Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    А на пълнител никой ли не е обърнал вниманието? Ей на един от тези момчета е АК-то.













    Един от ЦСН (Център за Специално Назначение) на Вътрешните Войски на Русия.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      А обърнахме му внимание, ама не му ли тежи?

      И на тигрите обърнах внимание, явно си се возят на тях, нямат избор.
      Последно редактирано от Самодържец; 25-10-13, 21:10.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Патрони в повече никога не тежат.

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Я западните ни съседи с какво са се обзавели.Изневерили са на сръбските калашници.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:normal_1394443_10151872216103672_883984506_n.jpg
Прегледи:1
Размер:20.1 КБ
ID:5530163
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:normal_1378202_10151872217103672_366197139_n.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5530164Натиснете снимката за да я уголемите

Име:normal_1381401_10151872216968672_763360007_n.jpg
Прегледи:1
Размер:23.0 КБ
ID:5530165
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            А тези виж какво имат...



            Ама не им много помогнало.

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              G-36 e на въоръжение в специалните подразделения и на Сърбия и на Черна Гора. А за Тар21... съм на особенно мнение.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Тавора се води топ ъф дъ топ, поне според специалистите пишещи по тази тематика.На теория бил страхотен - лек, компактен, издръжлив и т.н.Когато е конструиран е мислено да е перфектен за бой в урбанизирана среда.На практика не знам как се представя, но мисля че израелската пехота си е стандартно въоръжена с него, едва ли има съществени недостатъци, все пак израелската армия не е от случайните.Ще взема да погледна в уикито къде е на въоръжение това, макар че там едва ли ще има описани недостатъци.

                Бе сигурно е добра пушка.Е къде е използван и на доста места е на въоръжение:
                Wars: Operation Defensive Shield, Operation Summer Rains, Second Lebanon War, Operation Hot Winter, Gaza War, Colombian armed conflict, South Ossetia War, Cambodian-Thai stand-off

                Последно редактирано от Самодържец; 26-10-13, 10:30.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Американската и Руската армия май са прекалено заети и не им се харчат средства за лъскава пушка ? XM8 беше уж супер но го отхвърлиха .

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Сибирски Ами как да им помогне като ги смазахте ! Оня мръсник Сукашвили се отърва

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Тавора се води топ ъф дъ топ, поне според специалистите пишещи по тази тематика.На теория бил страхотен - лек, компактен, издръжлив и т.н.Когато е конструиран е мислено да е перфектен за бой в урбанизирана среда.На практика не знам как се представя, но мисля че израелската пехота си е стандартно въоръжена с него, едва ли има съществени недостатъци, все пак израелската армия не е от случайните.Ще взема да погледна в уикито къде е на въоръжение това, макар че там едва ли ще има описани недостатъци.

                      Бе сигурно е добра пушка.Е къде е използван и на доста места е на въоръжение:
                      Wars: Operation Defensive Shield, Operation Summer Rains, Second Lebanon War, Operation Hot Winter, Gaza War, Colombian armed conflict, South Ossetia War, Cambodian-Thai stand-off

                      Личният ми опит с него не е толкова позитивен. Е аз не съм изобщо от феновете на булпапите де. Стрелял съм и с TAR и с CTAR. Спусъка е типичен за булпап- т.е. дървен.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от snap Преглед на мнение
                        Сибирски Ами как да им помогне като ги смазахте ! Оня мръсник Сукашвили се отърва
                        Вижте сами къде са им показалците на тези командоси!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Личният ми опит с него не е толкова позитивен. Е аз не съм изобщо от феновете на булпапите де. Стрелял съм и с TAR и с CTAR. Спусъка е типичен за булпап- т.е. дървен.
                          Ако само това му е кусура, мисля можем да го причислим към белите кахъри, не е нещо с което да не може да се свикне.Я ако не те мързи се обоснови ти пък защо не си фен на булпапите.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Статия за AK-12 :
                            http://alterinformation.wordpress.co...8%D0%BD%D0%B8/

                            Общо взето статията е меко казано в стил: "Руски учени (или авторът на статията) откриват топлата вода, пишат че вкусът е същия, но е по-топло".
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Общо взето ти на основа ли на собствен си опит в боравене с АК-12 правиш този извод, или по метод С(мучене)Н(а)П(алеца)?

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Въвеждането на новия АК-12 е планирано за края на 2013г. Засега са преминати 80% от тестовете, а резултатите показват, че новия Калашник е по-точен и надежден от предшествениците си.
                                Първото как и да е - второто.... силно се съмнявам.
                                Новия автомат от пето поколение ще бъде революционен за руските въоръжени сили. На неговата база може да бъде създаден пистолет, карабина и щурмова пушка, нещо което го превръща в “трансформърс” и му придава универсалност – да бъде на въоръжение във всички силови ведомства, а въведената модулност в автомата позволява да бъде използват в различни операции. В днешно време във всяка операция се използва различно оръжие, докато модулността на новия Калашник ще позволи да бъде използван във всякакви военни операции.
                                Алилуя- роман от Александър Дюма - Баща - "Двадесет години по- късно".
                                Другото революционно въведение при АК-12 е, че той ще може да стреля с НАТО-вски и широк спектър от други боеприпаси.
                                Не знаех че до сега не се произвежда АК кото да може да стреля с НАТОВски боеприпаси.
                                Обединенито “Ижмаш” е най-големия завод за оръжия на Русия. Именно ръководителя на завода съобщи, че преминалите до момента тестове на новото стрелково оръжие от пето поколение са повече от успешни, а точността и бързината на новия Калашник надминава всичко досега.
                                Дам.. няма чуждестранни аналози.... Надминава : а.) Всичко руско до сега б.) всичко по света? М дамммм...
                                Автоматът ще има ръчен гранатомет, което също е новост.
                                Ъааа я пак?
                                Отката е редуциран максимално, което повишава неговата точност при стрелба. Друга новост е и въведения избор на режим на стрелбата. Ръкохватката на затвора може да бъде преместена и отляво и отдясно, което ще позволи АК-12 да бъде използван комфортно и с двете ръце.
                                Отново Александър Дюма Баща....ама тука отиваме към "Тримата Мускетари".
                                Друга важна новост – след монтирането на нов пълнител вкарването на патрон в цевта става само с натискане на бутона на затворната задръжка. Така оръжието е готово за водене на огън, без да се презарежда.
                                Революционно - трябва да го патентоват .... тука отиваме на някакви неиздадени романи за детството на Д'Артанян.
                                Новият АК-12 разполага със сгъваем телескопичен приклад, който може да се регулира по дължина и по височина. Прикладът се сгъва както надясно, така и наляво.
                                Друга новост в конструкцията е пикатини релсата върху цевната кутия на автомата и върху газовата камера. Върху нея може да се монтират различни механични, колиматорни, оптични и нощни мерници, както и фенери, лазерни целеуказатели и далекомери – руско и чуждестранно производство. Изнесеният в задната част на цевната кутия мерник значително увеличава мерната линия на оръжието.
                                Има ли нужда от коментар? Всичко е в любимият профанистично истерично възторжен стил на подобни писания които именно са стила "Руски учени (или авторът на статията) откриват топлата вода, пишат че вкусът е същия, но е по-топла".
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X