Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Добре де, значи компенсатора при АК оправя ли бягането на горе или не? Щото аз за този автомат съм чел, дето компенсатора оправя и това та си мисля, че това е и идеята конкретно. Инак да се компенсира и откат вече явно го има при всички пуцалки. За това моят лаишки въпрос е така зададен, инак е ясно, че ако е само за откат кеф ти компенсатор, кеф ти без.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Аз като лаик ще си позволя да запитам, защо трябва едно оръжие да му е нужен дулен компенсатор, не може ли да се произведе така, че на няма тази нужда. Да кажем една или две версии да, но с годините не може ли да се проектира така, че да се реши този проблем!?
      Може да се реши проблема чрез много сложна и капризна механика . В оръжието се гледа освен всичко останало максимум простота минимум движещи се части . Дулния компенсатор е точно това . Така като се замисля не си спомням да съм виждал друго оръжие от този клас освен АК да е произвеждано поне в началото без дулен компенсатор .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        С компенсаторите е най-просто да се преодолеят негативните последици от отката.
        Другите решения са технически по-сложни и скъпи.
        В този смисъл компенсаторите са част от техническото усъвършенстване.

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Е то аз това и не разбирам, ако му трябва компенсатор на едно пушкало, що не си го носи от завода, а да се купува отделно. Май наистина съм тъп и не съумявам да се изразя правилно. Но така е то, като те интересува дадена тема, в която нямаш опит и следва яко излагация, ноо мен това не ми секва интереса уви.

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Дулния компенсатор, не компенсира отката (сега да не вземете да намесите артилерията и противооткатните системи или танковото оръдиие, нещата там са коренно различни). За откат приемаме движението на оръжието в противоположна посока на движение на проектила. При изстрел силите действат първоначално в две посоки. Образно ги назоваваме напред и назад. Напред ясно, куршума излита под въздействието на силите. Назад част от силите се поемат от газовото бутало. Останалата част от силите + част от тези, които действат на газовото бутало действат назад. До тук с отката. Какво следва. При действие на тези сили се създава момент на сила спрямо центъра на тежестта, демек завъртане нагоре, около центъра на тежестта. Линията на цевта се явява рамото по чиято ос действат силите, а в случая то си е дълго, и автомата скача на горе, особено на автоматичен. Компенсатора до някаква степен компенсира този въртящ момент, като създава някакъв въртящ момент, но в обратна посока, въз основа на изгорелите газове. Има няколко варианта да се намали "скачането на горе", единия е чрез баланс на оръжието, някои в спортната стрелба слагат противотежест в предния край, другия е чрез компенсатор.

            що не си го носи от завода
            Доста от оръжията фабрично си имат, да не казвам всички, съвременни образци, отговарящи на съвременните изисквания. Това че в БА не е масов и се ползват образци от времето на Лили Иванова е друг въпрос. Абе това е като тунинга на колите. Не им пречи фабрично да ги правят с лети джанти, но евтините модели са без. И от там на татък сменяш всичко, което сперед теб е по-добре от фабричното и което на теб ти е удобно.

            За това моят лаишки въпрос
            Въпросът ти е много сериозен, просто от начало не го зададе както трябва и съответно не получи отговори както трябва.
            Последно редактирано от The Back Bone; 24-03-13, 14:26.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Знаеш, че с и без ПБС отката при АК е различен, не е фрапантна разликата, но всичко, което помага за прицелната стрелба е плюс, при нас си е сиромашки тунинг както казваш.

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Много пъти съм казвал, че на мен не ми пречи отката, дори не правя разлика между 5.56, 7,62х39 (51,54), независимо дали е самозарядно или с болтов затвор.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Говорим, че има разлика, на теб не ти пречи/има и други, които са тук и са стреляли малко, та на тях е пръв помощник/, но има такъв и руснаците са го сложили ненапразно, след срязаната муфа това е по-добро, прикрива огъня при стрелба и малко я обезшумява - ефикасен е.
                  Последно редактирано от maxxx; 24-03-13, 14:56.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Не се изразих правилно, правя разлика в отката, ама не ме бърка.

                    и са стреляли малко, та на тях е пръв помощник
                    Ей това вече е лошо. Човек трябва да се учи във възможно най-трудните условия, в случая с базовия вариант. В БА във поделенията, които изпращат мисии (без 6 щатните АК са без компенсатор, т.е. АК-47, АКН-47 и АК-47 М1. Дават ти го и почваш да пуцаш, друго няма. Тренираш с него. Свикваш с него. Това е оригиналния вариант. Ако имаш кинти и си маниак си купуваш глезотийки, които го подобряват много. Та учиш се да работиш с базовата версия и всичко надградено и тунинговано е добре дошло. Ама колко процента от армията дава лични пари за служебното оръжие/екипировка? Под 1 %. Отделно като те видят с наколенки началниците ти викат "ти ся нъ Рамбу ли ми съ праиш".....
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Тук няма къде да се учат в такива условия, болшинството от професионалните войници, а и полицаите стрелят от дъжд на вятър по финансови причини.
                      Изключение са всякакви спецподразделения.

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        За съжаление е така. Но без практика, няма как да се усвои дадено ниво и после да се поддържа.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Доста решения има за корекция на биенето, особено при западните производители/голям подбор от муфи и са лесно сменяеми при повечето пушкала/ , по принцип се свиква и без компенсатор при АК,но е по -добре с него колкото и да е елементарен .
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                            За съжаление е така. Но без практика, няма как да се усвои дадено ниво и после да се поддържа.
                            Когато няма пари, нивото нито може да се развие, нито да се поддържа - това е нелицеприятната истина, а за някое учение А6 сигурно не са и чували от доста години.
                            Ловджиите стрелят много повече и имат практически опит, с нарезно също - това е положението спрямо БА.
                            Последно редактирано от maxxx; 24-03-13, 16:42.

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              В казармата докато се подготвях за състезанието Рамбо имах зачислен АКМС с този скосения компенсатор.Що ми се върти в главата, че по газовата камера или по газовата трабичка имаше две дупчици от долна страна и също имаха отношение към подскачането на цевта.Иначе с тези автомати стреляхме само с патрони с намален заряд и с ПБС-2 и не намерих серЙозна разлика между тях и 5,45мм.Последните години стрелях на два пъти по няколко пълнителя с АКС 47 без компенсатор и с нормални патрони и мога да кажа, че биенето нагоре и встрани е доста осезаемо при по-дълги редове.
                              Последно редактирано от derhunter; 24-03-13, 21:35.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                АК е по доброто от М 16 доказано ! Жабарите що си накупиха Сайга -Вепрь 12 , що не си карат с СПАС 15 ? Германците и те ! Хамериканците късно се усетиха и си накупиха Сайга 12 ...

                                Картечния пистолет Вересек достойно може да се мери с ХК мп5 и 7

                                Глок си е най великия пистолет .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X