Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Не бе не ми трябва, просто ми е интересно какво ще се получи. Не ми трябва зареждане от ляво, споменах веднъж, че винаги хвърлям пълнителя с 1-2-3-4 чатрона в него и по този начин имам патрон в патроника и пестя време, не ми трябва зареждане от ляво или затворна задръжка. Според мен хода на буталото през газовата тръба ще е достатъчен, въпроса е какво ще стане с газовете това бутало като тръгне назад. Е то е ясно какво ще стане, от прореза ще изпуска загове и не се знае дали ще може да презареди.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Целият ход на затворната рама е 13,5 см. Перфорацията на газовата тръба е на 3,5 см. Газовете излизат от нея на този етап от хода на буталото, но действат още известно време и след това. Дори непосредствено на 3,5 см от челото на буталото да монтираш ръкохватка (като и така нарушаваш работата на механиката), то тя (ръкохватката) ще навлезе в контура на цевната кутия (конкретно - рамата на мерника и той самият) в хода си.
      Нема начин...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Мерки не съм правил, идеята ми дойде от една "затворна задръжка" ама без автоматично задържане която видях на снимка в нета, пак изрязана газова тръба но на буквата Г. Естествено напълно безсмилена е този тип задръжка. От там останах с впечатлението, че може да стине хода назад, иначе каква задръжка ще е.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Ми ти мерки не си взимал, ма публичност на разсъжденията си, намираш за уместно да дадеш.
          Н`дьей така бе брат - заприличваш на несериозник/ците.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Ей нещо такова, но не точно това. Мерки не съм вземал щото не ми е идвало на акъла, а и нямам АК вкъщи, така че нямам достъп по всяко едно време. Пък и аз като не съм взел мерки ти нали си взел

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:845_img_0087_copy_3_-tfb.JPG
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5468608
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Тук ръкохватката е доста напред, всъщност в пространството, където инак е перфорацията. Дотам, както и да е , но от този изрез, газовете ще излязат значително по-безпрепятствено отколкото през онези дупчици с 2 мм диаметър. Съмнява ме това да се отрази положително върху работата на механиката. Може-би в "лабораторни" условия и с точно оразмерени боеприпаси. Това - там откъдето си го видял - казват ли как (и дали изобщо) работи. Остава въпросът за законността на подобна преработка тук (възможно е и да се намери обтекаема формулировка на заданието)!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • Аз пък си мисля че ще си презарежда ок, то буталото и затвора си ускоряват само в началото, когато буталото е в газоотвода - натам е инерция. По скоро виждам други два проблема, топло и тежко.

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Освен това ако с тая доработка нямаш румънска ръкохватка със сигурност в един момент ще ти отвее пръстите
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Най -добрия тунинг ,на Калаша е да се научиш ,да стреляш с него.На кого му се е случвало да е в толкова интензивна прес
                    трелка че да изхвърля по-няколко патрона за да бъде винаги с патрон в цевта ,сигурно само по-филмите или на руските застави,когато са ги атакували ,много талибани.(но и тогава не съм сигурен дали е така щото съм го гледал по телевизията)Това ми звучи като как едни познати готвиха джип за състезания и се опитваха да го олекотят с някакви 500-600г,отук отам а двамата бяха по, 100-120кг,мисля че е по-лесно да отслабнат с по 20кг.

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Доста съм тормозил АК и ПК и досега не ми се е случвало "да ги плюе". А тормоза е бил наистина доста, дървената ложа се награвяше така, че не може да се пипне, затворната рама също.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Момци,какво ще кажете,за леката картечница на Калашников?.Когато ние си играехме на диверсанти това ни беше любимото пушкало с по-дълга цев,с повече патрони ,а и малко по-тежко,но нали всички си мислехме че войната е като на кино само ти стреляш а другите падат.
                        Последно редактирано от derhunter; 06-04-13, 19:10.

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Ми аз какво да кажа, като е катечница, нека да е ПК, тия леките не ги зачитам въобще. Лично мнение.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Да попитам тука съществуват ли стойки за страничен монтаж за АК, които да са предвидени за монтаж на оптични прибори предвидени за уивър?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Да. Има ги в БГ и не са скъпи. Аз имах служебни 3 размера, тоест с 3 различни дължини на релсата. В комплекта на всеки колиматор/оптика/нощно виждане ги имаше. От българското производство съм крайно не доволен.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Според мен зареждане с лява ръка става от другите положения освен лежешком. При стрелба лежешком опората на тялото е върху левия и десния лакът и при презареждане чрез леко търкаляне се пренася тежестта само върху левия лакъти с дясната ръка се презарежда. С лявата ръка не става презареждането особено, ако се ползва ремък. Поне аз така съм учен....
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X