Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Май познавам баткото от опашката за банани.....
    Еми предавам ви точно както ми го разказа той. Какъв беше тоя човек незнам, дали са верни тия неща, пак незнам



    П.П.: Та тоз господин ми разказа и защо според него се е стигнало дотам да им разбият къщичката, защо и гаубици да са имали на покрива е било все тая, и защо всички там са извадили страшен късмет, че са попаднали на слабохарактерни шофьори на Урали. Ама това -в края на седмицата .
    Последно редактирано от BulAf; 10-06-13, 01:05.

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      бахти ти сега почна комерсиално като 'сериал' да пускаш сериите....цела седмица да чакам...не си човек.

      Иначе адмирации, предполагам че не е от най-приятните спомени ,които човек иска да разкаже!!!

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Момчетата във въпросната вишка бяха двама единия е Петко Петков другия незная, и кабината на камиона беше ръждиво червена-беше ми на 3м. от муцуната когато загиналия ни ротен ни прати навън да отцепим раиона.
        XR600R-96

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          нещо закъса темата?!?

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            Ем закъса, ама... работа .
            Сегаа, за цвета не е важно - все пак преразказвам спомените на един дето не го познавам . / Бе ще го обсъдим на Кирек, само да се видим /

            Иии, да продължа с мисълта на този дето ми разказа тази история: та според него и гаубици да сме имали изкарани на позиция все е било тая, щото като нямаш право да стреляш с тях смисъла им се обезсмисля, нали!
            Американците докато са си охранявали базата, пиле не са давали да стъпи на въпросното пространство (от където е дошъл камиона), като се е стреляло по всичко що се опита да навлезне. Местните са си знаели тези неписани правила и проблеми е нямало.
            Да ама идват българчетата и нали са по-умни от всички се почва първо с Устава: "Стой, кой идва!", "Стой ще стрелям!" и прочие идиотии, които и в ден днешен трябва да вика всеки охраняващ ценностите на българската армия, а като как си го представят това да стане българските Ген.щабни и прочие велики пълководци от покрива на сграда, си остава мистика.
            / 100% тия неща естественно трябва да са написани на разбираеми табели по периметъра на охраняваната зона, от там нататък всеки, който прекрачи линията трябва да му се пуска куршум в тиквата и ВП-тата само да идват да приберат трупа с потупване по рамото на караулния и "Браво мойто момче". Да ама не -справка "новият" Устав на въоръжените сили./
            Следва и великата добавка "Бе, как ще стреляте, това са мирни граждани" и се стига до ситуацията, по въпросната зона да започнат да щъкат необезпокоявани от тротинетки, през разни Жукове, та до въпросните камиони.

            Късмет че тогава не са им издържали нервите на терорягите и започнали да стрелят от кабината, на по-голямо разстояние от базата
            (в това време докато идва камиона тече, нали един подобен разговор:
            -"Караулното",
            -"Да",
            -"Абе идва един камион към на..." и тука ония почват да стрелят).

            Чист късмет! Да са се били спотайвали, са щяли да дойдат досами рова на базата и момците от вишките чак тогава да открият огън. И най-вероятно (98%) онези са щели да изпълнят мисията си - да вкарат колата във фоайето на сградата и да я издухат цялата (точно така е била направена бомбата - с ударна вълна насочена нагоре!). Мила родна картинка!

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              Въпрос - имахте ли някога в БНА подобен артикул МЗП ( малозаметное препятствие)? Демек един вид инженерното заграждение като тн "спирала на Бруно". Щото то спира танковете, камо ли някакви камиони или цистерни. Снимките долу го доказват без всякякъв коментар.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Въпрос - имахте ли някога в БНА подобен артикул МЗП ( малозаметное препятствие)?
                Не.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Такова нещо за сефте виждам. Хитро. Пате в кълчища
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    Ефекта на бодливата тел оградната мрежа и тнт . Хитро и евтино .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Това нещо широко се исползва при нас, много подло и ефикасно изделието. Аз дори имах наложено мъмрене за това че в сложените от мен МЗП-та един идиот вкара Зил-цистерна на заден ход. После няколко дена той с клещите си изрязвах телчицата от двата задни моста.

                      МЗП може да се слага както хоризонтално, така и вертикално, ей така горе долу изглежда.

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Аз 2 пъти съм прилагал на себе си тоя номер с "Бруно". Веднъж забърсах една ограда със задницата на БМП и я повлякох половината и веднъж нещо не догледах и повлякох "Бруно"-то със задната гума на един камион. Няма такова псуване после.....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          То чара на тоя капан е че може да се постави така че да не го видят и да му налетят с пълна скорост .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Два пакета МЗП с гаранция спират и изкарват извън строя танк.

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              А един пакет колко е като височина и дължина?
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                В разпънат вид един пакет е 10х5х1м, от завод идват пакетирани като 1,2х0,6х0,06м.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X