Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    С АК съм стрелял с 5.45, .223 и със 7,62.
    Твоите наблюдения какво показват за предпочитанията на останалите?

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      И основната разлика е че карабината е с пълнител а не с тенекиена пачка която се зарежда отгоре и при свършването на патроните излита с характерния звук . Някои модификации имат и автоматична стрелба...
      Повече на майтап. (`Щото явно няма особена потребност от прецизност в изразяването)
      Но все-пак:
      Що е то "карабина" (пустите му карабини)? И за коя се отнася? Може би М1, защото е малко по-къса, а може би М14, защото е в по-малък калибър (След появата на 7,62х51, има и М1 в него)
      Що е то "пълнител"? И двете имат магазини - едната постоянен, другата подвижен. М1 (тази с постоянният) се зарежда с пачки.
      Що е то "автоматична стрелба"? И двете са автоматични, М14 стреля и в редове.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Мнение на Dimitar Nenchev
        С АК съм стрелял с 5.45, .223 и със 7,62.



        Твоите наблюдения какво показват за предпочитанията на останалите?
        Кои останалите? Колегите, българи и американци предпочитат в 99% от случаите 7,62. Тези хора, които само са били наборни войници и са гръмнали едни пълнител за цялата служба в 99% от случая предпочитат 5,45, че видиш ли бил по-точен и по-лек, естествено точността до голяма степен зависи и от стрелеца, а за теглото е много спорен въпроса... Абе 7,62 си е доказан, на няколко континента, през няколко десетилетия, в доста конфликти. Фактите и статистиката говорят достатъчно...
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
          Кои останалите? Колегите, българи и американци предпочитат в 99% от случаите 7,62. ...
          Тези имах предвид.
          Американците с трофейни ли ?

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Не, що да са с трофейни. Редови американски войник няма да видиш с АК. Имат си въоръжение и екипировка по щат и те се спазват. Плюс това на редовия войник не му е проведено обучение за работа с АК и може да не му стигне акъла за това. Наемниците и специалните са друга работа. Те имат каквото си поискат, не е нужно да вземат трофейни. Иначе в Афганистан съм виждал на афганистанец - частен охранител на едно КПП с български автомат на завод 10, който от служба нямаше грам оксидация!!! ремъка протъркан и скъсан на 1000 места.....
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Между другото от цивилни, фенове на оръжия и други такива мирни хорица СКС-а се цени много в САЩ, няма запален човек по оръжията, който да няма СКС, просто няма такъв, сигурно има повече СКС-и отколкото Глок-ове в САЩ.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Скоро може да проима и такива:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rmnn866.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5461569

                макар че едва ли ще са им фенове.
                Между другото - обичайното поражение от такова е именно любимия ти дублет. Единствената разлика е че не стреля от бедро, а от място. Лошото е че спира за съвсем кратко, и е трудно да го улучиш. Особено като не е оставило наоколо си нищо живо.

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Това какво общо има с настоящата тема?
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Дублета. Това нещо е единственото ми известно военно стволно оръжие освен автомата Никонов и зенитните автомати, което работи именно с дублети. Освен това за разлика от хобаджийските пищовчета, може да избира дали двата снаряда да ударят едновременно, или с малка разлика един след друг. Та освен хидрошока, да се случи и сеизмошок.

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Стефане дублетите имат значение при лекото стрелково оръжие . При артилерийските кютуци от 122 мм нагоре е без значение а и може да се постигне по друг начин . И ловната ми пушка е надцевка 12 калибър ама с двете цеви едновременно никога не съм стрелял просто няма нужда . Патрона си е достатъчно мощен. В лова има една стара максима не уцелиш ли с първия втория ти е пуснат от яд .
                      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                      Между другото от цивилни, фенове на оръжия и други такива мирни хорица СКС-а се цени много в САЩ, няма запален човек по оръжията, който да няма СКС, просто няма такъв, сигурно има повече СКС-и отколкото Глок-ове в САЩ.
                      В интерес на истината СКС е много точна и компактна карабина . На времето на един запасен сбор който се правеше всяка година на летище Чешнегирово извадиха оръжието на запасняците карабини СКС и СКТ и понеже аз ги возех на стрелбите с един бордови ЗиЛ успях да се вредя да изстрелям по 20 патрона и с двете . И двете карабини са изключително точни и с много малък откат особено силно впечатление ми направи СКТто която е калибър 7.62х54 а отката и е по малък от на СКСа . В светло бъдеще като си надвия всички масрафи ще си взема един СКС на подборния . Много ми харесва как изглежда с полимерния тунинг на Тапко .
                      Последно редактирано от sek.1; 16-03-13, 05:07.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Не. Това чифте е от две 152 мм корабни оръдия. Това е главния калибър на всички реално построени от примерно 40-та насам линейни артилерийски кораби. Еднократния му залп е сравним с удара на авиационен щурмови полк, возимия БК на установката по резултатността си надвишава ядрен удар. А тя не ходи сама.
                        Виждал съм бункерите на Манерхайм. Бетонобойните бомби не са им направили нищо. С поуката от оная работа е направено това. То затова и избира как да стреля. Двете цеви не може едновременно - трактора ще се разпадне. Затова и компютърчето смята времето за полета. По движеща се цел - ще дойдат едновременно. Самолетоносач примерно. Или там танков батальон. А по закопания в земята бетон ще дойде първо единия снаряд, и както всичкото се разтрепери - веднага и другия. Това вече може да докара резонанс, и бункера да се разпадне. Ако не се е - още веднъж. Тогава ще се. Никой не строи по-яки, понеже ще излязат по-скъпи от други действия. За което пишман колегата неловко се опита да разкаже в началото на темата.

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Че те руснаците попадения по едно време и в една точка докарват още от шейсетте с оная тежката самоходна минохвъргачка . И с едноцевна гаубица не е проблем да ги добуташ едновременно въпрос на сметки .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Не. Това може да стреля от Пазарджик, и да изтърбуши секретните складове за долнища на анцугзи къде Софето.
                            Наистина ми не схващаш какво е това?

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                              Между другото от цивилни, фенове на оръжия и други такива мирни хорица СКС-а се цени много в САЩ, няма запален човек по оръжията, който да няма СКС, просто няма такъв, сигурно има повече СКС-и отколкото Глок-ове в САЩ.
                              Гледах едно руско сравнение на СКС и АК и там един военен демонстрира, че за единична стрелба за предпочитане е СКС.
                              Американците и доста тунингови варианти имат по сайтовете.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Разликата между оръжията е очевидна.
                                Въпросът е защо изобщо беше допусната толкова очукана тема.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X