Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Самолетоносача е руски някакъв недостроен . Купиха го на голо желязо и си го достроиха и оборудваха . Писали сме заедно със Сибирски.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Ето в този вид са го купили китайци.

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Самолетоносача е руски някакъв недостроен . Купиха го на голо желязо и си го достроиха и оборудваха . Писали сме заедно със Сибирски.
        Не става въпрос за това. Да направиш от голо тенеке действащ самолетоносач... Това предполага: кадри, технология, кинти. Същото, за да направят и самолет, пък било той и приличащ на друг самольот.
        А иначе парахода мисля е купен от Украйна.
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          А иначе парахода мисля е купен от Украйна.
          Да, от Украйна, но си е руски - „падна“ им се при деленето активите. Украинците нищо не правиха по него докато го продадоха. От серията на „Кузя“ е. Много интересни бяха перипетиите около превозването му до Китай.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Ето го и руския, с руски двигател, на руски самолетоносач.

            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              То като стана дума: китайски самолет на украински самолетоносач и варианти: ако се наложи китайски самоле да кацне на американски самолетоносач или руски самольот на китайски/американски самолетоносач, дали са съвместими като хардуер?
              Извинявам се за не по устав изказа, но съм ои запаса.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                За кацане - отговора е ДА, за излитане - отговора е НЕ.

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  За кацане - отговора е ДА, за излитане - отговора е НЕ.
                  Това от хардуера ли зависи или от волята на първия след Бог-а на борда?
                  Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                  "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Без да съм спец - по скоро от хардуера. Руските ТАКР са рампа под ъгъл за излитане, американците си имат парни катапулти.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Нашите излитат от палубата на самолетоносач с помощта на трамплина, американците исползват паровата катапулта.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Нашите излитат от палубата на самолетоносач с помощта на трамплина, американците исползват паровата катапулта.
                        А тогава може ли американец да излети от руска палуба ?
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Вертолет - да, самолет изрично не може.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Вярно ли е, че руските (СССР) инжинери не са могли да разработят парен катапулт? И трамплина е техническото заместване на това?
                            Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                            "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Не знам дали не са могли, по-скоро на нашите самолетоносачи пространството под палубата е заето с други неща. Затова те така и се наричат ТАКР - Тяжелый Авианесущий КРейсер. И съответствено ТАКР има освен самолетите следващо въоръжение -12 ПУ ПКРК «Гранит» - http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F-...BD%D0%B8%D1%82 , 6х8 ВПУ ЗРК «Кинжал» (192 ЗУР), 8 ЗРАК «Кортик», 2 РБУ-12000 «Удав», 6х6 30-мм автомат АК-630М.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Разбира се въпросът ми не е самоцелен, а е породен от нещо прочетено. Та там съм прочел, че парен катапулт при температури отвъд полярния кръг не действа.
                                ПП. Все пак аз съм просто читател-коментатор, специалистите са други.
                                И все пак - какво въоръжение имат US-самолетоносачите извън самолетите разбира се?
                                Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                                "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X