Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ads_2.jpg
Прегледи:2
Размер:18.1 КБ
ID:5611623

    Не му ли вади окото тая оптика толкова близо?Дистанцията от края на приклада до оптиката като я гледам от е по-кьса от 30 заряден пьлнител
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Не е близко, не забравяй че оръжието е схема "булпап". В допълнение, правилното разстоянието между окото и оптиката се осигурява от гумения накрайник на окуляра, в общия случай около 8-9 см.Вижда ми се прекалено висок монтажа, но сигурно така трябва, предвид предназначението му.
      Последно редактирано от emil5koff; 18-09-14, 22:20.

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Между рамото и окото ми зад оптика да е маааалко повече от половин пълнител на Калашник малко ми се вижда пък и тоя капут на окуляра който пък може да е полезен за снайпер ма за кара ина в бой много не го виждам с моите очи поне.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Височината на монтаж на оптиката зависи от няколко фактора и води след себе си различни последствия.

          Добре е при оръжията за стрелба на различни дистанции в бойни или ловни условия, оста на оптичният прибор да е максимално близо до оста на цевта. Това ограничава до минимум грешката (отклонението) на попадението при наклон на оръжието (ляво-дясно) т.е. излизане от условието права мушка. Това е причината да се правят и някои екзотични оптики с голяма предна леща и бъбрековидна форма на лещата.

          Високият монтаж на оптиката в случая е предизвикан от наличието на високо монтирани механични мерни прибори и изкарването на мушката от зрителното поле на оптиката.

          Височината на монтаж на оптиката има отношение и към един друг аспект. Ако сте свикнали да стреляте чрез корекции по скалата на оптиката, а не чрез тумблера за вертикална корекция, вкарването в зрителното поле и скалата на използваемият участък от траекторията на проектила става с промяна на височината на оптиката.

          Много специфични термини и дано съм бил ясен.
          Последно редактирано от big_dragon; 19-09-14, 08:42.

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Колкото по-нисък монтаж, толкова по-добре. Но ако се ползва оптика с голям диаметър на обектива, тогава няма накъде, височината се увеличава.

            вкарването в зрителното поле и скалата на участъка от траекторията на проектила става с промяна на височината на оптиката.
            Няма да забравя как корекцията на различни дистанция на една служебна оптика на една много хвалена фирма се правеше като самата оптика се повдигаше спрямо стойката си с колелце, разграфено с различните достанции и това колелце въртеше ексцентик пойто повдигаше и сваляше цялата оптика спрямо основната и монтажна планка.

            Бенцбос, спомняш ли си в една тема бях пуснал снимки на един маншон за оптика, който имах. Американски, много хитро измислен. От вътрешната страна бе затворен с гума, която има няколко прореза от средата към страните, при допиране на маншона до окото, тази гума се разтрваряше там където са прорезите и се виьдаше целия обектив. Абе нещо като автоматична капачка става, за да не влиза прах. Много хитро.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              Колкото по-нисък монтаж, толкова по-добре. Но ако се ползва оптика с голям диаметър на обектива, тогава няма накъде, височината се увеличава.
              ........
              Има, има начин.
              Ето го:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:leupold_VX-L.jpg
Прегледи:1
Размер:21.3 КБ
ID:5611662

              https://www.google.bg/search?q=Leupo...ml%3B200%3B159
              Последно редактирано от big_dragon; 19-09-14, 10:10.

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                То за имането - има, даже намалят корекцията кажи речи на половина. Естествено това не са от най-бюджетните варианти така да го кажа.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                  Бенцбос, спомняш ли си в една тема бях пуснал снимки на един маншон за оптика, който имах. Американски, много хитро измислен. От вътрешната страна бе затворен с гума, която има няколко прореза от средата към страните, при допиране на маншона до окото, тази гума се разтрваряше там където са прорезите и се виьдаше целия обектив. Абе нещо като автоматична капачка става, за да не влиза прах. Много хитро.
                  Сещам се и знам за какво говориш,но това е приложимо главно по карабини и малки калибри кьдето можеш да си сложиш бузата на приклада и да си гледаш през оптиката като бял човек.
                  На това нещо горе му е кьс приклада според мен и според снимката,няма как да си легнеш на него и бузите му да станат като на булдог та и от там тоя висок монтаж - вдигаш го,прикладваш и оптиката ти идва долу горе пред окото без да сваляш глава или да се навеждаш леко напред.Оптиката която гледам в момента ти отваря на около 10 см зад окуляра,не е нужно да си на 3 см от оптиката за да виждаш.
                  На това горе продьлжава да ми е странно защо няма двойно по-малка оприка като един АКОГ да речем ми са сложили тоя гега.Примерче

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aiming_tavor_0593web.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5611702

                  Гушваш го,джуките на приклада,окуляра на оптиката ти идва долу горе над китката и то това е голяяяяма оптика за Тавор или булпапесто като това горе.Защо рьцете са му в почти една точка пьк почвам да се чудя сега,да си сложи кьс вертикален хват и да ги разчекне малко.Чуденки по цял ден

                  Ако предположа,че тая черна минджа има акьл и знае какво право то е как му стои неговата оптика и кьде е разположена.
                  Прикачени файлове
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Това горе, според мен, трябва да е нощен прицел, а не просто оптика...

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                      Това горе, според мен, трябва да е нощен прицел, а не просто оптика...
                      Много вероятно даже еле като се разрови човек.

                      А ето и защо се чудя защо е толкова високо,явно не е единствената оптика зад която стоиш като пеликан.Каква е идеята да е толкова високо?



                      И едно друго аналогово на това.Сега вече кое коя генерация е друг да казва,на мен ми прави впечатление както дистанцията от окуляра до края на приклада така и височината на монтажа.Това пред нормална бойна малка оптика,но долу горе идеята за прицелване е тая

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nightvision.gif
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5611707
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 19-09-14, 18:40.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Поляци с тяхен MSBS-5,56K и bull-pup MSBS-5,56B. Булпап при стрелба от лявото рамо май добро праща изстреляните гилзи в лицето на стрелящия.

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Абе тоя на 1.11 как е хванал пушката, все едно е някаква сопа... някаква мода ли е това или?!?
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Абе тоя на 1.11 как е хванал пушката, все едно е някаква сопа... някаква мода ли е това или?!?
                            Да,при лека пушка имат по-добьр контрол над цевта така,нова мода някаква
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Този хват се казва май Крис Коста.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                На 21 септември 1949 Съветската армия приела на въоръжението автомат Калашников.



                                65 години никак не са малко за едно оръжие!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X