Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Безсрамник. Не е пък. Двуплощник. Липсва му детското. Липсва му Джи-Бийвското

    Ако ДжиБи-то можеше да си прибере колесника, щеше да е достоен поликарповец. Но не е. Нека страда.






    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Що бе, те и поликарповците си имат такова :

      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Не си прочел къде точно е точката. Не ща двуплощник. Бррр. Двуплощник. Акано. Н'гвищъъъ !!!
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Като искате грозни извращения, на ви това "Пого"
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Явно Поликарпов не е бил на твойто мнение щото И-16 е от 33-та а И-153 от 39-та и се води "полутораплан" .
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Явно Поликарпов не е бил на твойто мнение щото И-16 е от 33-та а И-153 от 39-та и се води "полутораплан" .
              Поликарпов е искал самолетите му да са добри, аз ги искам да са красиви Няма нито начин, нито причина да сме на едно мнение с него.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Аз мога само да си повторя мнението от преди няколко страници за моите фаворити, обаче с нови снимки

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]728358[/ATTACH]
                  От дете се чудя - защо на Ишака и Чайката въобще са си направили труда да сложат пилотска кабина Можеше да монтират хоризонталното и вертикалното оперение върху двигателя, а пилота да се язди директно върху самия двигател

                  Гложди ме съмнението, че точно И-16 и И-153 са вдъхновението за летателния апаратус на Уили Койота:

                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Поликарпов е искал самолетите му да са добри, аз ги искам да са красиви Няма нито начин, нито причина да сме на едно мнение с него.
                    Що, бе-в двуплощниците има красота, като най-красив от тях е "Чайка"-та на Поликарпов! Виж-"Ишака" никак не ми харесва...ама въпрос на вкус
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      ... най-красив от тях е "Чайка"-та на Поликарпов!
                      Сигурно е много забавно да пилотираш самолет, в който цялата видимост, която имаш от кокпита е панорамна гледка на задните ръбове на крилата на въпросния самолет. Кацането със сигурност е силно изживяване
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Като стана въпрос за гледка Т-4 със сигурност печели приза

                        Над дадена скорост носа се вдига и закрива напълно илюминаторите, пилотира се само по прибори.
                        Като цяло уникална за времето си машина, с над 600 вложени патента, примерно промяната ъгъла на носа се ползва после при ТУ-144.
                        Последно редактирано от derhunter; 25-07-14, 23:04.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                          Де Хавиланд Москито е не само красив, но и в много отношения уникален самолет. Изработен изцяло от дърво, Москито е бил по-бърз от изтребителите на своето време до появата на Ме 262.В този смисъл, следвайки типично английската логика, не имал стрелково въоръжение за защита.Конструкторите са решили, че при тази скорост, "комара" може да избяга от всеки изтребител и очевидно са били прави, съдейки по ниските загуби!
                          Москитото е конструиран за разузнавач и насочвач на бомбардировачите . Летели са пред ескадрилите бомбардировачи и със светещи или запалителни бомби са маркирали района на бомбомятане . Виж това си е изтребител от всякъде Р 38 Лайтинг . Казват че бил изключително маневрен и много от загубите на нашата изтребителна авиация са точно от него .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Само не и на нашата авиация. В боевете, които са проведени за защита на нашето небе през 1943-44г. има случаи с по два свалени Лайтнинга от наши летци. Загубите са от огромното числено превъзходство на нападащите. Най-много жертви са дадени в боевете на "Черния Великден" на 17.04.1944г, когато са вкарани в бой и Р-51-Мустанг, приети от нашите летци за "свои". Един такъв "маневрен" "Лайтнинг" е тежал 6 тона а "Месершмит" 109Г - 3.200. Били са почти наравно до 8 000м. Нагоре "Месершмит" ги е отвявал.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                              Аз мога само да си повторя мнението от преди няколко страници за моите фаворити, обаче с нови снимки
                              Ето силует на другият „номер 1” в авиационната естетика според мен.
                              Разпознавате ли го?


                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                СУ-15:



                                Не ми харесва капкообразният фанар, но самолетът е наистина красив - всичко в него е направено за скорост...
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 10 потребители онлайн. 0 потребители и 10 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X