Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    М дамм....


    Ще си поръчам една за тестове... Така- да има.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Дъ леджендари суис гас пистън райфъл...тия зигове толкова ли са легендарни или просто така за рекламата.Не се бъзикам - питам сериозно легендарни ли са?А че са добри - никой и не очаква по-малко от тях.Не съм чел много за тях, дайте някой линк със историята на тия пушкала, бойно използване и други подобни.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Дъ леджендари суис гас пистън райфъл...тия зигове толкова ли са легендарни или просто така за рекламата.Не се бъзикам - питам сериозно легендарни ли са?А че са добри - никой и не очаква по-малко от тях.Не съм чел много за тях, дайте някой линк със историята на тия пушкала, бойно използване и други подобни.
        Ми в САЩ са доста на пиадестал..... Иначе - заповядай от най простият източник:
        http://en.wikipedia.org/wiki/SIG_SG_550
        Доста народ ги ползва и са доволни.
        Иначе това ако наистина работи ще е първата реална мулти калибър /мулти магазин плаформа на пазара.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Не виждам причина да не работи при нивото на съвременните технологии и производствени мощности.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Не виждам причина да не работи при нивото на съвременните технологии и производствени мощности.
            Бе бая народ си счупи зъбите в тая концепция. Почваме от ФН Херстал със СКАР, минаваме през Масадата и едни опити за летене на Щаер. Ще видим... като дойде един прекрасен ден мостричка ще я натоварим като хората и ще видим. Иначе от "списъка ми с желания" тва има 9 от 10 неща които бих искал.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              ...много ми харесва как е решено презареждането, изглежда супер-удобно..

              Този механизъм съществува на поне 80% от спортното оръжие в този калибър от десетилетия. Принципно е възможен на всяко оръжие с “болтов затвор“ и възвратно-постъпателно (без въртеливо) движение на затворната рама. В този калибър е практически приложим, благодарение малката дължина на патрона.
              Последно редактирано от davc; 14-01-14, 12:09.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Разбира се, всички сме гледали биатлонисти докато стрелят...интересното е, че е приложено при бойно оръжие, изглежда няма много подобни екземпляри с подобно решение, или греша.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800px-Neuner-Trondheim09-2.jpg
Прегледи:1
Размер:105.9 КБ
ID:5554320 Лена

                Нещо подобно, но без ръчното връщане

                Последно редактирано от Самодържец; 14-01-14, 12:26.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Какво значи “бойно оръжие“? Това е полицейски снайпер (не че в полицията няма бой де ). В разни някакви всякакви полицейски формирования по света, се ползва ...ф​сичко, вкл. и стереотипно считани за спортни - оръжия.
                  А и показаната погоре пушка, като нищо скоро може да я видим на някой биатлон (напр. в Сочи).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Нека се надяваме, че в Сочи не ще се наложи спец частите да се правят на биатлонисти.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Разработки и испытания автомата Калашникова пятого поколения АК-12 завершатся весной этого года в ЦНИИТОЧМАШ. После испытаний изделие примут на вооружение и запустят в серийное производство.

                      Испытательные стрельбы прошли в ноябре 2013 года. По их итогам были подтверждены заявленные технические характеристики нового автомата. Оружейники, прежде всего, отметили универсальность АК-12, удобство использования и значительно меньшую отдачу, что повышает точность стрельбы.

                      За счет смещения массы затворной группы улучшена кучность стрельбы, эргономичность, появилась двусторонняя кнопка затворной задержки, а смещение назад защелки магазина позволяет оперировать ими одной рукой, удерживающей оружие (не снимая ее при этом с рукоятки, как раньше).

                      Кроме того, появились встроенные планки Пикатини на жестко закрепляемой крышке ствольной коробки для установки навесного оборудования. А дульное устройство автомата дает возможность использования винтовочных гранат иностранного производства.
                      Таким образом, новый АК стал универсальным. Испытатели отметили и повышенное удобство использования: новый складывающийся в обе стороны телескопический приклад, более эргономичная рукоятка пистолетного типа, регулируемые накладка и затыльник приклада.

                      Огонь стало возможно вести в трех режимах – одиночными выстрелами, с отсечкой в три выстрела и автоматически. Оружие также имеет непревзойденную прицельную дальность стрельбы – 1000 метров.

                      Еще одно конкурентное преимущество АК-12: солдат сможет производить все основные операции с автоматом – переключать предохранитель, менять магазин и передергивать затвор – одной рукой. Если боец ранен или его другая рука чем-нибудь занята, он все равно сможет производить с оружием все операции.

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Е последно кое - АНК или АС 12? Обаче прави впечатление долният капиталистически прицел. Той поне е правилният. Защо при твърдо закрепен какпака на скоростна кутия мерника (механичният) е пак на средата на оръжието? Не знам защо ама това решение - един лост за предпазител- един лост за режима на стрелбата - какво е за това обяснението - завръщане към класиката на Щурмгевера или има някакви правени изследвания- тука изобщо не се ебавам - интересно ми е. Щото всичко живо се стреми да улеснява живота на боеца с един лост а тук са два. Друг въпрос- ще има ли затворна задръжка и ако да - значи ли че ще е несъвместим със стандартните пълнители за АК-74 примерно. Или със своите си ще работи със задръжка - а със стандартните - без? Прави впечатление и че не са се престарали да изместят центъра на тежестта на затвора - което що годе означава, че пак клатенето ще му е повече отколкото на Стоунъровите изчадия.Това за прицелната дистанция на стрелбата... ако това означава че на мерника ще има отбелязка 1000 - може ама иначе - ай не нам такими пунтами - на българо руски. Иначе си е прогрес.... що годе до нивото на западните образци от 199Х които са си на въоръжение. И концептуално една идея по зле от новите модуларни конструкции. Баси... пак се сетих за новия Зиг..... пфффф.
                        Последно редактирано от Mad Dog; 16-01-14, 00:49.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Лично на мен ми харесва идеята и смятам че имаше нужда да се подобри ъгъла на приклада спрямо цевната кутия и спрямо линията на движение на буталото.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                            Лично на мен ми харесва идеята и смятам че имаше нужда да се подобри ъгъла на приклада спрямо цевната кутия и спрямо линията на движение на буталото.
                            Ненчев той ъгъла е подобрен още при АКМ и калашниците от стотната серия. Напомням на забравилите, че в СССР АК-47 НЕ се произвежда от 1959 - само АКМ. А много повече не можеш го промени щото ще се наложи да вдигаш прицелните приспособления като при М ките.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Аз от стотната серия не съм ги виждал, а и да съм виждал, не съм обърнал внимание.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Тя тази стотна серия не представлява нови конструкции, а нов начин на обозначението им. Демек, виждал си ги неведнъж.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X