Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
    Точно CZ-то е на въоръжение в много полицейски и военни подразделения и служби къде ли не, та дори и в Щатите, ако става на въпрос.
    Радвам се, че го харесваш...
    Останах с впечатлението, че коментираме изобщо сравнението м/у Руско - Западно, леко оръжие.
    И без значение дали става дума за армейско, цивилно, спортно и т.н... то Руското все си е отживелица. Изобщо не коментираме това колко хора и с какво са избити... а коментираме и сравняваме качествата на едното... с качествата на другото към днешна дата, 2013та година! От тази гледна точка... при лекото оръжие Руснаците губят по всички възможни точки и параграфи... и е повече от смехотворно да се твърди нещо по-различно.

    Ето и малко зарибявка за феновете на CZ конкретно. Това от клипа е стандартен, заводски пищов - модел... 75B. Не е " Шадоу ". Старчето ме радва много. Прави чудесии с пищова. -> http://vbox7.com/play:25c3a4c508
    И какво точно им е на качествата - вземам те на мушка, произвеждам изстрел и оставаш с половин крак.А и не са много капризни.МедДог под теб също е пояснил някои разлики, ама нейсе.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Кое пък не му харесвате на ЧЗ?
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
        Кое пък не му харесвате на ЧЗ?
        До тука никой не е споменал, че ЧЗ е лошо.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
          Точно CZ-то е на въоръжение в много полицейски и военни подразделения и служби къде ли не, та дори и в Щатите, ако става на въпрос.
          Радвам се, че го харесваш...
          Останах с впечатлението, че коментираме изобщо сравнението м/у Руско - Западно, леко оръжие.
          И без значение дали става дума за армейско, цивилно, спортно и т.н... то Руското все си е отживелица. Изобщо не коментираме това колко хора и с какво са избити... а коментираме и сравняваме качествата на едното... с качествата на другото към днешна дата, 2013та година! От тази гледна точка... при лекото оръжие Руснаците губят по всички възможни точки и параграфи... и е повече от смехотворно да се твърди нещо по-различно.

          Ето и малко зарибявка за феновете на CZ конкретно. Това от клипа е стандартен, заводски пищов - модел... 75B. Не е " Шадоу ". Старчето ме радва много. Прави чудесии с пищова. -> http://vbox7.com/play:25c3a4c508
          Сигурно колегата е прав,нали стреля в някъкъв стрелкови клуб.Ако някога,минаваш през Боровец,ето ми телефона.0898762122 има стрелбище за биатлон ще ти покажа един пистолет който никога няма да влезе в твоята класация какво може на 70 метра по мищена -4.След това предлагам да видя разликата с някой от елитните оръжия.Ако направиш прав без опора ,по-добра група ,значи черпя каса бира и казвам на всички тук във форума че в стрелковите клубове подготовката е на космическа височина или каквото искаш та.За мен е важно задприкладното устройство.Не се признават оправдания като на Радо от СОБТ,че те тренирали инстиктивна стрелба и лазерният му прицел е развалил резултатите.

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Колеги, нека тази тема не се превръща в поредната боза. Меко казано, уважаемият колега Лорда, нито блести с някакви постижения, нито някога, някъде е стрелял с резултат, още по-малко пък има достъп до сериозни оръжия и тестове. Съвсем случайно съм съвсем наясно с положението в IPSC федерацията в България и много добре знам там кой, какво и как го може. Та нека и това се счете за предупреждение към Лорда да не се опитва да се прави на специалист тук и да обяснява от първа инстанция неща с които не е наясно!
            VPetrov.photography

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Само дето нали требе да правим разликата между служебно и за IPSC оръжие- така както требе да се прави и разлика между IPSC и "тактическа" стрелба. Шадоуката е много приличен пистолет за спортни нужди в клас продукшън- само дето е добре да си носиш един джоб затворни задръжки плюс още някой части. Надеждността на всички армейски пистолети от изброените от теб "бозави" марки надвишава тази на ЧЗ-75 Шадоу (за Свинкса айде да не си говорим щото излиза колкото гарсониера в Перник) не в проценти а в пъти. Та да се вадят от IPSC изводи за служебното оръжие не е много умно- и за щастие нито военни нито полицаи по света го правят.
              Не съм съгласен с вметката касаеща затворната задръжка на Шадоу-а, камо ли пък за CZ-тата като цяло. А относно цените на останалите марки... не случайно са такива. определено има за какво да струват по 2 чувала с пачки образно казано. Всичко си има цена. То мен, ако ме питаш и цената на Беретите и зиговете е крайно неоправдана, ама айде. На нормални, адекватни, поносими и отговарящи на качествата им цени мен, ако ме питаш от по-големите марки са само CZ точно и Глок, ма това е една друга тема. Прекалено много се отклонихме от идеята на темата и съревнованието " Руско - Западно ". То верно, че там всичко е очебийно и се изчерпа, ама... айде да не се отплесваме много много

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Мнение на LORDA83
                Точно CZ-то е на въоръжение в много полицейски и военни подразделения и служби къде ли не, та дори и в Щатите, ако става на въпрос.

                Ще ти бъда изключително благодарен ако подкрепиш с нещо горното си твърдение. Някъде прочетох друго нещо и ще ми е интересно кой е прав и кой крив.
                Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Сигурно колегата е прав,нали стреля в някъкъв стрелкови клуб.Ако някога,минаваш през Боровец,ето ми телефона.0898762122 има стрелбище за биатлон ще ти покажа един пистолет който никога няма да влезе в твоята класация какво може на 70 метра по мищена -4.След това предлагам да видя разликата с някой от елитните оръжия.Ако направиш прав без опора ,по-добра група ,значи черпя каса бира и казвам на всички тук във форума че в стрелковите клубове подготовката е на космическа височина или каквото искаш та.За мен е важно задприкладното устройство.Не се признават оправдания като на Радо от СОБТ,че те тренирали инстиктивна стрелба и лазерният му прицел е развалил резултатите.
                  Аз не парадирам с нищо, и зорлем м/у шамарите образно казано не се навирам с такива басове. да не говорим, че " оправданието " на Радо ( който и да е той, не го познавам )... мен, ако ме питаш си е много основателно, и изобщо не мисля, че е уместно да се нарича " оправдание ". Тия 70 метра с пищов ( какъвто и да е )... и точни попадения и групи... са си направо в рамките на научната фантастика. Не казвам, че са невъзможни, но такива хора са еденици, и са се занимавали точно с това. Нито аз, нито споменатия Радо си падаме по подобна стрелба. За такова нещо се хващай на басове с някой трениращ Спортна стрелба, а не динамични, приложни и тактически спортове и тип стрелба. Такива сравнения да се правят е тъпичко и ненужно. Пищова както и да го погледнеш си е за дистанции от по 7-8 метра... стайни помещения, коридори, сгради и прочие... а не за прецизна стрелба, мерене, зор и мъка по половин час за един изстрел на 70 метра.

                  Както и да е... отплеснахме се доста в страни от заглавието на темата наистина.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Колеги, нека тази тема не се превръща в поредната боза. Меко казано, уважаемият колега Лорда, нито блести с някакви постижения, нито някога, някъде е стрелял с резултат, още по-малко пък има достъп до сериозни оръжия и тестове. Съвсем случайно съм съвсем наясно с положението в IPSC федерацията в България и много добре знам там кой, какво и как го може. Та нека и това се счете за предупреждение към Лорда да не се опитва да се прави на специалист тук и да обяснява от първа инстанция неща с които не е наясно!
                    Нещо доста си се объркал. Всичко, което пиша е лично мое мнение и впечатление. Няма нищо общо с никакви положения, в никакви федерации, общности и прочие. Всичко написано по-горе е плод на личните ми виждания над нещата.
                    П.С: твърденията ти насочени към мен са крайно неоснователни и безпочвени. Смея да твърдя, че точно по отношение на пистолетите, почти няма марка и модел до които да не съм се докосвал, стрелял и наблюдавал. И това отново е мое твърдение, което както и да погледнеш касае неща с които ти самия не си запознат ( не ме познаваш ), за да ги твърдиш, и да си позволяваш да пишеш за тях в комбинация с мен.

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
                      Не съм съгласен с вметката касаеща затворната задръжка на Шадоу-а, камо ли пък за CZ-тата като цяло. А относно цените на останалите марки... не случайно са такива. определено има за какво да струват по 2 чувала с пачки образно казано. Всичко си има цена. То мен, ако ме питаш и цената на Беретите и зиговете е крайно неоправдана, ама айде. На нормални, адекватни, поносими и отговарящи на качествата им цени мен, ако ме питаш от по-големите марки са само CZ точно и Глок, ма това е една друга тема. Прекалено много се отклонихме от идеята на темата и съревнованието " Руско - Западно ". То верно, че там всичко е очебийно и се изчерпа, ама... айде да не се отплесваме много много
                      Аз говоря от практиката- на нашето стрелбище вече съм им изгубил бройката на частите сменени на Шадоуката - общо взето е №1 по престой "в бокса" за ремонт. Относно това зали се чупят затворни задръжки- само пред мен се е случвало на три пъти- пък не е като да ходя на състезания често. За пореден път - изискванията поставяни пред едно служебно оръжие се различават значително от тези които поставя спортната практика в IPSC. Това и обуславя факта, че системи с огромно разпространение в армейски и полицейски подразделения не са добре приети в "Динамичните" среди и обратното. Тъй като съм имал и ЧЗ-75 БД + адаптер Кадет за него мога да кажа от първо лице моите забележки. А Вие колега какви други оръжие сте имали освен ЧЗ-75. Аз ще се повторя от друга тема:
                      Валтер ППК-2 години - 2000 изстрела.
                      Макаров- 3 години - над 8000 изстрела.
                      Зиг п225- за малко- около 1500 изстрела
                      Берета 92ФС- 1 година- 2000 изстрела.
                      Чз 75 Д- 1 година- 1500 изстрела.
                      Зиг П226- над 10 години - над 32 000 изстрела.
                      Таурус 66- 6 инча цев- над 10 години - 1000 изстрела
                      Глок 19- 8 години - 6-7 000 изстела.
                      Берета М 72... много стрелба- над 5 години
                      Зиг 2022 над 20 000 (не точно с моя).
                      Отделно на разни "платени от друг курсове" съм работил с Джерико, ХК ЮСП, Спринхфилд ХД, Пара Ордонанс и още някой системи. Почти няма система с която да не съм стрелял ако това е идеята да се "докоснеш". Което обаче изобщо не е релевантна точка за сравнение - като човек свикнал със Зиг (контроли , ъгъл на ръкохватката височина на блока и мерни прибори, спусък ), Глок така и не стана "моят" пистолет - въпреки че имам такъв. Т.е. според мен е хубаво човек когато казва че има опит с едно оръжие да не го казва на базата на изстреляни три кутийки на стрелбището.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                        Мнение на LORDA83
                        Точно CZ-то е на въоръжение в много полицейски и военни подразделения и служби къде ли не, та дори и в Щатите, ако става на въпрос.

                        Ще ти бъда изключително благодарен ако подкрепиш с нещо горното си твърдение. Някъде прочетох друго нещо и ще ми е интересно кой е прав и кой крив.
                        Кое по-точно?! Че ЦЗ-то официално е на въоръжение в Американските полицейски и армейски подразделения? Ако става дума за това и държиш... ще се опитам да ти намеря материали по темата, макар, че ти гарантирам, че е факт. 92 ФС и Глоковете са им основно на въоръжение в Америка, но има и доста CZ-та на въоръжение в доста Щати.

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Аз говоря от практиката- на нашето стрелбище вече съм им изгубил бройката на частите сменени на Шадоуката - общо взето е №1 по престой "в бокса" за ремонт. Относно това зали се чупят затворни задръжки- само пред мен се е случвало на три пъти- пък не е като да ходя на състезания често. За пореден път - изискванията поставяни пред едно служебно оръжие се различават значително от тези които поставя спортната практика в IPSC. Това и обуславя факта, че системи с огромно разпространение в армейски и полицейски подразделения не са добре приети в "Динамичните" среди и обратното. Тъй като съм имал и ЧЗ-75 БД + адаптер Кадет за него мога да кажа от първо лице моите забележки. А Вие колега какви други оръжие сте имали освен ЧЗ-75. Аз ще се повторя от друга тема:

                          Отделно на разни "платени от друг курсове" съм работил с Джерико, ХК ЮСП, Спринхфилд ХД, Пара Ордонанс и още някой системи. Почти няма система с която да не съм стрелял ако това е идеята да се "докоснеш". Което обаче изобщо не е релевантна точка за сравнение - като човек свикнал със Зиг (контроли , ъгъл на ръкохватката височина на блока и мерни прибори, спусък ), Глок така и не стана "моят" пистолет - въпреки че имам такъв. Т.е. според мен е хубаво човек когато казва че има опит с едно оръжие да не го казва на базата на изстреляни три кутийки на стрелбището.
                          Споделям мнението ти за Глока! Моето е същото. Никога не съм бил фен на марката, и на каквито и да са полимери всъщност, но това са си наши мнения, виждания и усещания. Факт е, че пищова е значително по-евтин от останалите масови марки западно оръжие на пазара, и си е извоювал повече от сериозно позиции по цял свят като " служебно " оръжие.

                          П.С: похвално за опита и изстреляните патрони. Малко служещи могат да се похвалят с такова нещо в БГ. Масата за жалост нямат никаква култура в боравенето с оръжие и стрелбата. Презират го дори и я имат по 10 изтрела на година, я не. Малко са звената в службите и хората, които наистина се занимават, имат нужната подготовка и умения.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
                            Кое по-точно?! Че ЦЗ-то официално е на въоръжение в Американските полицейски и армейски подразделения? Ако става дума за това и държиш... ще се опитам да ти намеря материали по темата, макар, че ти гарантирам, че е факт. 92 ФС и Глоковете са им основно на въоръжение в Америка, но има и доста CZ-та на въоръжение в доста Щати.
                            Глок на официално въоръжение в Армията на САЩ не ми е известно да има- войската най- често си мъкне личните- официалните са М9 (Берета 92ФС) М 11 (Зиг П228 за Военна Полиция), имат 10 000 пистолета Зиг 2022 (до колкото знам ги бяха раздали на такистите) ХК-Марк 23р Зиг Зауер П226 при "специалците" и в момента ХК 45 Компакт за Сокома. Маринките пък си имат Колтове М 1911 А1 известни като МЕУ-СОК. За ЧЗ не ми е известно но може да е попаднал по същите причини като Глок.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Глок на официално въоръжение в Армията на САЩ не ми е известно да има- войската най- често си мъкне личните- официалните са М9 (Берета 92ФС) М 11 (Зиг П228 за Военна Полиция), имат 10 000 пистолета Зиг 2022 (до колкото знам ги бяха раздали на такистите) ХК-Марк 23р Зиг Зауер П226 при "специалците" и в момента ХК 45 Компакт за Сокома. Маринките пък си имат Колтове М 1911 А1 известни като МЕУ-СОК. За ЧЗ не ми е известно но може да е попаднал по същите причини като Глок.
                              Има, има ЦЗ-та, и то доста в Полицейските подразделения, в доста Щати на Американците. А Глока... той е сигурно над 70% от въоръжението в полицейските им подразделения също.
                              За Армията си оставя основно и масово 92ФС май и до ден днешен.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
                                Има, има ЦЗ-та, и то доста в Полицейските подразделения, в доста Щати на Американците. А Глока... той е сигурно над 70% от въоръжението в полицейските им подразделения също.
                                За Армията си оставя основно и масово 92ФС май и до ден днешен.
                                За да бъда коректен - Прочетох в сериозна литература, че в никоя армия (организация, служба и т.н.) ЧЗ-75 не е приемано за щатно оръжие. До доказване на противното (от Лорда, или от други), ще считам, че това е истината!
                                Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                                "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X