Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    Да. Има ги в БГ и не са скъпи. Аз имах служебни 3 размера, тоест с 3 различни дължини на релсата. В комплекта на всеки колиматор/оптика/нощно виждане ги имаше. От българското производство съм крайно не доволен.
    Дай някаква идея какви има и къде могат да бъдат намерени.А българските на коя фирма са производство?
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Зависи от ремъка, сега има всякакви ремъци. Аз ползвам ластичен едноточков и съм много по-доволен отколкото при двуточков и триточков. А за зареждане става и с лява и с дясна, на кой както му е удобно. Има школи, които държат на това стрелящата ръка да не пуска ръкохватката. Колко е удобно всеки сам си преценя за себе си, според случая. На мен ми е най-удобно с лява ръка. Или минава под пълнителя и зареждам или накланям оръжието на ляво, така че дясната част да стане горна. Абе пробване му е майката.

      Дай някаква идея какви има и къде могат да бъдат намерени.А българските на коя фирма са производство?
      В почти всеки магазин и интернет магазин ги има. Българските не знам на коя фирма са производство, бяха в комплектите на приборите на Оптикс. Всъщност може и да не са български, а да ги внасят за по-евтино. Но качеството им е далеч от очакваното, особено пък за бойно оръжие. Тези в нета почват от 60 лева на горе.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Според мен зареждане с лява ръка става от другите положения освен лежешком. При стрелба лежешком опората на тялото е върху левия и десния лакът и при презареждане чрез леко търкаляне се пренася тежестта само върху левия лакъти с дясната ръка се презарежда. С лявата ръка не става презареждането особено, ако се ползва ремък. Поне аз така съм учен....
        И аз нещо не успявам да вникна в този зор да се борави с лявата ръка (ако човек не е левичар, разбира се).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Ми имаш две ръце. Едната ти е стреляща. Т.е. тя дърпа спусъка. По-бързо е да заредиш с лява ръка, отколкото да пуснеш ръкохватката с дясната, за целта си променяш и хвата на лявата, зареждаш с дясната, пак я слагаш на ръкохватката, пак прикладваш и пак си правиш хват с лявата. По-бързо е ако използваш дясната за придържане на оръжието за ръкохватката и показалеца готов на спусъковата скоба и заредиш с лявата. Спестяваш движения.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
            Ми имаш две ръце. Едната ти е стреляща. Т.е. тя дърпа спусъка. По-бързо е да заредиш с лява ръка, отколкото да пуснеш ръкохватката с дясната, за целта си променяш и хвата на лявата, зареждаш с дясната, пак я слагаш на ръкохватката, пак прикладваш и пак си правиш хват с лявата. По-бързо е ако използваш дясната за придържане на оръжието за ръкохватката и показалеца готов на спусъковата скоба и заредиш с лявата. Спестяваш движения.
            Май в повечето случаи зареждаш с която дойде и после се показваш и стреляш... зад ъгъля,над окопа и т.н.Ако си с тактическа жилетка предполагам, че ръката използвана за смяна на пълнител се определя от това от коя страна на жилетката са ти останали повече пълни пълнители.

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              На кой както му харесва. Въпрос на личен избор и възможности.Аз мога да зареждам и с двете, но го правя както ми е по-удобно. Впрочем и с крак мога .
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                Ми имаш две ръце. Едната ти е стреляща. Т.е. тя дърпа спусъка. По-бързо е да заредиш с лява ръка, отколкото да пуснеш ръкохватката с дясната, за целта си променяш и хвата на лявата, зареждаш с дясната, пак я слагаш на ръкохватката, пак прикладваш и пак си правиш хват с лявата. По-бързо е ако използваш дясната за придържане на оръжието за ръкохватката и показалеца готов на спусъковата скоба и заредиш с лявата. Спестяваш движения.
                Ще си позволя да изкажа противно мнение.
                Оръжейните конструктори са имали нещо предвид освен факта, че болшинството от хората са "десняци".
                Какво става при стрелба с дълго оръжие? Приклада е опрян на рамото, дясната ръка е на ръкохватката или шийката на приклада и лявата ръка е най отпред на полуложата. При презареждане с дясната ръка въздействието върху оръжието е между двете опорни точки - рамото и лявата ръка. Оръжието е по-устойчиво и по-лесно се възстановява или не се губи прицела. Ако презареждаш с лявата ръка двете опорни точки - рамото и дясната ръка са в задния край на оръжието и то е по-нестабилно и се размества прицелването в по-голяма степен.
                Хората които стрелят с лява ръка и прикладват на лявото рамо е по-удобно и според мен по-правилно да имат "леви" оръжия.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Быстро презареждане май се трябва само в IPSC, в реални бойни действия се работи в група, винаги има кой да ти прикрие с огъня, за да можеш да се истеглиш от огневата линия и да се презаредиш. Ако ще дойда на стрелковата ви среща, Ненчев, мога да ви покажа някои неща. Нещто като на това видео:

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Чичо какво да ти кажа, донякъде си прав, аз не отричам зареждането с дясна ръка, просто обичам да мога да го правя и с двете и повече ми харесва с двете.

                    Сибирски, това което се вижда на тоя клип го подкрепям още от началото на темата. Личи си, че момчетата знаят какво правят и че са тренирали повече. В БГ се въздържаме от такива изпълнения, караме я на по-прости неща, а и ако това се направи в нашата армия със сигурност ще имаме колеги, които ще се гръмнат един друг, поради ниската оръжейна култура и дисциплина.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • Ебаси безумния клип. Имаш евентуално враг, стреляш и презареждайки му обръщаш гръб за да загубиш видимост към цялата обстановка... Гледах още една минута и ми дойде в повече брейк денса по земята. Мерси.

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от glamav Преглед на мнение
                        ... презареждайки му обръщаш гръб ...
                        Това изпълнение определено ме озадачи.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          чупки и чалъми за пред публика.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Идеята на Сибирски беше да покаже визуално как докато презарежда единия другия го прикрива и води огън.Сещате се че при реален бой няма хората да започнат да правят шоу и да се премятат като харлем шейк.Идеята на тези упражнения е да ги повтаряш, докато оръжието не се усеща като част от тялото на боеца.Нещо като ката в бойните изкуства, когато се качиш на ринга не играеш ката нали, но при подготовката ти е част от усъвършенстването.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              "Брейкът" е бърза смяна на посоката на водене на огън от позиция лежешком. Просто това са упражнения за водене на огън на 360 градуса. В реален бой естествено ще водят огън само в посока на противника, но ако той им излезе във фланга или тила ще са по-подготвени.

                              п.п. Между другото искам да попитам Ненчев: защо по телевизии и интернет гледаме всякакви командоси, СВАТ-ове, СОБТ-ове и пр. спецназове и пр. , които се движат в плътна група?! Това според мен е идеална цел за картечари, РПГ-исти,минохвъргачи или просто за концентриран огън на автоматчици! Разпръснатия строй се е появил през 19 век (след Гражданската война в САЩ), заради новите по-точни, скорострелни и далекобойни оръжия. Не мога да разбера, защо се връщаме към каретата и фалангите- това полицейски прийоми ли са или при "асиметричните" конфликти се предполага, че врагът(от слабата страна) е слабовъоръжен и некадърен?
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • Защото изброените са полицейски части. Логично е. Целите са обикновенно малко, а мисиите на тези подразделения са обикновенно високорискови задържания.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X