Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    ...Разликата във военните бюджети е 10 пъти за Русия и 6 пъти за Китай...
    Само толкова ?!? Шах с пешката

    Ми хайде - за 2009та от 660 милиарда пряк военен бюджет - 147 са за персонала, 259 са оперативни, 129 са снабдяване. За "Проучване, развойна дейност, изпитания и оценка" са похарчени 79 милиарда. Демек една осма.

    До колкото нито Русия, нито Китай имат перо "Наливане на грешни пари в операции в държави където вият песове и растат камъни" - очаквах военните им бюджети да са не едно към десет, а едно към трийсет. Ако е едно към десет, значи харчат за оръжие почти колкото американците, с далеч по-висока възвръщаемост.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Само толкова ?!? Шах с пешката

      Ми хайде - за 2009та от 660 милиарда пряк военен бюджет - 147 са за персонала, 259 са оперативни, 129 са снабдяване. За "Проучване, развойна дейност, изпитания и оценка" са похарчени 79 милиарда. Демек една осма.

      До колкото нито Русия, нито Китай имат перо "Наливане на грешни пари в операции в държави където вият песове и растат камъни" - очаквах военните им бюджети да са не едно към десет, а едно към трийсет. Ако е едно към десет, значи харчат за оръжие почти колкото американците, с далеч по-висока възвръщаемост.
      Е и те армии хранят и заплати плащат - Русия де - за Китай не съм убеден. А парите за каманаците не бяха ли по едно друго финансиране ? При цена около милярд на ден не вярвам да са от бюджета. А за повече - дал съм примери - колко и какво планират САЩ. Родната армия имаш ли представа колко % от бюджета и отива за заплати и режийни?
      Последно редактирано от Mad Dog; 23-10-13, 18:03.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Мисълта ми беше че отдавна в тази сфера не откриватп топлата вода а направо си я ползват. Вариант 2- купуват си я.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Мисълта ми беше че отдавна в тази сфера не откриватп топлата вода а направо си я ползват. Вариант 2- купуват си я.
          Бе почти единствената сфера е където все още има някои правила по отношение достъпа до топла вода. А като отидеш на вариант 2 може да си почти сигурен че ще получиш най-много хладка. Справка - руските термовизионни прицели. Франсетат им продадоха вода накрая - ама хладка.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            Бе почти единствената сфера е където все още има някои правила по отношение достъпа до топла вода. А като отидеш на вариант 2 може да си почти сигурен че ще получиш най-много хладка. Справка - руските термовизионни прицели. Франсетат им продадоха вода накрая - ама хладка.
            Аха и сега руснаците за изстрел по тъмно си светят със свещ, а целта я мажат предварително със фосфоресциращи......
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Аха и сега руснаците за изстрел по тъмно си светят със свещ, а целта я мажат предварително със фосфоресциращи......
              Не ама имат матрица 160х120 (говорим за наличната произвеждана в Русия) и в разработка 320 х 240. Това на цена доста над пазарната. В момента масовата " ширпотреба " е вече 640х 480, а и вече нещата отиват на новата технология SWIR.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                За ОЦ-38 и
                За муницията му СП-4, която е уникална и виновна, че този револвер е безшумен и

                Със същата муниция е пистолет ПСС, който на мен ми е познат, но и аз се учудих от този ОЦ-38, до сега несъм и чух за него.
                Може ли нещо по подробно за пистолет ПСС с тези специални боеприпаси . Питането е как тогава презарежда като барутните газове остават в гилзата ако правилно съм разбрал.

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Може ли нещо по подробно за пистолет ПСС с тези специални боеприпаси . Питането е как тогава презарежда като барутните газове остават в гилзата ако правилно съм разбрал.
                  Според мен движението на затворния блок назад се осигурява от проектила а не от барутните газове. И всъщност барутните газове пак си ги има но въздействат за по-кратко време и въздействието им върху проектила е индиректно. Така или иначе самия патрон е в патронник, който играе ролята на опора заедно със затворния блок. Трети закон на Нютон, дрън дрън...

                  Сибирски, някой, някога ме беше облъчвал, че швабите имали подобна разработка още през втората световна, но нищо не намерих из нетя освен конфигуации със заглушител. Имаш ли някаква информация по въпроса?
                  42

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                    Според мен движението на затворния блок назад се осигурява от проектила а не от барутните газове. ?
                    Не си се изразил най-точно, но да не влизаме в полемика /газово бутало, стрелба с халосни и т.н./

                    Въпроса на Иво е интересен защото от една страна буталото в гилзата и куршума тръгват, но след това буталото се ограничава и се получава обратен импулс на гилзата напред. Въпроса е дали първоначалния импулс е достатъчен за презареждане?
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      Не си се изразил най-точно, но да не влизаме в полемика /газово бутало, стрелба с халосни и т.н./

                      Въпроса на Иво е интересен защото от една страна буталото в гилзата и куршума тръгват, но след това буталото се ограничава и се получава обратен импулс на гилзата напред. Въпроса е дали първоначалния импулс е достатъчен за презареждане?
                      Маркиращите боеприпаси работят на абсолютно същият принцип. При свободен затвор- да.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Колеги по лов се оплакоха от Бенели м2 цевта ръждясва след като е намокрена от дъжд покритието е лакфосфат !
                        Лакфосвата на сайгунувката ми си е добре ... винаги след като ме е валял дъжд включвам калорифера да я издуха и я смазвам редовно Аз поне никога не съм виждал Сайга и СЛР да ръждясват външно армейските калашки колкото и да ги смазваш почервеняват !....... Ама това с М2 Бенели си е потресаващо .... От Бенелията само м4 ми аресва .

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Ей това е бързомереца мечта за мен Както е това от дясната страна, което се опира на пълнителя? Да не е маркуча от "кебъл бек-а" на раницата?
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Аз,мисля че е някакъв вид двунога

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Май си е точно двунога, сега като се загледах.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X