Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
    Да си ходят по мисии ,че ако ги няма и кадроваци няма да има.Хората на тва чакат.Пък пари пак нема да има,от 130хил.армия до 30хил.съкратиха ,уж за да е малка ,модерна ,добре платена и тн.Хранилка за политици и генерали тва е БА .
    Хахахах малко е постно менюто на хранилката да ти кажа честно. Ще помоля ако е възможно да ми дадат един стар (не секретен вече) материален план.... Дори и да се краде 90% пак файдата от цялата армия за цялата бюджетна година е по- малка от 10% комисионна от 30 км. магистрала.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Доста простичко е, към противник техниката не трябва да стои откъм слабите си страни. Така че първата БМП по идея трябва да обърната с МТО спрямо прииждащите коли, плюс не е под прав ъгъл, а най-добре по диагонала в 45 градуса. А на снимката точно е обратно, към прииждащите коли стои с лява страна, къде има местата на мехвод и командира на БМП-то. Пък и аз лично не бих сложил машината с отворено ДО навън.
      Една от многото ни задачи в Карбала беше да се държим добронамерено с местното население, а не, като към врагове, неприятели и т.н. БМП-та са спрени така, просто за да маркират контролен пост. Е, един път имахме и леки ядове. Един пиян иракчанин не можа да се спре и се удари в едното БМП. Помести го на доста разстояние:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CP20.JPG
Прегледи:1
Размер:226.4 КБ
ID:5486167Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CP14.JPG
Прегледи:1
Размер:182.3 КБ
ID:5486168

      Но наистина с местните се разбирахме доста добре:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:My214.jpg
Прегледи:1
Размер:183.7 КБ
ID:5486169Натиснете снимката за да я уголемите

Име:My215.jpg
Прегледи:1
Размер:177.2 КБ
ID:5486170
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        А що не споделиш къде бяха боеприпасите за стрелквото оръжие през това време.... имам предвид по време на въпросния марш Че аз имам един мил спомен за една неуредица там....
        Е, тоя път информацията ти куца. Не знам споменът от къде ти е , но всички в колоната бяха с пълни пълнители и патрон в цевта.
        Може би говориш за един друг случай, но той не беше от чак толкова голямо значение.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          Е, тоя път информацията ти куца. Не знам споменът от къде ти е , но всички в колоната бяха с пълни пълнители и патрон в цевта.
          Може би говориш за един друг случай, но той не беше от чак толкова голямо значение.
          Напълно възможно....Факт е че аз самият не се сещам от кого и по какъв случай съм го чувал.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            Един от малкото случаи, в които съм съгласен с Mad Dog... 170 млн. в каква да е валута са "пари за семки" за каква да е армия с функции, различни от представителните. Но типично по български се гледа на дребно и по бакалски за ползата от мисиите. Малцина са тия, които си дават сметка, че участието в международните мисии е по-скоро политически акт, отколкото физически. А колкото до набиранията и кофичките, там все пак не е олимпиада и войниците не ходят на мисии да се надбягват . В общия случай най-малко физическата подготовка има значение за успешно изпълнение на задачите и е напълно достатъчно да се покриват минималните изисквания. Американски офицери са ме питали защо нямаме нито един войник с очила. Бая се затрудних докато обясня, че медицинските изисквания за участие в мисия са почти като за ВВС.При тях има и язваджии, и диабетици и хипертоници и алергични към разни неща, пък не съм чул да имат проблеми, щото са на мисия.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              Хм, не знам какво толкова сравнявате БА с US Army. Като изключим специалните им части, всички други са гола вода. Ама в буквалния смисъл. Дори се майтапехме в Ирак, че ако прекарат американския батальон, който сменихме в Карбала, през българската ВМА, то едва ли щяха да останат 10% от личния състав на служба.
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                Напълно възможно....Факт е че аз самият не се сещам от кого и по какъв случай съм го чувал.
                Mad Dog, ако се видим в Карлово някой ден, напомни ми да ти кажа кой си беше забравил патроните в България.
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                  Mad Dog, ако се видим в Карлово някой ден, напомни ми да ти кажа кой си беше забравил патроните в България.
                  Това да не си държите патроните под възглавницата? Аз си забравих шапката веднъж, ама пък патрони как се забравят? При нас се раздаваха от дежурния по рота, предварително получени от склада и ако нещо хартиса няма как да не забележиш. Получаваме си въоръжението и тръгваме. Ако са останали в някоя каса/пирамида значи доста хора са спали. Ако са останали някъде другаде, някой е за наказание, меко казано.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    Американската армия е доста общо понятие.... Щото е голяма. Ако говорим примерно за Морската Пехота- там е различно. За елитните подразделения - изобщо няма да отварям дума. А и у нас си има разлика.. Не искам да коментирам конкретика, но да не можеш да направиш две серии по 10 лицеви упори- извинявай.....
                    Реално ако искаме да имаме читава армия - дори и в настоящият и състав е необходимо:
                    1. Да се увеличи (или по- точно да се върне) бюджета до 2 % от БВП като от този бюджет бъдат изключени парите за придобиване на дълготрайни материални активи.
                    2. Да се предвиди бюджет от порядъка на 1% от БВП само да придобиване на дълготрайни материални активи за период от 10 години.
                    3. Да се увеличи заплатата на военнослужещите - както следва:
                    Редник в зависимост от класа (в това число ефрейтори и мл. сержанти) 1.5 пъти от средната бюджетна заплата за страната , без пари за класни специалности, допълнителни пари за храна, за наряди и извънредни.
                    Сержант - без лицата заемащи длъжности на батальонни и бригадни старши сержанти и старши сержант инструктори по специални предмети - 2 пъти средната бюджетна заплата-без пари за красни специалности, допълнителни пари за храна, за наряди и извънредни.
                    Батальонни и бригадни старши сержанти и прочие 2.3 пъти средната заплата за страната.
                    Офицерски състав младши и старши офицери - от 2.5 до 5 пъти средната бюджетна заплата .
                    Генералитет 7-10 пъти средната бюджетна заплата.
                    Това всичкото в съчетание с ясни, реалистични и безкомпромисни стандарти за обща физическа подготовка, умения и прочие.
                    Пълно прочистване на военните висши учебни заведения от преподаватели със стаж повече от 20 години и не заемали командна длъжност на ниво минимум к-р на батальон.
                    Да се ограничат щабните структури извън войсковите формирования до 1/5 от общата численост на подчинените им формирования- т.е. при около 15 000 редника всичкото щабни структури заедно с приложните институти, комитети и прочие да бъдат не повече от 3000 човека.
                    Създаване на ясна система ограничаваща броя на старшите офицери и генералите с цел да се премахне настоящата ситуация когато у нас ротите спокойно могат да бъдат командвани от полковници, батальоните от генерали....
                    Даване възможност на отделните войскови формирования да бъдат второстепенен разпределител на средства.... Така ще си харчат парите за това което наистина им е нужно.
                    Бързо и окончателно ликвидиране на съществуващата система на лимитни книжки- въвеждане на система с "пари за екипировка" и военни магазини по подобие на PX, където всеки да харчи парите за това което му е необходимо да да носи нормално службата- пример- за какво му е на щабният служител бойна униформа всяка година? И същевременно за какво му е на младшия офицер една парадна форма на две години (г-н. майор поправете ме ако бъркам)?

                    И т.н. и т.н и т.н.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      И едно допълнение - като казвам "заплата" имам предвид базова нетна заплата, без пари за длъжност- само тези за чин.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Тая концепция е колкото готина,толкова и невъзможна в България.За съжаление

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
                          Тая концепция е колкото готина,толкова и невъзможна в България.За съжаление
                          Пф... просто няма воля да бъде приложена.... Иначе ако искаш сядаме с листче и моливче и ти правя разчет да видиш колко точно е приложима....вервай ми смятал съм я барабар с инвестиционната програма с допустима грешка от около 10 милиона лева на година - а 10 милки са напълно нормална разлика при тези порядъци. То има и концепция за бързо евтино и ефективно подобряване на казармените райони, а така също и на битово комуналните условия на личния състав. Но там е една идея по- сложно - но пак е смятано, че е напълно реалистично. Но пък от друга страна скоро министър на отбраната няма да стана , та .... мога да си визионерствам на воля.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            То като гледам скоро може и армия да няма.Ще ги преструктурират като служба на МВР и айде.Ще се изтупат по гърдите ,колко лев са спестили.

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                              Хм, не знам какво толкова сравнявате БА с US Army. Като изключим специалните им части, всички други са гола вода. Ама в буквалния смисъл. Дори се майтапехме в Ирак, че ако прекарат американския батальон, който сменихме в Карбала, през българската ВМА, то едва ли щяха да останат 10% от личния състав на служба.
                              Защото колкото и да са гола вода си вършат задълженията без да вадят от девет дерета вода защо не трябва да я вършат. Дисциплината и подготовката им са в съвсем друго измерение. Защото аз, българския старшина като кажех нещо на американски войник знаех, че ще го свърши. Като кажа нещо на български войник в 8 от 10 случая получавам отговор как и защо няма и не бива да го прави и кой друг трябва да го свърши.
                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Американската армия е доста общо понятие.... Щото е голяма. Ако говорим примерно за Морската Пехота- там е различно....
                              Малка корекция....USMC не е в US Army и е на пряко подчинение на Президента. Демек, разполага с него без решение на Конгреса ....
                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Това да не си държите патроните под възглавницата?....
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG0016.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5486184
                              Последно редактирано от kuzdov; 27-05-13, 20:10.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Защото колкото и да са гола вода си вършат задълженията без да вадят от девет дерета вода защо не трябва да я вършат. Дисциплината и подготовката им са в съвсем друго измерение. Защото аз, българския старшина като кажех нещо на американски войник знаех, че ще го свърши. Като кажа нещо на български войник в 8 от 10 случая получавам отговор как и защо няма и не бива да го прави и кой друг трябва да го свърши.
                                Защото и българският редник е като правило увреден от "варшавския" период и пост варшавската ера когато да се скатаеш от изпълнение на служебните си задължения беше въпрос на лично доказване и мъжка чест.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X