Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    628 милиарда долара.... всъщност- до 2020 та това.... За справка- бюджета на Пентагона "в криза" е малко по- голям ... на година. 600 бойни самолета.... ми... около 1/3 от американските- по спомени планираните Ф-35 бяха около 2.2 хиляди .... Цели 8 стратегически подводници -че те само верджиниите са 10 и строят пет... Но хубаво рекламно клипче де.
    Е нищо де, не задължително да оспорват първото място по обем и изхарчени пари.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Е нищо де, не задължително да оспорват първото място по обем и изхарчени пари.
      Може... но 600 нови самолета ми звучи малко с оглед плановете на САЩ да имат 2500. И 30 подводници клас Вирджиния. Като право според мен до пет години ще са трети след Китай и може би с малка разлика с Индия. Не щото ще харчат малко пари за отбрана- просто щото другите ще харчат повече.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Ма на тях и не им трябват прекалено много самолети, подводници и т.н.За какво са им?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Ма на тях и не им трябват прекалено много самолети, подводници и т.н.За какво са им?
          И нали концептуално искат да са суперсила - което означава поне паритет спрямо НАТО.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Хайде да пробваме да задържим темата жива и да не мерим кой на кого е батко. Уж сме големи хора...

            А конкретно за това чии разходи каква част от чужд бюджет биха представлявали - пак не съм сигурен дали е съвсем меродавно сравнението. В държава в която авио инженер започва на сто бона зелени годишо разработването на дадена бойна техника ще е мъничко по-скъпо от държава в която колегата му взима една четвърт от това.

            Не знам какви точно са пропорциите, но "Всичко останало бидейки еднакво" (включително и крайния резултат) - не вярвам проект който струва един милиард в Щатите да струва повече от двеста милиона в Русия. Да не е и по-малко.

            Тук знаеш как се осчетоводяват парите. Предишния блок в който живеехме капитализацията му беше към двеста милиона. Толкова си струваше, там където беше закован. А си беше просто жилищен блок. Не беше небостъргач в Манхатън. Всякакви цифри идващи от САЩ са винаги относителни. По никакъв начин не можеш да ползваш военните разходи и ценоразпис като единица мярка за сравнение.

            Отделно - конкретно за това трябва ли и на Русия самолетоносач го бяхме коментирали в отделна тема преди години. Личното ми мнение е нали се сещаш.
            Последно редактирано от Goblin; 23-10-13, 15:49.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Някакви новини за F-35? Май не са обнадеждаващи, нали, Кемал? Ти пък се изживяваш като американец, ама доколкото аз знам не си, а снимката ти на аватара май също не е от бойните полета. Или еърсофт за теб май вече станал еквивалентът на войната, барабар с игралните филми за нея.
              Да, имаме си Армия и Флот, и ще имаме занапред все подобри и подобри играчки за нея. И занапред ще си повтаряме едно упражнение, дето перфектно сега изиграхме в Сирия. И точка по въпроса!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Някакви новини за F-35? Май не са обнадеждаващи, нали, Кемал? Ти пък се изживяваш като американец, ама доколкото аз знам не си, а снимката ти на аватара май също не е от бойните полета. Или еърсофт за теб май вече станал еквивалентът на войната, барабар с игралните филми за нея.
                Да, имаме си Армия и Флот, и ще имаме занапред все подобри и подобри играчки за нея. И занапред ще си повтаряме едно упражнение, дето перфектно сега изиграхме в Сирия. И точка по въпроса!
                И вероятно ако се наложи ще има перфектни упражнения за пример като това през 2008 в Грузия....

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Хайде да пробваме да задържим темата жива и да не мерим кой на кого е батко. Уж сме големи хора...

                  А конкретно за това чии разходи каква част от чужд бюджет биха представлявали - пак не съм сигурен дали е съвсем меродавно сравнението. В държава в която авио инженер започва на сто бона зелени годишо разработването на дадена бойна техника ще е мъничко по-скъпо от държава в която колегата му взима една четвърт от това.

                  Не знам какви точно са пропорциите, но "Всичко останало бидейки еднакво" - не вярвам проект който струва един милиард в Щатите да струва повече от двеста милиона в Русия.

                  Тук знаеш как се осчетоводяват парите. Предишния блок в който живеехме капитализацията му беше към двеста милиона. А си беше просто жилищен блок. Не беше небостъргаче в Манхатън. Всякакви цифри идващи от САЩ са винаги относителни.
                  Бе и е така и не е така. Просто нещата струват едни пари. Ако приемем, че цената на една Вирджиния е два милиарда долара- руската при цена от 29 милиарда рубли излиза що годе на половина. При самолетите е подобна работата. За ПАК-ФА се твърдеше (разбира се неофициално) че щял да струва около 75-90 милиона - т.е. ще е в един ценови клас с Ф-35. Су-35 е около 60 милиона. Цената на Ф-35 от следващите лотове се очаква да падне до около 83 милиона на бройка. При танковете беше подобно съотношението (там немците няма кой да ги бие по фактор "най- висока цена").
                  Та.... единствените дето могат да направят нещо много- по евтино (като говорим много - говорим примерно за 5-10 пъти по- евтино) са китайчугите- просто щото там нали таковата човеко-машино часовете не са от значение, както и при разработката, така и при производството.
                  Последно редактирано от Mad Dog; 23-10-13, 16:23.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Някакви новини за F-35? Май не са обнадеждаващи, нали, Кемал? Ти пък се изживяваш като американец, ама доколкото аз знам не си, а снимката ти на аватара май също не е от бойните полета. Или еърсофт за теб май вече станал еквивалентът на войната, барабар с игралните филми за нея.
                    Да, имаме си Армия и Флот, и ще имаме занапред все подобри и подобри играчки за нея. И занапред ще си повтаряме едно упражнение, дето перфектно сега изиграхме в Сирия. И точка по въпроса!
                    Какви новини- другата година влизат първите 36 машини:
                    One key issue to be discussed will be whether to increase F-35 production in coming years, as planned, according to Hawn and other officials familiar with the program.
                    Current plans call for Lockheed's production of the F-35 to triple from the 36 planes ordered in the sixth batch of jets for delivery in fiscal 2014. By the fiscal 2018, Lockheed is slated to be delivering around 110 planes a year, according to government documents.

                    Another topic at the meeting will be the long-term cost of operating and "sustaining" the plane, an issue of great concern to the U.S. military and the eight partner countries that are funding its development: Britain, Canada, Australia, Denmark, Norway, Turkey, the Netherlands and Italy.
                    The Pentagon's Cost Assessment and Program Evaluation (CAPE)office is expected to present an updated estimate of the cost over 55 years of operating and maintaining the U.S. military's future fleet of 2,443 F-35s.
                    http://www.reuters.com/article/2013/...99F0Q320131016

                    А тая снимка пък изобщо не е от хеърсофта.... И не - не се изживявам като американец а като българин- т.е. към настоящият момент и в обозримо бъдеще съюзник на САЩ и останалите държави партньори в пакта. По скоро е необяснимо обратното ама айде - иди доди.... Тва е като в оня виц за двамата евреи от СССР и шестдневната война:
                    Хаим, ты слышал? Наши вчера передавали, что они взяли много наших танков!
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      А конкретно за това чии разходи каква част от чужд бюджет биха представлявали - пак не съм сигурен дали е съвсем меродавно сравнението. В държава в която авио инженер започва на сто бона зелени годишо разработването на дадена бойна техника ще е мъничко по-скъпо от държава в която колегата му взима една четвърт от това.

                      Не знам какви точно са пропорциите, но "Всичко останало бидейки еднакво" (включително и крайния резултат) - не вярвам проект който струва един милиард в Щатите да струва повече от двеста милиона в Русия. Да не е и по-малко.
                      Бе някак си ми се струва, че не бихме могли да стигнем до решението на това уравнение по такъв елементарен начин.

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Някакви новини за F-35? Май не са обнадеждаващи,
                      Напротив, преди време бях изразил мнение, че при тази програма са стигнали ту дъ пойнт ъф ноу ритърн и ще я докарат до положителен край, така и се очертава да стане.Просто толкова пари и поръчки са заложени, че ако трябва ще научат и най-обикновена китайска джапанка от пазара да лети, но ще оправдаят всички средства и ще се мъчат да не загубят престиж.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                        И вероятно ако се наложи ще има перфектни упражнения за пример като това през 2008 в Грузия....
                        Разбира се и като предупреждение клипче долу, всичко се казва след 2:10 мин. Доренко не е случаен човек в Русия.

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          ...
                          Та.... единствените дето могат да направят нещо много- по евтино (като говорим много - говорим примерно за 5-10 пъти по- евтино) са китайчугите- просто щото там нали таковата човеко-машино часовете не са от значение, както и при разработката, така и при производството.
                          Не знам китайците да са по-малко капиталисти от руснаците, нито вярвам специализираните им часови ставки да са по-ниски от тези на руснаците в този вид производства. При всички положения и при едните и при другите даден артикул няма начин да не се върже по-евтино, както и да го изчисляваме. Единствения начин да се върже почти толкова скъпо колкото при американците е ако в момента на едните се налага да открият топлата вода за нещо за което американците са я открили преди време. Но дори и да е така - това е развойна работа която ще се върши веднъж и ще служи за по-нататък.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ... Единствения начин да се върже почти толкова скъпо колкото при американците е ако в момента на едните се налага да открият топлата вода за нещо за което американците са я открили преди време. Но дори и да е така - това е развойна работа която ще се върши веднъж и ще служи за по-нататък.
                            Отричаш промишленият шпионаж?
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Отричаш промишленият шпионаж?
                              Него го слагам като даденост за всяка от държавите. Все пак обсъждаме някакъв идеален теоретически случай.

                              Идеята ми е че "Похарчихме сто бона за автомати" означава едно (като количества) когато ги изхарчиш за калашници и съвсем друго когато ги изхарчиш за Фамас примерно. Демек да речем ако френската армия купи 10000 автомата за сума Х, не би следвало да спи спокойно като разбере че противника е похарчил десет пъти по-малко пари за автомати, зер количеството автомати в двата случая ще е кажи го едно и също.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Не знам китайците да са по-малко капиталисти от руснаците, нито вярвам специализираните им часови ставки да са по-ниски от тези на руснаците в този вид производства. При всички положения и при едните и при другите даден артикул няма начин да не се върже по-евтино, както и да го изчисляваме. Единствения начин да се върже почти толкова скъпо колкото при американците е ако в момента на едните се налага да открият топлата вода за нещо за което американците са я открили преди време. Но дори и да е така - това е развойна работа която ще се върши веднъж и ще служи за по-нататък.
                                Баш де.... Разликата в стойностите на подобни изделия е в рамките на един и половина - два пъти. Разликата във военните бюджети е 10 пъти за Русия и 6 пъти за Китай. И колкото и РПРПСЕ по 8 000 долара да купи Пентагона- пак са повече парите за играчки.
                                РПРПСЕ означава „ръчно пособие за ротационно подаване на скрепващи елементи“ или най-обикновена отвертка. А китайците определено са по-малко капиталисти спрямо Китайското правителство отколкото по-принцип.
                                Последно редактирано от Mad Dog; 23-10-13, 17:42.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 16 потребители онлайн. 0 потребители и 16 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X