс Калашник нормален калибър.Имам месец чакане обаче,че по едно на месец дават само.

                        Ситуация 1 и 2 и 3,знам ли аз какво и къде и защо.
                        Половината работи поне ги имам,но ми е интересно какво им липсва на Украинци в 21 век в градски бой първо и после малко селски лятото.


                        Вие майтап си правите ма аз съм с една вечерна и една пустинна бойна готовност,сега събирам една за градски бой с притичвания и припълзявания.
                        Оръжието долу горе съм ОК,нямам къс Калашник както казах,но му идва и на него реда.Едно дълго точно,една карабина среден размер 7.62Х51 с малко над 1000 патрона /2 наближават ма не съм ги броил скоро /.
                        От късите 2 в 9мм,1 брой 45ти като втория съм го заплюл вече / съседната тема / и един в 357 барабан за сега.
                        Патрони имам за малка обсада еле в 9мм,пълнители над 10 патрона нямам право /това с правото ще го мисля къде да го заровя,че Калашник с 10 патрона само ще имат да взимат ........./но на пищов имам по 6-10 пълнителя,половината заредени стоят.

                        лентоването лесно,Лула нам си какво ги лентова за нула време.

                        Друго ме интересува - оптики за близък,плейтайм кериьрс,каски,уреди за нощно,комуникации / че става и с морски радиостанции ма аз да питам /.Просто да си попълня списъка и да знам какво да търся и като ми изпадне на гюме да пуцам.


                        Водата,храната,енергията,лекарствата.........са за друга тема,тая ще я гледаме да си стои с бойната готовност.


                        добре съм,дишам дълбоко,добре съм.........
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                          Сега остана и местните българи в България да осъзнаят реалността а тя е, че и те като украинците са вече със свалени наполовина гащички и да започнат и местните да се "подготвят" а поводи за ползуване на подготовката скоро ще има, я циганите ще прекалят, я политиците отново ще прекрачат прага на търпимост и т.н.

                          Нито подклаждам омраза, нито призовавам към нещо страшно, просто си мисля на глас разни неща...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                            Е как няма,от 20 цента патрона скача на 4 долара и го няма.

                            Злато,ще се замеряме с това злато или бартери джинджир за 5 патрона ще въртя,а и тук свободно мога да продам на съседа една кофа с патрони по цени каквито на мен ми изнася.Да не се чудите де,нищо ми нямаШЕ
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Цивилните в Украйна - кой,какво и как ползва???

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Бос, доколко е състоятелна напрактика хипотезата да се озовеш в условия на промексиканска „Сан Диеговска народна република“?...

                              Не я знам,гледам Гуатемала си чисти Маите вместо да им устройва геноцид,а пък Мескалеросите си ги прехвърлят тук,а ние тука поне сме готини си ги приемаме по братски.
                              Народна Република няма да е,тоя грездей съм го хапал и съм се клел в една Конституция когато бях попрехвьрлил двойно възрастта за влизане в казармата та не кьлва,за наденицата ше са тепаме.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X