Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    ... Има умения и поуки за живота които се получават само в казармата . ..
    Естесвено и то такива незаменими, като лъскана на черните ивици мозайка с вакса и вълнена гета, варосване на бордюри, мазане гумите на джоЛана с горяла гума и нафта, циклене на паркет с дискове от фрикциони, мерене на спалното с кибритена клечка, плуване "делфин", каране на зила с 60:40 нафта:бензин (щот фатмаците са крадливи), нощно товарене и пренасяне на камиони с тухли, цимент, керемиди, дърва и каквото се сетиш по същата причина и още 1500 други простотии.
    Умения, я у лево

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      Да забрави патроните и да ме качва на конвой за военна зона,че и Падни да ми дава щото съм казал.......ебббббббаааата в катила,на военен съд отивам за нула време,патрони няма ма приклада е там.

      тъпунгери нашенски,школата е ясна ма сме останали и там,ония поне учат от грешките си и вървят в посоката.

      Много яки нерви имате вие,шапка ви свалям,аз това няма да мога да го устискам.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
        Естесвено и то такива незаменими, като лъскана на черните ивици мозайка с вакса и вълнена гета, варосване на бордюри, мазане гумите на джоЛана с горяла гума и нафта, циклене на паркет с дискове от фрикциони, мерене на спалното с кибритена клечка, плуване "делфин", каране на зила с 60:40 нафта:бензин (щот фатмаците са крадливи), нощно товарене и пренасяне на камиони с тухли, цимент, керемиди, дърва и каквото се сетиш по същата причина и още 1500 други простотии.
        Умения, я у лево
        Понеже си заложил на негативите ще ти дам един малък пример а извода те оставям сам да си правиш . Яж една година само телешко с ориз пък ако ще и най-добрия нАтовски готвач да го готви и нищо друго и чакам да споделиш .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
          Понеже си заложил на негативите ще ти дам един малък пример а извода те оставям сам да си правиш . Яж една година само телешко с ориз пък ако ще и най-добрия нАтовски готвач да го готви и нищо друго и чакам да споделиш .
          Определено е за предпочитане пред две години и малко отгоре "пластмасови" картофи или славянски гИвеч, които ти ги готви набор, завършил техникума по цветна металургия

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
            Естесвено и то такива незаменими, като лъскана на черните ивици мозайка с вакса и вълнена гета, варосване на бордюри, мазане гумите на джоЛана с горяла гума и нафта, циклене на паркет с дискове от фрикциони, мерене на спалното с кибритена клечка, плуване "делфин", каране на зила с 60:40 нафта:бензин (щот фатмаците са крадливи), нощно товарене и пренасяне на камиони с тухли, цимент, керемиди, дърва и каквото се сетиш по същата причина и още 1500 други простотии.
            Умения, я у лево
            При нас тия неща ги нямаше, разбира се косили сме понякога тревата около сградите, ама то не може да оставиш съвсем змиярник да стане.Съвсем нормално сме си и хигиенизирали, а в учебния център и дърва си цепехме зимата, но определено не сме се занимавали с това по цял ден.Като цяло мисля, че позитивите бяха повече от негативите.Който искаше можеше и да научи полезни неща относно техниката и някои неща за авиацията.При нас правилото беше малограмотните, които беше ясно че стават само за свинари, да се занимават предимно с тежките задачи и с поддържането на сграден фонд и други подобни дейности.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              Темата е друга.
              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                При нас тия неща ги нямаше, разбира се косили сме понякога тревата около сградите, ама то не може да оставиш съвсем змиярник да стане.Съвсем нормално сме си и хигиенизирали, а в учебния център и дърва си цепехме зимата, но определено не сме се занимавали с това по цял ден.Като цяло мисля, че позитивите бяха повече от негативите.Който искаше можеше и да научи полезни неща относно техниката и някои неща за авиацията.При нас правилото беше малограмотните, които беше ясно че стават само за свинари, да се занимават предимно с тежките задачи и с поддържането на сграден фонд и други подобни дейности.
                По директо няма начин.
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Имате ли възможност да разкажете за атентата? Всички сме чели и гледали, ама не от първо лице...

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    и за Сити хола...молим!

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Личи ти пълна неграмотност по въпроса.
                      Имам братовчед генерал завършил навремето генералщабната в СССР . За доброто на БА е пенсионер от доста години . Лошото е че хора с неговите стереотипи в главата ръководят съвременната БА.
                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Несъм служил в българската армията, вярвам че ти знаеш за какво пишеш. Апропо, ниво на обеспечение в съпровождението на военните колони по время тогава било на толкова високо ниво, че дори и сега ние не можем да го постигнем. Но повярвай, такива грешки, граничащи с престъпления, при нас не се случвали.
                      А вкарването на танкова колона в походен строй без никакво прикритие в Грозни какво е ? Колко млади момчета си отидоха заради глупостта на един командир ?
                      Последно редактирано от sek.1; 09-06-13, 23:28.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Хъм... от атентата имам снимките... но поради определени причини не мисля, че са за публикуване.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          снимки ясно...искаме спомени.

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Хмм, атентата... да ви кажа, какво ми каза един батко, докато един ден чаках на опашката в "Плод-зеленчука" на Младост 3 да пуснат от евтините банани / /.

                            Таа: сутринта на него ден (атентатния де) трябвало да се натоварят едни кревати и да се закарат до другия лагер ("Мило" май беше ). Та баткото трябвало да участва в товаренето на въпросните имущества, щото не бил включен в списъка на едни щастливци дето трябвало да отидат до Вавилон за някакво тържество. Натоварил той каквото натоварил, поскарал се с един фатмак (ахааа.... мамата и прочие) и се мята на един ЗИЛ бордовак, в който вече се е чучнал друг един солджър.
                            Почва да чака да тръгнат за другата база (там да разтоварват, нали). Камионите с креватите потеглят, излизат през портала, неговия си стои... последва съответната блага покана към шофера: "Абе що не тръгваш бе ейй!", а оня: "Къде да тръгвам бе, аз съм за Вавилон бе...!!". Ясноо, объркали сме рейса , ами к'во да се прави-баткото се върнал в стаята та да си отспи ранното ставане.
                            Събужда се той към 12 часа на обед, прегладнел! Гледа закуската на съкилийника му стои непокътната и що да става зян -почва "да мачка". Да ама в тоз момент от покрива (стаята му била току до стълбището) почва яко да се стреля, ама яко на автоматичен. Баткото и съкилийника му както са по къси гащи и джапанки само навличат някакви жилетки (то уж топло пък те -жилетки ) и бегом със шмайзерите на покрива. "К'во стаа бе" пита баткото сержанта дето бил на пост, "Всичко е под контрол" получава ответ. Да ама в тоз момент, някъде в стаите отдолу тумва РПГ някакво ( куршумите дето се чуват как се забиват из предпазната стена не ги броил за сливи казваше). "К'во ти е под контрол бе" се издумва на сержанта и двамцата (батко и френда му) се примъкват от към страната на контакта, та дано видят от де аджеба ги люскат (РПГ-тата при изстрел вдигали едни хубави кълбета от прах), та ако могат и те "да запалят на Абдула гащите". Ама докато батко се повдига да погледне, що да види - по пясъка пред базата следи от гуми... направо "изстинал" и просто се изправил за да види един грозен, очукан, син камион Урал цистерна. Казва той на френда си "Кола бомба". Оня пък "Де е бе", "Ми ей я долу бе" и в тоз момент от стълбището почват да извират -бусофците, ротния му заедно с още хора... псувни и прочие, от камиона ни вопъл ни стон.
                            В тоз момент баткото и другия се усещат, че са само по едни жилетки и решават, че трябва да се върнат до стаята поне едни обувки да си обуят. Слизат те и тъкмо батко си намъкнал гуминетките ония от покрива почнали пак да стрелят и да викат: "до дървото е бе, до дървото" (от дясната страна на камиона имало едно голямо дърво). Ся дали от това, дали провидението го е направлявало ама баткото зарязва да търси каската от под леглото и се изтърчва на другия покрив, от който имало по сгодна видимост къмто това дърво. Тъкмо да се изправи да погледне има ли нещо там дето всички стрелят, от мястото където била машината изригва адски фонтан -камиона се взривил...
                            Ударната вълна не го хвърля, а кой знае защо го натиска към покрива. Почват да валят разни отломки и батко понеже е без каска решава да се натъпче в едно стълбище - хваща заместник ротния си, който се тутка нещо пред него и го затиква във въпросното. Бетонов пушек навсякъде, някой отвън почва да вика лекар по станцията, батко се обръща и излиза навън където намира как влачат някого по бетона.
                            Ъхх, ми то един негов приятел от взвода му: Б-"К'во ти е бе", С-"Бе нищо ми няма, само ме цапна нещо по ръката", Б-"Ми що го влачите бе" (батко към другите там, даже и не помни кои са били). Батко-"Я да ти видя ръката С", вижда открито счупване ама кръв няма и казва на С: "Виж ся браточка, нищо ти няма, лекар тука няма що да чакаш, ами слизай в караулното (щото С в тоз момент е наряд), там ще ти обърнат внимание като му дойде времето.

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              Май познавам баткото от опашката за банани.....
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                Докато траят тези разговори пушека се слегнал и що да видят -долу където избухнала бомбата един от нашите паднал по гръб. Батко извиква "Аз отивам при него" и се изтърчва към първия етаж. Отива до "фоайето" на сградата и заварва страшна картина - един тежко ранен лейтенант и един парашутист до него. Парашутистчето: "Ей там има още двама, още по-тежко ранени", а "Б" дали от "картината" на лейтенанта, дали от здрав разум: "Няма с какво да им помогна, аз излизам при тоя отвън", бусофа му отвръща "добре, аз ще остана тук" и се разделят.
                                Отвън "Б" намира бай Ганьо (прякор на въпросния господин) -по джапанки, къси гащи и тениска, от жилетка или пък каска няма и помен. Навсякъде стърчат бетонни железа и буци, и грамади, баш където е бай Ганьо - една изравнена котлованка. /После установили, че въпросния е бил така облечен горе на покрива (4 етажа!) точно преди взрива. Как тоз човек се е "спуснал" долу си е мистика и необяснимо явление и до ден днешен (закарали го до Германия за лечение, а се оказало, че ще го изпишат преди тея дето били във ВМА, а кажете не си ли говорят с Господа някой хора ). /
                                Но да се върнем към момента: Бай Ганьо оглушал "ни приема, ни предава", но за късмет на "Б" в този момент при него излиза доктора на базата.. "Докторе, виж го тука този. Аз не знам какво да го правя. Отивам да проверя вишката вляво (щото "Б" си спомнил как там влезнал човек когато видял камиона от покрива. А тази вишка е на не повече от 15 метра от колата !!!) ".
                                Отива той, намира я празна и застава на позиция
                                /после установяват, че там наистина е имало човек през време на взрива -другия му съкафезник. На 15 метра от взрива на поне тон и отгоре взривно вещество този човек не получава и драскотина./.
                                Последно редактирано от BulAf; 10-06-13, 00:57.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X