Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    В България не се правят щанцовани цевни кутии (практически сигурен съм и за американския завод на Арсенал), а точно такива пластмаси се правят (което не значи, че не може и да са щатски де).
    Ами значи лъжат-
    https://www.arsenalinc.com/usa/Rifles/slr-104-series/
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      По въпроса с колегата с елементарния отговор- от отговора ти личи, че си бременна.
      За “специалните части”- Бин Ладен го застреляха с HK AR15, отборчето дето отиде там, специални ли са?
      По малките патрони на AR15 ги зареждам по бързо. Ама няма значение /то като гледам какво ли има.../.

      Някои колеги започнаха с тънките ехидни подмятания, защо? Ракията?
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Ама всички сте били на война явно (не че аз съм бил, ама не се правя на големия експерт)

        Дали изгледа клипчетата? Видя ли как презареждат именно въпросните деривати на АР15? Не красиво и елегантно ми сума ти време си рови в сумката и си прибира пълнителчето, въпреки че стреляха по него..брей брей. В такава ситуация с ръкавичи и пълно бойно големите стърчащи части на АК-то са доста по-лесни за боравене...

        Точно пък Осамата дето го търсиха 10г и го намериха в тях... баси и специалните части ще са били. Под спец части имах предвид такива към полиция/жандармерия дето работата им е да работят в градска среда. Кашимерията има задача не да цели точно и да презарежда бързо, а да подавя вражеския огън, докато някой с рпг, самолет, снайпер, миномет или подобно не унищожи въпросната точка. В това число и Ар15 и Ак си вършат работа като нито едно от тях няма съществени недостатъци. В тоя ред на мисли има интересни статистики на брой патрони изстреляни за убийството на враг... уж пушките стават по-точни, а се хабят повече муниции.
        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
          Точно пък Осамата дето го търсиха 10г и го намериха в тях... баси и специалните части ще са били.
          Службите го търсиха, не спец частите.Те просто завършиха издирването.

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
            Службите го търсиха, не спец частите.Те просто завършиха издирването.
            Те службите можеха просто да видят на кой адрес му плащат заплатата
            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Руснаците си дават сметка за някой слабости в класическата концепция на АК и в обучението наблягат на приоми чрез които "замазват" проблема.https://www.youtube.com/watch?v=R77QbEeGReU
              На 28 минута признание за значението на скоростта,на 38 смяна на пълнителя и т.н.

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                А'м послъгват май.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  Руснаците си дават сметка за някой слабости в класическата концепция на АК и в обучението наблягат на приоми чрез които "замазват" проблема.https://www.youtube.com/watch?v=R77QbEeGReU
                  На 28 минута признание за значението на скоростта,на 38 смяна на пълнителя и т.н.

                  Това как ще презаредиш АК-то зависи от екипировката, при нас сумката е на десния крак и е по-удобно да се презарежда с дясната ръка.
                  После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Пустинна мравки- “баси специалните части ше са били”. Нямам думи, беше Seal team 6.

                    Излагаш се.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение

                      Не винаги и не баш. Само за пример се сещам цивилния вариант на СВД- Тигър. Оказа се, че Тигър е Драгунов ама не баш.
                      Аз да съм казал винаги и баш, казах че има. Този който е у мен се води сар м9 на цивилния пазар, сравнявам го с други сар и разлика има осезаема. В щатите се води сам м7 може би, и по думите на един от най-известните оръжейни експерти е един от най-добрите ак, които е пипал. Не зная къде е сглобяван, но е с фрезованата кутия, може би в тази тема съм качвал видео с теста му.

                      https://m.youtube.com/watch?v=EgTqvklanRI

                      Този. Но при мен както съм показал на снимката селектора е с три позиции, и отдело оригиналния дулен спирач/пламегасител е различен от този АК74 тип.
                      Последно редактирано от Самодържец; 25-02-19, 19:40.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.



                        Като тийм секс трябва да съм възхитен? Официалната версия ако е вярна, то наистина са кацнали за шоуто и пукотевицата, щото там 10-тина талибана с рпг-та и какалашки щяха да им избушат хвърчикопетерите дето кацат В ДВОРА Даже няма да им е било нужно някво по-специално пво. Тва ако наистина е бил някой сериозен и подготвен противник, щеше да има 2 хвърчикоптера по-малко и няколко сандъка в повече
                        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                          Това как ще презаредиш АК-то зависи от екипировката, при нас сумката е на десния крак и е по-удобно да се презарежда с дясната ръка.
                          Всички работят върху удобството,ергономиката и скороста на "операциите". Затова при АК-12,15- част от забележките, които се споменаха в темата са преодоляни.Пазара налага адаптации ...........

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                            Ама всички сте били на война явно (не че аз съм бил, ама не се правя на големия експерт)
                            Еде, много скромно го даваш... след толкова много писане как да не си експерт, ма ти си супер експерт...
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Съдейки по клипчетата на АК12/15 е малко по-сложен и по-труден за обслужване. За надежност няма как да се говори. Виж за доброто старо АК 47 съм се убедил, че е просто нечовешки толерантно към мърлявост. 100 тина халостни, без да е чистен след това 4-5 дена на бойни стрелби, беше толкова сговнясан, че трябваше другарчето да го блъска в затворната рама, за да го зареди - въпреки това без засечка
                              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Хехе, спомням си умилителната картинка - Президент и екирът му запретнали ръкави, кротко седнали пред телевизора и хрупат пуканки...
                                Абе, да си питам аз. Тука активните сте се компетентни хора, тоя въпрос трябва да сте го изяснили още в началото на темата...Таа, в контекста на заглавието и коментарите които следват - нашето производство на "бойно, стрелково" къде го класирате? Руско, западно, аналози?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X