Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Не.
    А защо нямаше,можеше да каже само един човек-но не е сред живите.Тук вече нагазваме във водите на командващите.
    XR600R-96

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      http://pan.bg/view_article-4-20702-F...si-v-NATO.html

      Той е категоричен, че нападението срещу българите драстично променило поведението им в Ирак.
      „Имаше момчета , които стреляха без причина. Страхуват се за живота си и при най-малкото стрелят на месо просто не се съобразяват. И ги чувам, че бяха застреляли погребална кола. Един от хората, които съпровождат мъртвеца. Викат - тия ни гледат лошо. Как няма да те гледат като те карат мъртвец и ти си пратил още един на оня свят”, допълва Иванов.

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Въпросния господин засега ми печели състезанието по изопачаване на фактите и клеветничене по повод на случая! Но няма да го коментирам, че ще загубя добрия тон.
        От въпросното предаване другия хит ми е, че прословутите РПГ-та били прибрани, щото трябвало да се мести подразделението... Как да се коментира подобно нещо, след като по щат в ротите населяващи базата нямаше РПГ-исти! (друг въпрос е, че аз до събитието не съм видял българин да носи РПГ)
        На щат в ротата ни имаше цели два разчета СПГ - т.е. на хартия имахме оръдия... който никога не видяха иракското слънце. Ама и да бяха развърнати - все тая.
        Изобщо вече не разбирам защо Наплатанова си прави труда да се опитва да я нищи тая история - "разследването" откри, че виновни няма (нито хора, нито пък нормативни документи). По стар обичай (ще кажа съветски, щото е нарицателно) боклука се замете под килима, сложи се гриф "секретно" и всичко вече е цветя и рози...

        П.П.: Апропо според последните изменения във вътрешния правилник на фирмата (т.н. Устав), при нападение на военен обект най-важното нещо е да се запази живота на нарушителя със все устните покани преди това да се държи пристойно все пак... Добре че не сме интерес за терорягите, че тука ще си пращат чираците да ни взривяват.

        П.П.2: Стана ми интересно едно друго нещо от разказа на Драганов - според разказа си, той следва да е излетял на двора или през стената или през един от прозорците във фоайето (със железни решетки). Ще се постарая да си направя един разговор с него при възможност.
        Което изобщо си е за вярване, наред със падането на бай Ганьо от 4 етаж и 10 метровия полет на един колега по коридора вътре в сградата, без каквато и да е видимост към епицентъра на взрива.

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          Чефо на моменти .... да де...
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            http://pan.bg/view_article-49-20963-...a-se-biem.html

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              http://www.segabg.com/article.php?is...nid=2&id=00004
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Имам братовчед генерал завършил навремето генералщабната в СССР . За доброто на БА е пенсионер от доста години . Лошото е че хора с неговите стереотипи в главата ръководят съвременната БА.А вкарването на танкова колона в походен строй без никакво прикритие в Грозни какво е ? Колко млади момчета си отидоха заради глупостта на един командир ?
                То да е само бездарната атака на Грозни, що транспортни колони бяха разстреляни като мюрета по планинските пътища на Чечня!!Но какво пък последните кампании на руснаците там може и да са ги научили как се воюва.
                Путин поне показа, че се е поучил от американския опит в Южна Америка - като не можеш да се справиш, намираш марионетка , даваш и пълни индулгенции, възкачваш е на престоляа и тя усмирява държавата.Проста и доказана тактика!!
                А непобедимата червена я видяхме по планините на Чечня!!

                П.П.Сигурно така говоря защото съм малък и не съм имал честта да получа неоценимите качества, развиващи се единствено и само при наборната служба!
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                  То да е само бездарната атака на Грозни, що транспортни колони бяха разстреляни като мюрета по планинските пътища на Чечня!!Но какво пък последните кампании на руснаците там може и да са ги научили как се воюва.
                  Путин поне показа, че се е поучил от американския опит в Южна Америка - като не можеш да се справиш, намираш марионетка , даваш и пълни индулгенции, възкачваш е на престоляа и тя усмирява държавата.Проста и доказана тактика!!
                  А непобедимата червена я видяхме по планините на Чечня!!

                  П.П.Сигурно така говоря защото съм малък и не съм имал честта да получа неоценимите качества, развиващи се единствено и само при наборната служба!
                  ВЕрвай ми нищо не си загубил. Аз първата среща с действителността я получих още през 1995 на първото си PFP излизане извън мамковината ни - зад голямата вода. Голям шок и ужас беше понеже тогава още цялата система се крепеше на мантрите и байките за това колко БНА, Варшавдския договор и РККА са яката работа а онея са мишоци и нищо не могат. Оти видях кво е логистика, какво е планиране , какво е професионална армия.. (дето уж и у нас го имаме на книга ама само там). Още тогава се убедих в правилността на думите на един подполковник "Господа бъдещи офицери..... Българската армия е най добрата армия... У нас...". То откакто тъпите хамериканци имат бази тук и това не е съвсем вярно амааа...
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    ВЕрвай ми нищо не си загубил. Аз първата среща с действителността я получих още през 1995 на първото си PFP излизане извън мамковината ни - зад голямата вода. Голям шок и ужас беше понеже тогава още цялата система се крепеше на мантрите и байките за това колко БНА, Варшавдския договор и РККА са яката работа а онея са мишоци и нищо не могат. Оти видях кво е логистика, какво е планиране , какво е професионална армия.. (дето уж и у нас го имаме на книга ама само там). Още тогава се убедих в правилността на думите на един подполковник "Господа бъдещи офицери..... Българската армия е най добрата армия... У нас...". То откакто тъпите хамериканци имат бази тук и това не е съвсем вярно амааа...
                    Прав си
                    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Ммм, айде по-леко... Принципно българина е мрънкач и рядко недисциплиниран тип във всичките си измерения ( вярвай, имам база за сравнение ). Обаче това, което сме направили ние (въпреки, а не благодарение на) логистиката, никой от коалицията не го е правил. 4 години след събитията 2003/2004 още ни помнеха и говореха с респект, което би трябвало да значи нещо. Лично аз вярвам, че при равни условия нямаме равен противник. Останалото е без значение....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Ммм, айде по-леко... Принципно българина е мрънкач и рядко недисциплиниран тип във всичките си измерения ( вярвай, имам база за сравнение ). Обаче това, което сме направили ние (въпреки, а не благодарение на) логистиката, никой от коалицията не го е правил. 4 години след събитията 2003/2004 още ни помнеха и говореха с респект, което би трябвало да значи нещо. Лично аз вярвам, че при равни условия нямаме равен противник. Останалото е без значение....
                        Добре де...дай примери. Аз само се сещам за едно далечно и забравено интервю с некъв хамерикански военен, дето казаваше, че с поляци никъде не отива, а българите с много заобикалки..смели, умни и малко психопати

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          Съветът по отбрана не намира никое длъжностно лице, на което да бъде вменена дисциплинарна отговорност по случая с атентата в Кербала. Това е един от изводите в доклада на 9-членната комисия, разследвала терористичната атака на 27 декември 2003 година в база "Индия". http://dnes.dir.bg/news/doklad-angel...-15973519?nt=9

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Не си ли чувал българската народна мъдрост гарван гарвано око не вади ? Кога комисия от шапкари ще изкара други шапкари некадърни ?
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Не си ли чувал българската народна мъдрост гарван гарвано око не вади ? Кога комисия от шапкари ще изкара други шапкари некадърни ?
                              Или от лекари... примерно... друг лекар.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                Аз пък познавам парашутистчето . Баткото много точно описва картинката от фоайето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X