Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Момчета гледам гледам и все повече се убеждавам че всяка вечер сте вечеряли с господ или най малкото много ама много ни обича нас българите . Дивотията в БА не е мръднала ни на йота от БНА . А що народ ходи да се учи по разни военни академии по света .
    Последно редактирано от sek.1; 27-05-13, 06:40.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Момчета гледам гледам и все повече се убеждавам че всяка вечер сте вечеряли с господ или най малкото много ама много ни обича нас българите . Дивотията в БА не е мръднала ни на йота от БНА . А що народ ходи да се учи по разни военни академии по света .
      Да допълня само че и колкото пари да се похарчат за оръжие и машини акъл не може да се купи или ако се купува ще струва повече . За късмета и щастието че жертвите ни са толкова малко няма и спор .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Момчета не му обръщайте внимание, нека да си пише...

        Иначе за организацията за прикритието на военните колони, това е наистина много сложно и скъпоструващо нещо. Има пък и огромна разлика във ведението на бойните действия в Ирак и в Афганистан. И то не само заради терен, а поради гигантската разлика в менталитета на живеещи там хора. Има и още едно нещо, което старателно се замазва, а то помощта на въоръженната ислямска опозиция от страната на USA и Западната Европа тогава. То не били са Стингерите, то не били инструктори в Пакистан в лагери за подготовката на терористите, то не били огромните парични потоци и тн.

        На практика сега в Афганистан нивото на загуби на западните сили на същото ниво, каквото било е и при нас. И то при условие, че те на провеждат масивни бойни операции, както прочистване в Паншерската долина, като операцията Магистрал и тн.

        Мое скромно мнението, че не си струват всичките напъни там пукната пара, щом те, самите афганци, не искат да си се променят в по-добра посока за тяхният живот. Същото пише и ВВС - http://www.bbc.co.uk/russian/interna..._failure.shtml

        Щом на Афганоиди им така се живее добре, в смрад и калта, нека да си живеят... Спиране на всякаква помощ ще им дойде отрезвяващо и терапевтично.

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          Пример на погрешно паркираните БМП.

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Пример на погрешно паркираните БМП......
            Аз със абсолютно незапознат с действията на пехотета (мотострелковите), и ми се струва нормално, кажи от твоята гледна точка как трябва да е?
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Аз със абсолютно незапознат с действията на пехотета (мотострелковите), и ми се струва нормално, кажи от твоята гледна точка как трябва да е?
              Не мисля, че тук имат нещо общо действията на пехотата, а са ги спрели така, за да не може кола да мине направо, без да намали скоростта.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Доста простичко е, към противник техниката не трябва да стои откъм слабите си страни. Така че първата БМП по идея трябва да обърната с МТО спрямо прииждащите коли, плюс не е под прав ъгъл, а най-добре по диагонала в 45 градуса. А на снимката точно е обратно, към прииждащите коли стои с лява страна, къде има местата на мехвод и командира на БМП-то. Пък и аз лично не бих сложил машината с отворено ДО навън.

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                  Хм, хубав въпрос. Прикритие на колоната (тя си беше само една) нямаше. Както казах, бяха ни придадени 2 американски хамъра с по 2-3 американеца, един от пред и един отзад. Охраната си я организирахме ние. Разузнаване на маршрута не сме правили. Затова, уж бяха американците. По принцип, трябваше да има ескорт от тяхна страна, но отпадна. Между другото, хамърите не бяха бойни, а пикапи, т.е. товарни. Те трябваше само да ни показват пътя.
                  А що не споделиш къде бяха боеприпасите за стрелквото оръжие през това време.... имам предвид по време на въпросния марш Че аз имам един мил спомен за една неуредица там.
                  Апропо - Ненчев бидеше запознат с лицето Драганов.....
                  Ако някой му е интересно мога да напиша резултата от инспекцията на въоръжението на 2 ри Пехотен - наложиха се доста интересни изводи.
                  Последно редактирано от Mad Dog; 27-05-13, 09:08.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    Жалкото е че се хвърлят едни милиони ежегодно по тия мисии, а до сега реално всички са били единствено охранителни.....

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                      Жалкото е че се хвърлят едни милиони ежегодно по тия мисии, а до сега реално всички са били единствено охранителни.....
                      Мммм- то добре, че основните разходи по тези мисии не ги плаща бюджета на МО. А какво са били по мисии- който каквото си го направи. И това че ни се дават като правило по "скатани" позиции си е направо бонус че иначе щеше да има и едни други разходи - тия за ковчези.
                      Положителният ефект на мисиите е безспорен - поне видяхме колко ни е гол гъзо по отношение на много неща свързани с индивидуалната екипировка и не на последно место тренировка. В сравнение с първите контингенти зад граница в момента дори и щатната екипировка е на ниво, което за Първи Пехотен беше в областта на розовите сънища Пак благодарение на тях БА мръдна от "верига на стрелковото отделение" и много други неща.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Само за 5 години в Ирак на вятъра отидоха 170 млн.Не знам каква част от тях са от бюджета на МО, но с парите хвърлени по мисии в Босна,Косово,Ирак и Афганистан можеше да имаме и по-добро оборудване и по-добра подготовка,съответно и по-модерна и боеспособна армия.

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                          Само за 5 години в Ирак на вятъра отидоха 170 млн.Не знам каква част от тях са от бюджета на МО, но с парите хвърлени по мисии в Босна,Косово,Ирак и Афганистан можеше да имаме и по-добро оборудване и по-добра подготовка,съответно и по-модерна и боеспособна армия.
                          Пълното неразбиране на начина, по който се гласува и ползва бюджета на МО не е само твое, но няма да пиша за 516 ти път как точно се прави /гласува бюджет... Това че не се дават пари за мисии изобщо не означава, че тези пари ще бъдат използвани за капиталови разходи или придобиване на ново оборудване. Само да те осветля, че посочените от теб суми реално са покривали винаги и основно ФРЗ - командировъчни и заплата и половина на военнослужещите на мисия и застраховки. От същите пари реално са придобити всички налични съвременни каски и бронежилетки , голяма част от новото стрелково въоръжение И некой дребен лев за поддръжка на техниката. Папане, бензин, транспорт, че и някой пробит долар по линия на FMF/FMS дават едни други хора. Имаш ли груба представа за цената на литър гориво или храноден в Ирак или Афганистан - или пак го караме по български?
                          А да не говорим, че ако нямаше мисии и малкото читави военни (то и голяма част от не читавите) нямаше да ги има.... Ако в рамките на бригада можеше да се събере по един пълен батальон пак щеше да е добре.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Пълното неразбиране на начина, по който се гласува и ползва бюджета на МО не е само твое, но няма да пиша за 516 ти път как точно се прави /гласува бюджет... Това че не се дават пари за мисии изобщо не означава, че тези пари ще бъдат използвани за капиталови разходи или придобиване на ново оборудване. Само да те осветля, че посочените от теб суми реално са покривали винаги и основно ФРЗ - командировъчни и заплата и половина на военнослужещите на мисия и застраховки. От същите пари реално са придобити всички налични съвременни каски и бронежилетки , голяма част от новото стрелково въоръжение И некой дребен лев за поддръжка на техниката. Папане, бензин, транспорт, че и някой пробит долар по линия на FMF/FMS дават едни други хора. Имаш ли груба представа за цената на литър гориво или храноден в Ирак или Афганистан - или пак го караме по български?
                            А да не говорим, че ако нямаше мисии и малкото читави военни (то и голяма част от не читавите) нямаше да ги има.... Ако в рамките на бригада можеше да се събере по един пълен батальон пак щеше да е добре.
                            Съгласен съм до някъде.Както казах тези мисии не носят нищо полезно.С тези разходи спокойно можехме да поддържаме 10 години армия с 30% по-високи заплати на личния състав,по-добра екипировка и т.н.Не знам кои са читавите военни в БА,не знам и цената на литър гориво, който се продава на армията по мисии(вероятно реалната цена на галона в Ирак е по-ниска от 1л. мин. вода за техния пазар),но проблема е че тези мисии са за "пазванти",както каза един мой приятел бивш командир на бригадата в Стара Загора.Не може да се изпращат връзкари,които не могат да се наберат на висилка 4 пъти,не могат и по 3 кофички да направят на мисии.Мога да ти покажа поне 150 такива тукмаци само от Стара Загора( от околните села най-вече).Не съм съгласен да се дават десетки милиони годишно за каквото и да е свързано с тези мисии, а едновременно да не можем да вдигнем 2 броя МИ 24, 12 МИГ 29 и т.н.
                            Па за читавите военни, сигурен съм че преди 30 години 180 000 - ната армия е била на по-високо ниво както технически , така и в по отношение на бойната подготовка.
                            В момента е пълен т.....Познавам наистина подготвени и физически и тактически пичове , които едва по една мисия направиха,други неуспяха заради проблема с връзкарите.Много момчета напуснаха армията заради военщината и простотията.Сега повечето са в охранителни фирми в Ирак.Не казвам че всички са зле в армията - има и кадърни военни , но една голяма част от личния състав за нищо не става.Сигурен съм че при по-високо възнаграждение със средства спестени от тези безумни мисии щяхме да имаме войска на по-добро ниво.

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              С тези пари-170 милиона лева не можеш да модернизираш като хората нищо по- голямо от мотопехотен рота - по проста сметка 34 машини 8х8 (в една Бойна батальонна група трябва да има 80) беше от съвременен клас с пълна комплектова Х 5 000 000 лв . (оптимистичен вариант без глезотии) = 170 милиона. Без индивидуална екипировка на личния състав различна от досегашната - т.е. около 0 та. Преди 30 години (като цяло по времето на НРБ) за отбрана годишно са се харчели между 12 и 20 % от БВП, като нали се сещаш, че при закупуването на нова техника са действали принципи различни от пазарните. Лично аз се наемама при бюджет на БА от 7 милиарда лева за период от 5 години да ти я направя "По образец". Относно "боеготовността" нямам представа как е било преди 30 години , но за преди 20 години мога от личен опит да ти кажа че беше ..... на книга. И в момента тоже ако гледаш "на книга" всичко е ток, жици и оперни певици. Ако командира на 2 ра леко пехотна с който си говорил случайно се казва Харизанов- с него този проблем сме го дискутирали на дълго и на широко. Само дето поставяш каруцата пред коня- дават ни се (а и си искаме) мисии на цитирам въпросният бригаден генерал "кантонери и пазванти", защото- ами защото НАТО-вци не лапат мухи- и ако някой у нас си мисли че може да сертифицира три бригади с 20 мерцедеса (както казваше дедо Аню "Ще се менкате"), пред "ония" това не минава.....Да не говорим как им падат ченетата от някой наши тактически изпълнения в стил " верига на стрелковото отделение, и как ни гледат като вкаменелости като решим да покажем някаква "тактика". Ако не бяха мисиите тези пари щяха да бъдат обърнати във ... вар, латекс и фаянсови плочки. Защото не е важно дали хората имат елементарни съвременни умения - важно е да е окосена тревата и варосани бордюрите. Но за съжаление голяма част от командирите поне до скоро подхождаха с манталитета "варосани ли са ти бордюрите- минал си половината проверка" и ползваха "професионалните" войници за същото за което преди ползваха наборните - ако те интересува мога да ти кажа колко "професии" усвоих по време на наборната си служба.
                              А за състоянието на личния състав- има и тако и вако. Познавам и двата модела. Сравнението на личният състав всяка една леко или мото пехотна бригада примерно с 68 ма БрССО е.... Защо - ми много просто щото в последната не че няма плява и отпад , но като цяло хората служат щото им се командосее, а не щото не могат да си намерят друго препитание. Не казвам че и там няма мърша (все пак българските специални сили са единствените в света без предварителен подбор). А относно Курса за стрелбите и бойните устави- с прискърбие те уведомявам, че са същите като и преди 30 години... и не се очертава да се сменят скоро.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                Да си ходят по мисии ,че ако ги няма и кадроваци няма да има.Хората на тва чакат.Пък пари пак нема да има,от 130хил.армия до 30хил.съкратиха ,уж за да е малка ,модерна ,добре платена и тн.Хранилка за политици и генерали тва е БА .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X