Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение


    2019 година... "сумка на десния крак" ...

    /аз се опитвам да показвам, че "кашимерията" днес няма НИЩО общо като задачи с тая от 1960 година .... /

    Хахахаха,а ние спорим добре ли е да му сложат хват като хората или не.

    Бе мани,вятърни мелници
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
      Чей са, че ме заинтригувА. SAM7SF е щатския, в теб е SAR9М, но и двата са еднакви и имат екстри, като страничен превключвател на огино, релси за уредки и т.н. екстри? И това е ловен вариант, а не военен, т.е. ако си ловец може да го имаш? [ATTACH=CONFIG]982516[/ATTACH]

      А тогава що за животно е SLR-107, пак същия дулен спирач като на АК-74, пак 7,62. Аз виждам само разлика в формата на прикладите. [ATTACH=CONFIG]982518[/ATTACH]
      И въобще по дяволите какви са им разликите на всички видове арсеналски калашници: SAR, SLR, SAM, кои ги има в България, кои не? Тотално ми се омешаха.
      И такъв Sam7R имам. Разликата с SLR е калибъра и това, че е с фрезована кутия. И заради това е по-тежък. Пак пише Казанлък, България на него. И разлика в качеството между двата не намирам.

      https://www.arsenalinc.com/usa/sam7r.html
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
        Колко да е старо АК-то? ФН-ФАЛ, ХК Г3, Л1А1 и още наследници на щурмгевера са все още на въоръжение (някъде частично) в доста западни страни. В Либия даже се беше появил "случайно"
        Ако ще е до наследници на СтГ-то думата, то те са на въоръжение навсякъде днес, а и ще бъдат още не малко време.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
          Ако се наложи да ни мобилизат да не мислиш че ще ти дадът тактическа екипировка на делта форс?
          В тая тема аргументите кефят! Ако ни препашат по една манлихера, то това прави ли я по-добра от калаша?!?
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            М16 е супер! М16 е супер! Най-добрата пушка! Удобна, ергономична, надеждна! УРА! Щом има копче за вадена на пълнителя! В тоя форум забавно се толелира яко про-американско мнение, щом нещо е руско е лошо и не става!

            Понеже нашата мила нотоФскъ армия все още е със сумки, ако ще и бластера на принцеса Лейла да има кашика, ще му се наложи да зарежда с дясна ръка! Отделно тактическите елечета си имат пълнителчета от ляво и от дясно, демек отвсекъде, та аз твърдя, че какалашката се зарежда по-лесно и бързо с дясна ръка, както и е в пъти по-удобно да заредип отдясно докато лежиш легнал на земята. Освен това ако дебнеш някой, може да презаредиш без да го изпускаш от мушка!

            И последно в конфликт в който трябва форумната армия резервисти да взима участие, сумката ще е доста малък проблем, та аз лично предпочитам да мъкна най-разпространеното (а тук това е АК) оръжие с най-разпространения калибър (тук пак 7,62х39)
            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Пак глупости
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                М16 е супер! М16 е супер! Най-добрата пушка! Удобна, ергономична, надеждна! УРА! Щом има копче за вадена на пълнителя! В тоя форум забавно се толелира яко про-американско мнение, щом нещо е руско е лошо и не става!

                Понеже нашата мила нотоФскъ армия все още е със сумки, ако ще и бластера на принцеса Лейла да има кашика, ще му се наложи да зарежда с дясна ръка! Отделно тактическите елечета си имат пълнителчета от ляво и от дясно, демек отвсекъде, та аз твърдя, че какалашката се зарежда по-лесно и бързо с дясна ръка, както и е в пъти по-удобно да заредип отдясно докато лежиш легнал на земята. Освен това ако дебнеш някой, може да презаредиш без да го изпускаш от мушка!

                И последно в конфликт в който трябва форумната армия резервисти да взима участие, сумката ще е доста малък проблем, та аз лично предпочитам да мъкна най-разпространеното (а тук това е АК) оръжие с най-разпространения калибър (тук пак 7,62х39)
                Така де, бисер, след бисер - в някой конфликт, може и каквито и да е патрони да залипсват, това прави ли една дълга сопа по-ергономично и удобно оръжие от АК-то?!? Ако не ти е ясно какво искам да кажа, то това, че ще избереш АК-то в такава ситуация, не е защото е по-добро, а защото ще имаш муниции!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                  ...сумки...
                  Толерирало се било намкво... Убу, ма като дребен жест, нема ли начин барем да е на български.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.





                    Страхотна пушка!

                    Сумка си е на български, вносна думичка. Както колодките на влака и менаджерите, тийм лидърти и партита
                    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Ей, ама големи чишити има по широкия свят... Мравка, развесели ме, не спирай!
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        И кое от показаното (относно почистване) не важи и за АК ?
                        АК не се (трябва) чисти може би ...

                        Или истинския, уважаваш себе си мужик (таз дума - щото съм "русоФОБ" деева ) на АК не му разглобява никога затвора и маха ложата ...?

                        /знам какво пише в "наставленията" относно "пълно" и "непълно" разглобяване и кой има "право" да го извършва .И те са за промяна. /

                        П.П.: никой, никога не съм видял да отрече че семейството "М16 - АR" (и деривати) идва по-сложна за обслужване от "потребителя" като конструкция ( съдържайки на 90% същите части каквито има и в АК)!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                          М16 е супер! М16 е супер! Най-добрата пушка! Удобна, ергономична, надеждна! УРА! Щом има копче за вадена на пълнителя! В тоя форум забавно се толелира яко про-американско мнение, щом нещо е руско е лошо и не става!

                          Понеже нашата мила нотоФскъ армия все още е със сумки, ако ще и бластера на принцеса Лейла да има кашика, ще му се наложи да зарежда с дясна ръка! Отделно тактическите елечета си имат пълнителчета от ляво и от дясно, демек отвсекъде, та аз твърдя, че какалашката се зарежда по-лесно и бързо с дясна ръка, както и е в пъти по-удобно да заредип отдясно докато лежиш легнал на земята. Освен това ако дебнеш някой, може да презаредиш без да го изпускаш от мушка!

                          И последно в конфликт в който трябва форумната армия резервисти да взима участие, сумката ще е доста малък проблем, та аз лично предпочитам да мъкна най-разпространеното (а тук това е АК) оръжие с най-разпространения калибър (тук пак 7,62х39)
                          Бе аз номинално минавам за фен на Здравите Сили във форума, ама... Ако не мога да си позволя Ламборгини Диабло, това съвсем не означава че моята Лада Нива е по добра. Да, мога да си измисля 101 причини що Ладата е по добра, ама...

                          П.С. За протокола - диванен командос съм. Нямам 2 роти натръшкани джихадисти. Само едно куче сгазих преди много години, и то без да искам.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Бях пуснал клипче със засякъл АК (на англичанин - наемник ), сега се върни на 1-3 страница от темата и прочети какво се случва с М-ка с такава засечка - У кофата (да ти спестя разлистването). Няколко глезотийки по М-ката не могат да компенсират поначало сгрешеният начин на работа, докато АК-то ако искаш го подобрявай, ако искаш не! И говоря за аремейско оръжие, което трябва да служи на фронта, където не винаги има как да се почисти, смаже и облсужи. На АК обслужването му е нужно, но при необходимост може да мине и без него, поради елементарната конструкция засечки се чистят бързо.

                            Ако пък искаш фешън оръжя с пластмасарии, шукаритерии има къде-къде по-добри от М-ката и доста по-надежни и доста по екзотични.

                            Ак-то се разглобява за 7секудни и се сглобява за 14

                            Минусите на АК - линията на приклада, махането на пълнителя (според вас, за мен е +, щото е надежно) се превръшат в + за там където е предвиден да служи най-често - именно на студено. В АК12/15 приклада е оправен
                            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Мравка, колко изстрела имаш с AR15? Виждал ли си разчекнат AR15 само с издърпан заден чоп /rear take down pin/?
                              И понеже ми стана интересно, кое кара едното в кофата а другото оправена за 5 секунди? Защо едното няма оправяне?
                              Ама моля ти се, отговори на всички въпроси!
                              Мерси!
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Не съм стрелял с Ар15?

                                Къде виждаш тук полза от бързото презареждане (с 2 секунди) и повишената точност?


                                Това коеот твърдя е, че презареждането на АР15 е удобство (за сметка на надежност) но не и предимство. Както и уж по-добрата точност (щото зависи от стелеца на какво и как е тренирал и колко му е корава психиката)
                                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X